Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-09-2008, 22:49   #1
mr_yagooda
ford::advanced
 
Avatar mr_yagooda
 
Zarejestrowany: 07-09-2008
Skąd: Warszawa / Mława
Model: Jest: Volvo S40 i jest Mondeo MK3
Silnik: 1.6 115KM D2 oraz 1.8 Duratec 125KM
Rocznik: 2010 i 2003
Postów: 383
Domyślnie [MK1] blokady rozrządu do 2.0 16v

Witam Wszystkich bardzo serdecznie! od miesiaca jestem posiadaczem Forda Mondeo 2.0 16v z 93r. szukam informacji na temat rozrzadu w tym wlasnie modelu, a mianowicie: wiem ze jest blokada na walki rozrzadu, ale czy tez jest w tym silniku blokada wału (na zasadzie wkrecania gdzies jakiejs sruby) oraz czy kolo zebate na wale rozrzadu ma jakies znaki, czy jest na stozku, czy jest na wpust! wiem ze na kole pasowym paska wieloklinowego sa znaki, ale co zastane jak to kolo juz zdejme... z gory dziekuje za odpowiedz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
*****
****
***
**
*
mr_yagooda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2008, 18:55   #2
wojciechowski4
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-11-2007
Skąd: Brzeg
Model: mondeo
Silnik: 2,0 16V
Rocznik: 1995
Postów: 107
Domyślnie Re: [MK1] blokady rozrządu do 2.0 16v

witaj. koło pasowe ma dwa znaki po ściągnięciu nie ma jak inaczej założyć bo jest klin także ma swoje miejsce. czytałem gdzieś na forum że jest możliwość zablokowania wału korbowego a nie rozrządu, podobno przez czujkę jego położenia motorek26 coś pisał o tym jak dobrze pamiętam?.
__________________
Miałem esiego 1,6 16V, teraz mam mondio 2,0 16V ghia zagazowany , ale jazda.
wojciechowski4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2008, 21:45   #3
motorek26
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar motorek26
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Łódź
Model: Yamaha r1 rn 19/yamaha r6 rj06
Silnik: 1.0 193 km/ 600
Rocznik: 2008/2005
Postów: 6,538
Domyślnie Re: [MK1] blokady rozrządu do 2.0 16v

dobrze pamietasz pisałem już kiedyś załączam zdjecie w którym miejscu znajduje sie otwór do blokowania na śrube M10 ale nie pamietam długości
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg blok.jpg (71.2 KB, 1075 wyświetleń)
motorek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2008, 21:49   #4
mechanix
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-07-2008
Skąd: Jelenia Góra
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2,0tdci
Rocznik: 2005
Postów: 176
Domyślnie Re: [MK1] blokady rozrządu do 2.0 16v

Witam na wale są te dwa znaki jak napisał kolega ale ustawia sie na ten drugi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wtedy jest GMP. trzeba tez pamietać by po zblokowaniu pzred napięciem napinacza poluzowac koła wałków rozrządu w celu prawidłowego napięcia paska między kołami .Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Pozdrawiam.
mechanix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2008, 10:08   #5
mr_yagooda
ford::advanced
 
Avatar mr_yagooda
 
Zarejestrowany: 07-09-2008
Skąd: Warszawa / Mława
Model: Jest: Volvo S40 i jest Mondeo MK3
Silnik: 1.6 115KM D2 oraz 1.8 Duratec 125KM
Rocznik: 2010 i 2003
Postów: 383
Domyślnie Re: [MK1] blokady rozrządu do 2.0 16v

Dziekuje wszystkim za odpowiedz! Odnosnie znakow: na kole pasowym sa dwa znaki - ok, ale jak juz te kolo zdejme co mnie spotka? kolo zebate spadnie z walu bo jest na stozku czy jest to normalne polaczenie wpustowe, a moze jakies znaki na wale i kole zebatym. najlepiej to poprosil bym zdjecie z boku silnika od strony paska rozrzadu ze zdjetym juz kolem pasowym (na ktorym sa te dwa naciecia)
__________________
*****
****
***
**
*
mr_yagooda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2008, 16:52   #6
mechanix
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-07-2008
Skąd: Jelenia Góra
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2,0tdci
Rocznik: 2005
Postów: 176
Domyślnie Re: [MK1] blokady rozrządu do 2.0 16v

