Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-12-2012, 08:19   #2561
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał pilothn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Też mam podobny problem, pisałem już o tym parę stron do tyłu. Odkąd Stefano zrobilł mi porządek z piecem i kabloteką wszystko działa jak trzeba. No może z wyjątkiem tego wyłączania się piecyka. Sytuacja: -3 st.C, odpalam auto, grzeję/skrobię szybki, wsiadam, ruszam, zwiększam obroty i piec sie wyłącza.
Potrafi się wyłaczyć też kiedy odpalę silnik, czekam tylko aż piec odpali, ruszam, a piec IIIiiiuuuu (zdycha). Nawet "przygazówka" potrafi go wyłączyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Próbowałem odpalać z palca (też mam przeróbkę na postojowe) i ostatnio mi popracował na tyle, że załapał spalanie, a po ok. minucie się wyłączył.
Dokąd nie dam obrotów to piecyk sobie świszczy, ruszam, gaśnie.
Dodam, że jeżdżę zazwyczaj tylną dmuchawą na zero, a temperatura na obu na HI (potem zmniejszam).
Wariuje czujnik na podszybiu? Ale komora silnika nie nagrzewa się tak szybko, żeby czujnik od razu obcinał piec.
Nie mam pomysłu...
Musisz zobaczyć co się dzieje z temperaturami w piecu po zapalaniu silnka, jesli idą szybko w górę to swiadczy o tym , ze płyn nie jest dobrze przepychany przez piecyk, lub podchodzi wtedy powietrze zamiast płynu i robi sie kaszanka. Piec uzyskuje szybko wymagane temperatury i sie wyłącza...
Bo jesli piec działa prawidłowo na postojówce, a po uruchomieniu silnka staje, to dostaje coś złego w objegu cieczy...powietrze, gaz, spaliny..., moze pompka płynu ci sie wtedy wyłącza, jak tą postojówkę przerabiałeś to moze jest tak, ze w czasie pracy silnika pomka na podszybiu jest wyłaczona, a powinna chodzić.

Czyli po włączeniu silnika, co sie dzieje???
Nastepuje tylko jedyna zmiana w działaniu pieca, płyn jest już też pompowany przez mechaniczną pompę w silniku, co tylko powinno wspomóc obieg płynu.
Oby to nie było to co myślę, tzn. glowica silnika, no może tylko uszczelka. Tfu, oby nie!

Sprawdź koniecznie te temperatury w piecu; na postojowym i na odpalonym silniku. Bedzie juz wszystko wiadomo.
Napisz co widzisz w polu nr. 3 i 4.

Pozdrawiam.


Ostatnio edytowane przez Stefano ; 07-12-2012 o 08:30
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2012, 08:47   #2562
falcon226
ford::advanced
 
Avatar falcon226
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Bochnia
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9 TDI 90KM ANU
Rocznik: 2001
Postów: 262
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał pilothn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Też mam podobny problem, pisałem już o tym parę stron do tyłu. Odkąd Stefano zrobilł mi porządek z piecem i kabloteką wszystko działa jak trzeba. No może z wyjątkiem tego wyłączania się piecyka. Sytuacja: -3 st.C, odpalam auto, grzeję/skrobię szybki, wsiadam, ruszam, zwiększam obroty i piec sie wyłącza.
Potrafi się wyłaczyć też kiedy odpalę silnik, czekam tylko aż piec odpali, ruszam, a piec IIIiiiuuuu (zdycha). Nawet "przygazówka" potrafi go wyłączyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Próbowałem odpalać z palca (też mam przeróbkę na postojowe) i ostatnio mi popracował na tyle, że załapał spalanie, a po ok. minucie się wyłączył.
Dokąd nie dam obrotów to piecyk sobie świszczy, ruszam, gaśnie.
Dodam, że jeżdżę zazwyczaj tylną dmuchawą na zero, a temperatura na obu na HI (potem zmniejszam).
Wariuje czujnik na podszybiu? Ale komora silnika nie nagrzewa się tak szybko, żeby czujnik od razu obcinał piec.
Nie mam pomysłu...
Nie wiem jak długo Ci juz tak zachowuje dogrzewacz,ale wygląda na to ze jeszcze układ po naprawie sie dokładnie nie odpowietrzył.Ale jeżeli stało się to wiecej niz 5 razy to powinien sie juz zablokować i moja teorię mozna obalić.Wymieniałem niedawno termostat,ubyło mi płynu i takie własnie miałem objawy,błądząca poduszka powietrza powodowała przegrzanie i wyłączenie pieca.Mam zamontowaną diodę sygnalizacyjną prace pieca,więc mogłem to śledzić i tez po przygazówie sie mi wyłączał,czasem pracując na wolnych obrotach też, dopóki sie idealnie układ nieodpowietrzył.To tak z mojej autopsji.Pozdrawiam.
falcon226 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2012, 17:55   #2563
urban233
ford::average
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 04-03-2009
Skąd: zachodniopomorskie
Model: mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2007
Postów: 50
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

