Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-12-2014, 18:06   #41
k0ksik
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-04-2009
Skąd: Sosnowiec
Model: Fusion\Focus II FL
Silnik: 1,4 TDCI \ 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2003\2008
Postów: 150
Domyślnie Odp: Drgania kierownicy

U mnie to samo co u kolegów od około 90 zaczyna drgać, auto przy 180 lepiej się zachowuje niż przy 120 :] i znosi mi autko.

Obecnie już 270k nabite na liczniku.

Zmiana opon dwukrotna nic nie dała, oczywiście wyważenie też nie. Geometrie robiłem u 2 fachowców, nic nie dało. Łożyska wymienione, też nic. Tarczę wymieniłem razem z klockami, też nic .Chyba będę miał do wymiany amortyzatory, bo ostatnio mnie bardzo na wietrze nosiło. Też zostawiłem już temat za sobą :]

k0ksik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2016, 18:35   #42
adriankow
ford::amateur
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 21-11-2016
Skąd: Rogoźnica
Model: focus
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2000
Postów: 1
Domyślnie Odp: Drgania kierownicy

Pany mam podobny problem z drganiami kiery mi pojawiaja sie prz pretkosci 40-50km/h i potem skokuj wymienilem lewy przeglub zew i nic lozysko podpory prawej strony ok a problem pojawil sie przy zalozeniu kol zimowych jutro zaloze letnie i zobacze chyba ze wy macie jeszcze jakis pomysl
adriankow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2016, 17:31   #43
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Domyślnie Odp: Drgania kierownicy

Stawiam na uszkodzenie opony, jak wyżej.

Xperia Z1 tap tap
__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec ?
mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2016, 13:32   #44
jonybravo
ford::average
 
Imię: sugaro
Zarejestrowany: 23-08-2010
Model: ford focus automat
Silnik: 1,6 TDCI DPF CVT(109KM)
Rocznik: 2007
Postów: 100
Domyślnie Odp: Drgania kierownicy

Też mam z tym problem wymieniłem praktycznie całe przednie zawieszenie, między czasie doszły inne naprawy kasy zostawiłem lepiej nie mówić problem nadal mam czyli drgania kierownicy .... zostały mi jeszcze przeguby i polosie, ja przy tym jeszcze mam jedno krzywą kierownicę i znoszenie w prawo zbieżność ustawiana trzy razy każdy mechanik twierdzi że jest dobra....
jonybravo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2016, 15:38   #45
lostdesper
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 15-07-2015
Skąd: Borne
Model: Focus MK2 FL, Mondeo MK5 FL
Silnik: 2.0 TDCI 136KM
Rocznik: 2008, 2020
Postów: 93
Domyślnie Odp: Drgania kierownicy

Drgania kierownicy - coś, co dostaje się w pakiecie foką Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Sam przerabiałem temat:
1. przegub wymieniony
2. tarcze miałem krzywe - wymienione - drgało dalej przy jeździe, przestało telepać przy hamowaniu
3. zawieszenie przód bez zarzutu
4. w końcu kupiłem NOWE felgi i NOWE opony zimowe - przestało drgać, nawet nie mrowi

Co było u mnie przyczyną? Pewnie każdy z tych czynników miał wpływ - największy przeskok jakości odczułem jednak po zmianie opon.

Ostatnio edytowane przez lostdesper ; 24-11-2016 o 15:47
lostdesper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2016, 09:30   #46
grzegorzyk
ford::advanced
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 16-01-2015
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 16v 105 KM
Rocznik: 2011
Postów: 224
Domyślnie Odp: Drgania kierownicy

Większość typowych wulkanizacji dysponuje starymi lub bardzo starymi wyważarkami ,nie mają pojęcia o kalibracji a płacić za nią nie chcą. Kalibrację powinno się przeprowadzać przed sezonem ,czyli dwa razy w roku. To że wyważarka powie że koło jest wyważone wcale nie oznacza że jest ono wyważone prawidłowo.
Dodatkowo dochodzi fakt że jedne opony wyważają się lepiej inne gorzej ,chociażby ze względu na swoją wagę ,czy też sposób przechowywania.
To są słowa człowieka z dużej sieci warsztatów samochodowych.


Sam u siebie walczyłem z biciem kierownicy ,wyważałem u innych wulkanizatorów i za każdym razem bicie było przy innych prędkościach ,raz lżejsze raz mocniejsze.
W końcu trafiłem na zakład z nowymi wyważarkami i skończył się u mnie temat z biciem kierownicy.

Dla ciekawości powiem że spotkałem nie dawno człowieka (pracownika) u którego zmieniałem koła przez kilka lat,od około trzech lat pojawił się problem z biciem kierownicy przy wyższych prędkościach ,tak 110-130 km/h. I nie tylko w moim aucie ,w służbowych ,szefa. Zwracałem mu na to uwagę ,oczywiście mówił że nikt inny nie narzeka ,więc już u niego nie zmieniam .
Podczas rozmowy powiedział mi że wyważarka na której pracował miała skrzywiony wałek ,i niebyło takiej opcji żeby dobrze wyważyć koła, on już tam nie pracuje ale zakład działa dalej i z ową usterką nic nie zrobił.
grzegorzyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2019, 14:24   #47
morales6
ford::amateur
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 30-11-2013
Skąd: Ełk
Model: focus mk2
Silnik: 1.6 duratec 100 KM
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Odp: Drgania kierownicy

Witam forumowiczów,
Opowiem na swoim przykładzie, może komuś się jeszcze przyda. Opony wymienialem, czterokrotnie wyważałem (za każdym razem w innym zakładzie) i za każdym razem drgania występowały, większe bądź mniejsze. Ostatnio przy okazji zmiany sprzęgła kazałem mechanikowi przyjrzeć się półosiom, okazało się że na tej dłuższej, zużyte było łożysko. Po jego wymianie drgania były zdecydowanie mniejsze ale nadal były, co dziwne dopiero od prędkości >100 km. Zaraz po sprzegle zregenerowalem maglownice gdyż zdiagnozowano w niej luzy. Niesamowite jak teraz prowadzi się auto i jak delikatnie działa kierownica! Nie żałuję nawet złotówki, w końcu po roku walki z tą przypadłościa auto jeździ jak z fabryki! Pozdrawiam wszystkich w tej nierównej walce
morales6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.