Jak niewiesz co cie czeka to lepiej sam sie za to niebież Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. można narobić bigosu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pozdrawiam.
mechanix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2008, 17:46   #7
wojciechowski4
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-11-2007
Skąd: Brzeg
Model: mondeo
Silnik: 2,0 16V
Rocznik: 1995
Postów: 107
Domyślnie Re: [MK1] blokady rozrządu do 2.0 16v

kolego jak wcześniej pisałem po ściągnięciu koła pasowego może być zapieczone ciężko schodzi, pojawi ci się osłona paska na 4 śrubach, ściągniesz ją i będziesz miał pasek na rolce zębatej. ściągnij pasek. Bez obaw końcówka wału ma klina także tylko w jednej pozycji możesz je ściągnąć i założyć. ściągasz tylko pasek schodzi bez problemu. Powodzenia
__________________
Miałem esiego 1,6 16V, teraz mam mondio 2,0 16V ghia zagazowany , ale jazda.
wojciechowski4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2008, 17:49   #8
wojciechowski4
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-11-2007
Skąd: Brzeg
Model: mondeo
Silnik: 2,0 16V
Rocznik: 1995
Postów: 107
Domyślnie Re: [MK1] blokady rozrządu do 2.0 16v

jak zamierzasz sam wymienić rozrząd to poczytaj o tym. na szukajce pisałem parę razy o tym bo można narobić bigosu a potem zostaje już zgrzyt zębami.
__________________
Miałem esiego 1,6 16V, teraz mam mondio 2,0 16V ghia zagazowany , ale jazda.
wojciechowski4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2008, 15:04   #9
mr_yagooda
ford::advanced
 
Avatar mr_yagooda
 
Zarejestrowany: 07-09-2008
Skąd: Warszawa / Mława
Model: Jest: Volvo S40 i jest Mondeo MK3
Silnik: 1.6 115KM D2 oraz 1.8 Duratec 125KM
Rocznik: 2010 i 2003
Postów: 383
Domyślnie Re: [MK1] blokady rozrządu do 2.0 16v

Sam robic rozrzadu nie bede, pomagac mi bedzie mechanik ale pracujacy od zawsze w volvo i poprostu nie wiemy co jest pod tym kolem pasowym reszta to wszystko pikus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mam wydruk z autodaty mam tez ksiazke "sam naprawiam" hihi no i informacje sa dosyc rozbierzne na temat tego kola pasowego i znajdujacego sie pod nim kola zebatego. Pytam wciaz o ustalenie kola zebatego na wale poniewaz chce wymienic uszczelniacz walu bo cieknie, dlatego tak zalezy mi na informacji o sposobie polaczenia kola zebatego z walem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . A propos sruby wkrecanej w wal silnika M10 a moze ktos zna jej dlugosc jaka powinna byc (jakis rysunek by mi sie bardzo przydal). Super wszystkim dziekuje za pomoc!
__________________
*****
****
***
**
*
mr_yagooda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2008, 07:45   #10
bundy-er
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-02-2008
Model: Focus II Kombi
Silnik: 1.6 tdci 90 KM
Rocznik: 2005
Postów: 64
Domyślnie Re: [MK1] blokady rozrządu do 2.0 16v

Witam wszystkich to ja również mam pytanie w tej kwestii. Słyszałem, że po ustawieniu na GMP(tj 2 znak jak wyżezj napisano) można sprawdzić pod pokrywą czy rozrząd jest dobrze złożony. ja powinny być ustawione wałki?? Czy można je jakoś zablokowac bez specjalnych Fordowskich blokad?? Bo po wymianie rozrządu nie mam ani mocy ani przyspieszenia mimo, że mam niby 136KM to samochód zbiera się gorzej niż maluch, ciągnąć zaczyna od 3tyś obr.I chodzi poza tym jak diesel - zawory przy ssącym. Czy macie jakąś radę na to?? Mam mondka jak mr_yagooda tylko 94. Z góry wielkie dzięki.
bundy-er jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.