Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-01-2016, 22:23   #1
taboon
ford::beginner
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 05-01-2016
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: 1,9
Rocznik: 2001
Postów: 12
Domyślnie 1,9 nie odpala po podgrzaniu świec, wcześniej kręci

Witam
Czytałem wiele postów na forum, niestety nie znalazłem rozwiązania ani podpowiedzi...
Mam problem z Galaxy 1,9 115km. Problem jest uciążliwy szczególnie teraz jak są mrozy. Od poczatku:
Latem odpalał dopiero za którymś przekręceniem kluczyka... Po prostu cisza...0 reakcji (kontrolki i ta od świec w normie) Teraz to samo..po wymianie świec żarowych nie zmieniło się. Z moich obserwacji wynika, że immo odcina świece w trakcie odpalania... po przekreceniu kluczyka zapala się dioda w drzwiach, ale jak świece są juz zagrzane, wtedy dioda szybko miga i cisza . Jak przekręce kluczyk zanim zacznie migać dioda, kręci normalnie..ale świece nie grzeją..więc problem z zapłonem przy -18C. Po podłączeniu V-scana nie ma błędów na silniku i innych podzespołach. Dziwne, ale nie łączy się z centralnym zamkiem i immo... Ktoś ma pomysł?
Dla wyjaśnienia.. jak przekręcę klucz zanim podgrzeją się świece i zacznie migać dioda w drzwiach, to kreci normalnie i z czasem zapali bez podgrzewania.

taboon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2016, 23:55   #2
J@colo
ford::professional
 
Avatar J@colo
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-09-2014
Skąd: Poznań
Model: C-max/Galaxy/Mondeo/S-max
Silnik: 1.8TDCI/1,9TDI/2.0TDCI/1.8TDCI
Rocznik: 2006 / 2001 / 2005/2006
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Galaxy 1,9 nie odpala po podgrzaniu świec, wcześniej kreci

Wymień przekaźnik 109, koszt znikomy a często to jest przyczyną, lub wypalona kostka stacyjki.
J@colo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2016, 09:21   #3
taboon
ford::beginner
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 05-01-2016
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: 1,9
Rocznik: 2001
Postów: 12
Domyślnie Odp: Galaxy 1,9 nie odpala po podgrzaniu świec, wcześniej kreci

Cytat:
Napisał J@colo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymień przekaźnik 109, koszt znikomy a często to jest przyczyną, lub wypalona kostka stacyjki.
Gdyby to był przekaźnik, to chyba łapałby w różnych momentach. A u mnie ewidentnie kręci jak świeci dioda w drzwiach i wtedy da się go zapalić i jeździć normalnie. jak się rozgrzeje, to pali na dotyk, Dlatego, że zdążę przekręcić klucz zanim zacznie migotać dioda w drzwiach. Jak już miga, to cisza pod maską.. Zmienię przekaźnik dla przekonania się, czy ma on wpływ na działanie immo
taboon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2016, 11:23   #4
J@colo
ford::professional
 
Avatar J@colo
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-09-2014
Skąd: Poznań
Model: C-max/Galaxy/Mondeo/S-max
Silnik: 1.8TDCI/1,9TDI/2.0TDCI/1.8TDCI
Rocznik: 2006 / 2001 / 2005/2006
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Galaxy 1,9 nie odpala po podgrzaniu świec, wcześniej kreci

Jest to dość częsta przyczyna w vw, ten przekaźnik najczęściej ma uwalone zimne luty. U mnie też dioda w drzwiach miga nawet podczas jazdy i później przestaje.
J@colo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2016, 16:29   #5
taboon
ford::beginner
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 05-01-2016
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: 1,9
Rocznik: 2001
Postów: 12
Domyślnie Odp: Galaxy 1,9 nie odpala po podgrzaniu świec, wcześniej kreci

Cytat:
Napisał J@colo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest to dość częsta przyczyna w vw, ten przekaźnik najczęściej ma uwalone zimne luty. U mnie też dioda w drzwiach miga nawet podczas jazdy i później przestaje.
No właśnie, jak zapalę go normalnie to potem jakiś czas miga dioda szybko a potem gaśnie. Auto jedzie normalnie. Twierdzisz, że to przekaźnik ma wpływ na immo? Nawet nie łączy się przez to z immo komputer? Jutro zmienię przekaźnik...
taboon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2016, 21:50   #6
J@colo
ford::professional
 
