Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-11-2009, 12:24   #1
mike_111
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Jawor-zno
Model: SEAT ALHAMBRA
Silnik: 1,9 TDI <--> 115KM AUY
Rocznik: 2002
Postów: 93
Domyślnie Faq - co sądzicie??

Witam,
co sądzicie aby w podpiętych pojawił się faq z najczęściej występującymi usterkami, żeby wyszukiwarkę oszczędzić a i przy okazji naprowadzić użytkownika szybciej do celu?
Oczywiście można to modyfikować ewentualnie może ktoś ma jakieś propozycje.
Jeśli moderator stwierdzi że bezsensu takie coś to do śmieci.

np. coś takiego:

1. Problem z temperaturą silnika i ubytkiem płynu chłodniczego – silniki TDI

Objawy:
od dłuższego czasu walczę z problemem ubywającego płynu chłodniczego, wycieki jakie zlokalizowałem to przy korku od pojemnika wyrównawczego więc wymieniłem korek. Po tej wymianie ubywa zdecydowanie mniej płynu w stosunku do przejechanych kilometrów natomiast pojawił się kolejny problem, gdy na trasie jadę ciągłym tempem 150 km/h nagle wskazówka od temperatury szybko rośnie, daje na luz i po chwili równie szybko opada do 90.

Naprawa:
Wymieniona została uszczelka pod głowicą, planowanie głowicy.

2. Zatrzymujące się wycieraczki

Objawy:
Zacinanie się wycieraczek itp.

Naprawa:
1. Ściągnięcie ramion - w moim roczniku (2002) niema zabezpieczenia trzeba szarpać, podrywać itp., po 10 minutach zeszły Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

2. Żeby dostać się do całego mechanizmu trzeba odkręcić plastikową osłonę do której przymocowane są spryskiwacze - tu żadnych problemów niema :fcp26

3. Trzeba również wyciągnąć całą rynienkę tą która odprowadza wodę spływającą z szyb raptem 3 śrubki i troszeczkę szarpaniny bo jest ciasno - generalnie łatwo zeszło :fcp18

4. Dobieranie się do tych fantastycznych tulejek (masakra :537: ) a więc, przy każdym ramieniu robimy co następuje - najpierw ściągamy zawleczkę z wieloklina, następnie jest tam cieniutka podkładeczka a pod nią jest gumowy oring. Gdy powyjmujemy to wszystko to cały wieloklin powinien nam wyjść z tej wspaniałej tulejki ale niestety jest zapieczony więc w moim przypadku wieloklin od strony pasażera po kilku puknięciach młoteczkiem nawet wyskoczył potem przeczyszczenie ropą i czym się da a na koniec smar ( ja miałem w sprayu jakiś tam) i wieloklin ładnie wchodzi i wychodzi wręcz sam wypada jak go niezabezpiecze zawleczką.
Strona od kierowcy :-< - około godzinę psikałem (ropa i wd40) i waliłem młotkiem oczywiście przez nakrętkę mocującą ramie żeby gwintu nie uszkodzić, nagle ujrzałem że około 3mm się ruszyło i tu mały sukces więc pierwsze piwko do ręki faja i chwila przerwy :fcp29 . Po przerwie dalej to samo i tak minęła następna godzina no ale efekty były widoczne bo już nakrętka mnie blokowała, więc technika powrotna tzn. wkręcam nakrętkę i podciągam do góry jak już więcej nie pójdzie to podstawić trzeba pod nakrętkę jakiś klucz lub coś podobnego żeby robić taką dźwignię aż weszło do końca. W każdym razie coś tam było już ruszone ale do końca wyjść nie chciało i dalej ciężko, wtedy zrobiłem tak - zapaliłem silnik puściłem wycieraczki żeby chodziły na drugim biegu i śrubokrętem wciskałem wieloklin do środka aż w końcu wyszedł no a później to już czyszczenie i pracują teraz jak nówki. :fcp26 :fcp29

4. Nie działające szyby lub szalejące szyby elektryczne

Objawy:
Szyby wariują nie chcą się domykać, otwierają się itp.

