Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-11-2009, 20:35   #711
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał Pacific tdi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzisiaj wymieniłem siteczko na świecy bo kopcił. Sitko mocno nadpalone. Teraz pali pięknie, ale nurtuje mnie jeden fakt. To co założyłem ma średnicę w każdym miejscu identyczną, czyli walec, a to stare miało z przodu grubszy kołnierz. Stare wchodziło ciaśniej, nowe luźniej. Czy występują dwa rodzaje tych siteczek? Czy wszystko jest OK i grzać na maksa?
Tak, występują dwa rodzaje siatek na swiecę, ale jak załozyłeś taki zwykły walec zamiast tego z kołnierzem też bedzie dobrze. ja wiele razy zakładałem takie jakie maiłem pod ręką, bo brakowało mi akurat tych z kołnierzem i jest jak najbardziej w porząchu.
Cytat:
Napisał RafałB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam do Was pytanie odnośnie dziwnego
...........
Wyłączając samochód słyszałem dużo cichszy szum jego i wogóle był cichszy jak chodził.Za to co ciekawe,przy takich objawach piecyka autko szło jak burza:ciszej,szybciej - bajka,ostatnio tak chodził jak było cieplej i przed załączaniem piecyka.Na VAGu zero błędów...
Martwić sie czy nie,co sprawdzić zobaczyć???Dzięki za odp
Nie przejmuj sie tym, ważne ze piecyk startuje i chodzi, zobaczysz po czasie..., jak bedzie niedomagał, to mu się pomoze.
Pozdr.


Ostatnio edytowane przez Stefano ; 09-11-2009 o 20:41
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2009, 20:35   #712
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał RafałB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam do Was pytanie odnośnie dziwnego (po raz pierwszy po remoncie rok temu) dzisiejszego zachowania mojego piecyka.I błagam nie odsyłajcie mnie do lektury tych 70(totalny brak czasu na czytanie)! stron.Mianowicie z rana było ok,piecyk sie załączył wył jak samolot i ostro grzał.Potem trasa 80km i załączył sie bardzo późno choć temp ładnie szła w góre.Potem wracając też nie załączył sie odrazu,90 stopni aż po 10km.Wyłączając samochód słyszałem dużo cichszy szum jego i wogóle był cichszy jak chodził.Za to co ciekawe,przy takich objawach piecyka autko szło jak burza:ciszej,szybciej - bajka,ostatnio tak chodził jak było cieplej i przed załączaniem piecyka.Na VAGu zero błędów...
Martwić sie czy nie,co sprawdzić zobaczyć???Dzięki za odp
Jak padnie to się dowiesz mam podobnie, tak jakby chodził na 1/2 mocy .Ale za to w nocy jak było poniżej 0 to śmigał ok głośni o ciepło czekam nie przejmuje sie tym
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2009, 09:15   #713
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Dzięki Panowie za odp.Dziś już wszystko ok z piecykiem a autko nadal chodzi jakby "lżej" czyt.szybciej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wczoraj było prawie +10 stopni więc cieplej niż wcześniej to może dlatego tak sie działo,nie mam pojecia.Narazie latam i zobaczymy co będzie.

PS.Czy MK3 Galak i S-Max w dieselkach też nadal mają te piecyki czy już Ford jakoś odszedł od tych wynalazków?
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.

Ostatnio edytowane przez RafałB ; 10-11-2009 o 12:54
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2009, 18:43   #714
jck264
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 12-11-2008
Skąd: Lublin
Model: Galaxy GHIA Tiptronic
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2003
Postów: 70
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Mam pytanie ,czy nie uważacie że przy jeździe miejskiej na krótkich (tak 1-3 km) dystansach nasze dogrzewacze właczają się trochę bezsensu , ja jutro zakładam wyłącznik by samemu decydować kiedy ma się włączyć ,ja mam blisko do pracy i odkąd naprawiłem dogrzewacz ( świeca + pompa ) o wiele szybciej opada wskaźnik paliwa , a przejechanych kilometrów nie przybywa tak szybko.
jck264 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2009, 18:51   #715
mike_111
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Jawor-zno
Model: SEAT ALHAMBRA
Silnik: 1,9 TDI <--> 115KM AUY
Rocznik: 2002
Postów: 93
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Mam taką samą sytuacje i jednak wolę żeby trochę silnik nabrał temperatury - wydaje mi się że tak dla niego będzie lepiej.
__________________
SEAT ALHAMBRA 2002
1,9TDI 115KM AUY

Ostatnio edytowane przez subratri ; 15-11-2009 o 12:27 Powód: proszę nie cytować postów pod którym się pisze
mike_111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2009, 19:05   #716
jck264
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 12-11-2008
Skąd: Lublin
Model: Galaxy GHIA Tiptronic
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2003
Postów: 70
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Ale w ciągu dwóch kilometrów on ledwie się rozchula ( dogrzewacz) i już go wyłączam.
jck264 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2009, 19:11   #717
mike_111
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Jawor-zno
Model: SEAT ALHAMBRA
Silnik: 1,9 TDI <--> 115KM AUY
Rocznik: 2002
Postów: 93
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Ja robię z 5 km i mi dochodzi do 80 stopni, ale zawsze rano odpalam, dogrzewacz ruszy i dopiero jadę.
__________________
SEAT ALHAMBRA 2002
1,9TDI 115KM AUY
mike_111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2009, 19:14   #718
jck264
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 12-11-2008
Skąd: Lublin
Model: Galaxy GHIA Tiptronic
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2003
Postów: 70
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Ja mam trochę bliżej.
jck264 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2009, 19:18   #719
marwyk
ford::professional
 
Avatar marwyk
 
Zarejestrowany: 11-07-2006
Skąd: Kraków
Model: VW SHARAN
Silnik: 1.9tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

dokładnie kolego masz racje, ja mam załozony wyłacznik oraz diode która sygnalizuje mi prace tego ustrojstwa. Na krótkich odcinkach praca urządzenia jest bez sensu bo ledwo sie rozchula a juz musi sie wyłaczać. Idzie na to paliwo i prad który obciąża akumulator.
A coi lepsze to przy długich trasach jesli temp. otoczenia jest w okolicach poniżej 6 stopni to u mnie to urządzenie włacza sie co chwila pomimo że wskazówka jest na 90.
Wiem równiez dlaczego tak sie dzieje.
Ja zawsze jeżdze z właczonymi ogrzewaniami z przodu i z tyłu. Dogrzewacz ma w sobie czujnik temp. i jesli tam u niego temp. spadnie pon. 70 stopni a tak jest jak płyn przjedzie przez nagrzewnice tylna to on to traktujr jako niedogrzanie silnika i sie włacza, po czym po chwili wylacza sie i tak w kółko.
Dlatego jak sie auto rogrzeje to ja go rozłaczam włacznikiem i mam z nim spokój.
Jeśli ktos ma możliwośc niech zamontuje kontrolke jego pracy i stwierdzi czy jest tak samo.
Zastaniawiam sie jeszcze czy u mnie termostat jest w 100% sprawny, a roboty jest chyba troche (pamietam z wymiany w starym modelu) wiec nie che tego robic na darmo. Tym bardziej że temp. trzyma sie równo w połowie
marwyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2009, 19:36   #720
jck264
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 12-11-2008
Skąd: Lublin
Model: Galaxy GHIA Tiptronic
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2003
Postów: 70
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Zauważyłem podobne zachowanie - przy ustawieniu 18 stopni auto na panelu dogrzewacz chodzi czasami mimo temperatury silnika ok 80-90 stopni.
jck264 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.