Avatar J@colo
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-09-2014
Skąd: Poznań
Model: C-max/Galaxy/Mondeo/S-max
Silnik: 1.8TDCI/1,9TDI/2.0TDCI/1.8TDCI
Rocznik: 2006 / 2001 / 2005/2006
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: 1,9 nie odpala po podgrzaniu świec, wcześniej kreci

Ten przekaźnik nie ma nic wspólnego z immo, załącza prąd na rozrusznik, a on ma to do siebie że się zawiesza i masz głuchą ciszę.

Otwierasz auto z kluczyka czy z pilota??
J@colo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2016, 23:17   #7
taboon
ford::beginner
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 05-01-2016
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: 1,9
Rocznik: 2001
Postów: 12
Domyślnie Odp: 1,9 nie odpala po podgrzaniu świec, wcześniej kreci

Cytat:
Napisał J@colo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ten przekaźnik nie ma nic wspólnego z immo, załącza prąd na rozrusznik, a on ma to do siebie że się zawiesza i masz głuchą ciszę.

Otwierasz auto z kluczyka czy z pilota??
Auto otwieram z pilota, działa to normalnie, domykanie i otwieranie szyb z kluczyka w zamku też. Z tego co zauważyłem, przekaźnik 109 nie zawiesza się. Działa po przekręceniu kluczyka za każdym razem, ale tylko natychmiast po przekręceniu klucza w stacyjce. Zanim zacznie migać kontrolka w drzwiach od immo. jak już zaczyna migać, to jakby odcina prąd do 109. Wtedy nie załapie ani razu... Łapie wyłącznie zanim zacznie migać kontrolka, jak już odpalę to jeżdże cały dzień. Pali normalnie, bo ciepły i nie muszę grzać świec, a zanim się nagrzeją to już migocze/ Z tego co zauważyłem, to chyba rozłącza nie tylko sam start ale i świece nie grzeją...
taboon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2016, 14:40   #8
taboon
ford::beginner
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 05-01-2016
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: 1,9
Rocznik: 2001
Postów: 12
Domyślnie Odp: 1,9 nie odpala po podgrzaniu świec, wcześniej kreci

Tak jak podejrzewałem, że przekaźnik 109 nie ma wpływu na mój przypadek. Po wymianie na nowy oryginał nic się nie zmieniło. Wszystkie bezpieczniki są ok. Nadal obstawiam immo, ono odcina... Nie mogę za nic zdjąć dolnej części obudowy kierownicy, żeby zajrzeć na pętlę...
taboon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2016, 17:10   #9
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: 1,9 nie odpala po podgrzaniu świec, wcześniej kreci

paliwo ci przypadkuem nie zamarzlo?? masz bledy w immo ze na nie celujesz?
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2016, 08:24   #10
taboon
ford::beginner
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 05-01-2016
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: 1,9
Rocznik: 2001
Postów: 12
Domyślnie Odp: 1,9 nie odpala po podgrzaniu świec, wcześniej kreci

Nie paliwo :-) jeżdżę tym autem codziennie. Jak pisałem wcześniej problem polega na tym, że po przekręceniu kluczyka świeci dioda w drzwiach na stałe 3s potem już miga. Jak przekręcę jak świeci, to pali i jadę w trasę, jak zacznie migać, to kontrolki na desce swiecą a cisza pod maską. Oczywiście łapie za każdym razem jak kontrolka świeci, więc nie rozrusznik. Wygląda na immo, że odcina po 3s, tylko nie wiem co i jak. Problem jest przy większym mrozie, bo świece nie grzeją i ciężko pali, Błędów w immo nie ma, bo nie komunikuje się z nim i centralnym zamkiem. Drive BOX, niestety nie wyłącza immo na OFF. Przekaźnik 109 nowy...

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 12-01-2016 o 08:40
taboon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.