Naprawa:
Połamane kable między drzwiami kierowcy a samochodem.

__________________
SEAT ALHAMBRA 2002
1,9TDI 115KM AUY

Ostatnio edytowane przez mike_111 ; 13-11-2009 o 20:29
mike_111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2009, 14:08   #2
marwyk
ford::professional
 
Avatar marwyk
 
Zarejestrowany: 11-07-2006
Skąd: Kraków
Model: VW SHARAN
Silnik: 1.9tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie Odp: Faq - co sądzicie??

dobry pomysł, albo tematy znakować tak jak n innym forum np. nazwa tematu - problem rozwiązany
marwyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2009, 14:13   #3
sp4jkk
ford::average
 
Avatar sp4jkk
 
Zarejestrowany: 02-07-2008
Skąd: Ełk - Mazury
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 AW6
Rocznik: 2011
Postów: 198
Domyślnie Odp: Faq - co sądzicie??

Cytat:
Napisał marwyk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dobry pomysł, albo tematy znakować tak jak n innym forum np. nazwa tematu - problem rozwiązany
I to chyba lepsze, bo przecież tych problemów jest wiele.

ja ostatnio szukałem coś i jest wątek na 5 stron i w końcu nie ma rozwiązania. To byłoby wiadomo, że do takiego wątku nie warto zaglądać po rozwiązanie problemu.
__________________
Moje spalanie:
http://www.motostat.pl/user_images/9805/icon1.png
sp4jkk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2009, 17:44   #4
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Odp: Faq - co sądzicie??

no to zabierać się do pracy Panowie, ominąć dogrzewacz i VAG.
Powodzenia i czekam na efekty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2009, 19:39   #5
mike_111
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Jawor-zno
Model: SEAT ALHAMBRA
Silnik: 1,9 TDI <--> 115KM AUY
Rocznik: 2002
Postów: 93
Domyślnie Odp: Faq - co sądzicie??

Cieszę się że jest zielone światło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tylko czy te moje wypociny mogą zostać, czy ma to być zmodyfikowane do jakiejś innej formy, jakaś podpowiedź?

Albo w takiej formie jak jest tylko podsyłać mi na emila a ja będę edytował i dodawał pozycje, tylko w grę wchodzą gotowe rozwiązania przesłane w formie temat, objawy i naprawa.
Taka myśl mnie przeszła.
__________________
SEAT ALHAMBRA 2002
1,9TDI 115KM AUY

Ostatnio edytowane przez mike_111 ; 13-11-2009 o 20:15 Powód: Nowa myśl :)
mike_111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2009, 22:50   #6
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Odp: Faq - co sądzicie??

formę to już sami oceńcie, natomiast, same informacje... ja osobiście wolał bym żeby były podane linki do ciekawych i zwięzłych tematów z rozwiązanym problemem. Czemu? bo w ten sposób uniknie się niedopowiedzeń i ograniczenia... np. problemu połamanych kabli tylko do drzwi przednich i w ten sposób rozwiną się tematy ciekawe. No i jeszcze... Twoja forma FAQ przybrała postać wypowiedzi experckiej a np powodów ubywania płynu może być więcej. Jeśli ten temat powstanie rzeczowo to tu publicznie obiecuję, że opanuję temat Dogrzewacz, VAG na razie olewamy bo poza dużą ilością stron niewiele sobą reprezentuje.
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2009, 09:37   #7
mike_111
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Jawor-zno
Model: SEAT ALHAMBRA
Silnik: 1,9 TDI <--> 115KM AUY
Rocznik: 2002
Postów: 93
Domyślnie Odp: Faq - co sądzicie??

subratri, czy taka forma jak poniżej będzie odpowiednia?
  1. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
  2. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
  3. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
  4. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
  5. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
  6. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
  7. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
  8. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
  9. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
  10. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
SEAT ALHAMBRA 2002
1,9TDI 115KM AUY
mike_111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2009, 11:26   #8
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Odp: Faq - co sądzicie??

:564: no nic, muszę skończyć ten dogrzewacz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.