witam dzisiaj walczyłem z moim dogrzewaczem ponieważ chodził ale strasznie kopcił rozebrałem wyczyściłem był strasznie sadzą zasyfiony i po złożeniu bonus stacyjka wyłączona a piecyk po podłączeniu wtyczki odrazu zaczyna się przedmuchiwać sprawdziłem kable czy nie ma zwarcia i niemam pojęcia gdzie szukać dzięki za wszystkie podpowiedzi
urban233 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2012, 20:50   #2564
stefanko
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-11-2012
Model: Galaxy MK II
Silnik: 1.9
Rocznik: 2003
Postów: 7
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Czy niska ilość paliwa w baku ma wpływ na odpalenie dogrzewacza?
stefanko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2012, 22:36   #2565
Marko68
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 16-09-2012
Skąd: Wejherowo
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 tdi
Rocznik: 2000
Postów: 3
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

mam pytanie do Stefano odnosnie dogrzewacza D3WZ naprawiałem piecyk wysyłkowo
wymiana świecy przegląd ogólny i polutowane kable, działał u gościa który go naprawiał.
włożyłem do swojego Galaxa i klapa . nic ..
odowiedziałeś mi ostatnio na temat błędu (18027 (P 1619) świeca żarowa/ przekaźnik lub obwód podgrzewania otwarty/zwarty do masy) czy ma to związek z piecykiem.
nie ukrywam że uruchamianie pieca z wizytą u każdego mechanika coraz więcej kosztuje
każdy coś zobaczy i poduma a dogrzewacz nie działa.
Marko68 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2012, 09:41   #2566
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał urban233 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sprawdziłem kable czy nie ma zwarcia i niemam pojęcia gdzie szukać dzięki za wszystkie podpowiedzi
witam szukaj zwarcia na 6 i 7 pinie nie musi być koło pieca morze być w progu kable przecierają się na całej długości Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2012, 11:17   #2567
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał urban233 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam dzisiaj walczyłem z moim dogrzewaczem ponieważ chodził ale strasznie kopcił rozebrałem wyczyściłem był strasznie sadzą zasyfiony i po złożeniu bonus stacyjka wyłączona a piecyk po podłączeniu wtyczki odrazu zaczyna się przedmuchiwać sprawdziłem kable czy nie ma zwarcia i niemam pojęcia gdzie szukać dzięki za wszystkie podpowiedzi
Podczs rozbierania, czy składania pieca, to nie uszkodziłes któregoś kabelka z czujników teperatury, tych dwóch czerwonych lub dwóch niebieskich? Jak mają zwarcie to to sterownik odczutuje to jako przegrzanie i dmucha bez przerwy wentylator celem wystudzenia pieca.
Mozesz też mieć uszkodzony sterownik, trzeba zdiagnozować cały piec.

Cytat:
Napisał stefanko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy niska ilość paliwa w baku ma wpływ na odpalenie dogrzewacza?
W tych samochodach SGA nie ma wpływu, natomiast w innych tak; np, w Touranie czy nowszym Passacie o sterowniu po CAN, włącznie kontrolki rezerwy powoduje wyłączenie pieca i błąd, który skutkuje przy ogrzewaniu postojowym, w ogóle zniknieciem w menu na FISie, pozycji Standheizung.

Cytat:
Napisał Marko68 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam pytanie do Stefano odnosnie dogrzewacza D3WZ naprawiałem piecyk wysyłkowo
wymiana świecy przegląd ogólny i polutowane kable, działał u gościa który go naprawiał.
włożyłem do swojego Galaxa i klapa . nic ..
odowiedziałeś mi ostatnio na temat błędu (18027 (P 1619) świeca żarowa/ przekaźnik lub obwód podgrzewania otwarty/zwarty do masy) czy ma to związek z piecykiem.
nie ukrywam że uruchamianie pieca z wizytą u każdego mechanika coraz więcej kosztuje
każdy coś zobaczy i poduma a dogrzewacz nie działa.
Najczęściej w twoim modelu auta w starej budzie, przyczyną nie działającego piecyka jest uszkodzenie pompki paliwa. Sprwadź pod autem stan połaczenia dwóch pinów przy samej pompce. Później bardzo dokładnie trzeba ogłądniąć kabelki przy 8-mio pinowej wtyczce, tej co idzie z progu nadwozia.
Jeśli działał piec 'na stole', a to zakładamy to uszkodzenie jest w instalacji auta.
Błąd co wyzej, nie ma związku z piecem.

Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 09-12-2012 o 11:34
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2012, 17:34   #2568
stefanko
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-11-2012
Model: Galaxy MK II
Silnik: 1.9
Rocznik: 2003
Postów: 7
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Panowie co jest z moim piecem,pojechałem na serwis wymienili świece sitko koszt 300zł piec odpalił i chodził elegancko następnego dnia rano już nie odpala,w sumie proces wygląda tak:odpale auto piec zaczyna gwizdać z 20sek.koniec po około 2min znowu zaczyna gwizdać trwa to juz około 1,30min i gasnie ale ogólnie bez odpalania sam silniczek wyje tłumik zimny.Jutro wracam na serwis ale ten serwis to masakra zero pojęcia mają.Co może być przyczyną z mojego opisu?Bo jakoś czuje,że w tym serwisie jutro będą chcieli mnie dalej kroić na kase.
stefanko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2012, 20:34   #2569
grinio
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-09-2006
Skąd: Piwniczna
Model: Galaxy
Silnik: 1.9Tdi AFN
Rocznik: 1998
Postów: 155
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał urban233 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam dzisiaj walczyłem z moim dogrzewaczem ponieważ chodził ale strasznie kopcił rozebrałem wyczyściłem był strasznie sadzą zasyfiony i po złożeniu bonus stacyjka wyłączona a piecyk po podłączeniu wtyczki odrazu zaczyna się przedmuchiwać sprawdziłem kable czy nie ma zwarcia i niemam pojęcia gdzie szukać dzięki za wszystkie podpowiedzi
Rozbierałeś silniczek dmuchawy? u mnie też tak było bo przy składaniu silniczka jeden pin wewnątrz silniczka dotykał obudowy i dmuchawka cały czas mi się kręciła. Podłącz wszystko do auta bez obudowy dmuchawy i jak będzie kręcił silniczek poruszaj kabelkami wchodzącymi Do silnika. Jak będzie się wyłączał to musisz go rozebrać i tam posprawdzać.
pozdrawiam

Jeszcze Pytanie do znawców.
Czy dawka paliwa w d3wz podczas rozruchu na poziomie 7ml to za dużo?? z tego so udało mi się sprawdzić to d5wz powinien mieć 6,5-7,5ml.??

Ostatnio edytowane przez grinio ; 09-12-2012 o 20:37
grinio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2012, 21:15   #2570
pilothn
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 03-09-2012
Skąd: Olkusz
Model: Seat Alhambra (to samo co F. Galaxy)
Silnik: 1,9 TDI AFN (VW)
Rocznik: 1999
Postów: 11
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

No dobra, po kolei:
Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Musisz zobaczyć co się dzieje z temperaturami w piecu po zapalaniu silnka, jesli idą szybko w górę to swiadczy o tym , ze płyn nie jest dobrze przepychany przez piecyk, lub podchodzi wtedy powietrze zamiast płynu i robi sie kaszanka. Piec uzyskuje szybko wymagane temperatury i sie wyłącza...
Bo jesli piec działa prawidłowo na postojówce, a po uruchomieniu silnka staje, to dostaje coś złego w objegu cieczy...powietrze, gaz, spaliny..., moze pompka płynu ci sie wtedy wyłącza...
Też doszedłem do takiego wniosku, że gdzieś może być zator na przepływie.
Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...jak tą postojówkę przerabiałeś to moze jest tak, ze w czasie pracy silnika pomka na podszybiu jest wyłaczona, a powinna chodzić.
Nie przerabiałem jej. Zrobił to pewien Berlińczyk - poprzedni i jedyny (jeśli wierzyć papierom) właściciel przede mną, nie licząc handlarzy. Rozbudowę dogrzewacza dostałem niejako z dobrodziejstwem inwentarza.
Pompka na podszybiu sobie mruczy po przekręceniu kluczyka i wyłacza się po jakimś czasie po zatrzymaniu maszynowni. Muszę jeszcze dokładnie sprawdzić na odpalonym silniku (oczywiście nie na słuch, bo dieselek zagłusza), ale nie sądzę by się wyłączała.
Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli po włączeniu silnika, co sie dzieje???
Nastepuje tylko jedyna zmiana w działaniu pieca, płyn jest już też pompowany przez mechaniczną pompę w silniku, co tylko powinno wspomóc obieg płynu.
Oby to nie było to co myślę, tzn. glowica silnika, no może tylko uszczelka. Tfu, oby nie!
Szlamu pod korkiem oleju nie ma, chłodziwo też jest czyste, a to typowe objawy niesprawności uszczelki. Silnik ma moc, nie kopci, klekota (jak to diesel) równo, z normalną głośnością. Gdyby gazy dostawały sie do układu chłodzenia, to ciśnienie wcześniej czy później rozwaliłoby jakiś przewód/połączenie i byłby wyciek. A płynu nie ubywa, no, może minimalnie jak w każdym aucie, które miałem.

Dawno temu w golfie miałem usterkę uszczelki, więc wiem jak się to objawia.

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdź koniecznie te temperatury w piecu; na postojowym i na odpalonym silniku. Bedzie juz wszystko wiadomo.
Napisz co widzisz w polu nr. 3 i 4.
Stefano, załącz, proszę, pliki pomocy, bo nie bardzo wiem jak mam to zrobić. No i nie mam takiego sprzętu diagnostycznego jak Ty...

Po wizycie u Ciebie nie odpowietrzałem układu, ale zrobiłem przynajmniej 1000 km, więc układ powinien się już odpowietrzyć...?
pilothn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.