Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit i Tourneo Connect
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-07-2023, 17:42   #1
piirat
ford::amateur
 
Imię: Krzyszto
Zarejestrowany: 27-01-2019
Skąd: Dębica
Model: tourneo connect
Silnik: 1500
Rocznik: 2018
Postów: 2
Domyślnie Częste wypalanie DPF-a

proszę o poradę co moze być jeszcze przyczyna problemów z DPF- pacjent ford tourneo connect eco blue 1,5tdci 2019r przebieg 120000km, bardzo szybko (wdg komputera zapycha się dpf) auto nie wykazuje żadnych błędów, odpala bez problmow, cicha praca silnika, przyspiesza, przy rzekomym zapchaniu 100% nie traci na mocy, zaczyna wypalanie, kończy na 9% po czym szybko przyrasta po przejechaniu 3km nawet o +10% (potrafi wypalać co 50km)
dzieje się tak na rozgrzanym silniku, na zimnym nie przyrasta a nawet spada nasycenie, łapie 70st i wartości load lecą szybko w górę, soot w gramach 1,5g przy 100%load, a wartosc pętli otwartej 10%. DPF wyprany (brak nawet minimum poprawy), wymieniony egr i czujnik różnicy ciśnień.. jedno co zauważyłem ze nie zmienia się różnica ciśnienia zaraz po wypaleniu osiąga do 10mbar jak i przy 100% zapełnienia 10-15mbar na biegu jałowym (i skąd on niby wie ze jest zapchany, i ze moze zakończyć wypalanie).IMG_1342.jpg

piirat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2023, 21:04   #2
piirat
ford::amateur
 
Imię: Krzyszto
Zarejestrowany: 27-01-2019
Skąd: Dębica
Model: tourneo connect
Silnik: 1500
Rocznik: 2018
Postów: 2
Domyślnie Odp: dpf częste wypalanie

Witam, elektronik wygrzebał błąd który siedzi już od dłuższego czasu w aucie P20-EE wydajność katalizatora scr poniżej wartości progowej.. czy miał ktoś taki błąd i czy może to mieć związek z moim problemem z często wypalającym się dpf? adblue ubywa ze zbiornika czyli jest podawany..
stwierdził po tym błędzie ze dpf jest uszkodzony, stopiony itp i ze jako skuteczne rozwiązanie zalecił kastrację.
dorzucam foto z kompa
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_1509.jpg (7.9 KB, 29 wyświetleń)
piirat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2024, 20:22   #3
Giepeski
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 01-02-2020
Skąd: Lublin
Model: Transit Connent
Silnik: 1,5 Ecoblue
Rocznik: 2019
Postów: 19
Domyślnie Odp: Częste wypalanie DPF-a

Kolego miałem podobny problem, głównie jeżdżąc po mieście często otrzymywałem komunikat, żeby jechać bo DPF zapchany.
W ASO powiedzieli, że najprawdopodobniej coś złego dzieje się z DPE-em i niedługo trzeba go będzie wymienić.
Z racj tego, że głównie robię trasy, a na trasie tomunikaty o zapchaniu filtra się nie pojawiały, to temat odpuściłem.
Niestety tuż przed świętami jadąc po trasie zapaliło mi kontrolkę Check Engine.
Tester pokazał błąd czujnika NOx 11. Okazało się, do elektroniki czujniaka dostała się woda, co było efektem zwarcia.
Po wymianie czujnika na nowy ( cena czujnika zwala z nóg) jest o wiele lepiej.
Jak na razie komunikaty typu jedż bo DPF zapchany się nie pojawiają, nawet jeżdżąc po mieście.
Giepeski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2024, 20:48   #4
wmazek
ford::beginner
 
Imię: Witold
Zarejestrowany: 04-04-2019
Skąd: Kołbiel
Model: Transit Connect
Silnik: 1 ECOBOOST
Rocznik: 2019
Postów: 12
Domyślnie Odp: Częste wypalanie DPF-a

Witam !
W connect-cie jest możliwość aktywacji stanu DPF na pulpicie. W menu informacje wyświetlana jest procentowa wartość stanu DPF.
Ja choć mam benzynowy 1.0 to komunikat o zapchaniu GPF pojawia się tylko zimą przy - 10 st. C.

Ostatnio edytowane przez wmazek ; 11-01-2024 o 20:51
wmazek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2024, 08:42   #5
OlBa
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 01-08-2023
Skąd: Łódź
Model: Ford Tratnsit Connect
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 17
Domyślnie Odp: Częste wypalanie DPF-a

Mam connecta z 2017r. i u mnie czegoś takiego nie ma na pulpicie? Muszę się wspomagać aplikacją na telefon. Kilka dni temu robiłem trasę 600 km i nie chciał się wypalać, nawet próbowałem wymusić zwiększając obroty. Niby zaczynał łapać temperaturę i wszczynał procedurę wypalania, ale zaraz temperatura spadała i wypalanie się kończyło. Po trasie zapchanie DPF wzrosło z 30 do 60%. Jak zacząłem jeździć po mieście zapchał się do 80% i dopiero zaczął wypalanie. Po mieście szybciej się zapycha, ale też wypalanie jest mniej wydajne bo nie ma gdzie pogonić. Zauważyłem, że najlepsze efekty są jak dochodzi do 70-90% i wtedy wjadę na autostradę.

Inżynierzy forda gdzieś dali ciała z tym DPF, bo albo jest za mały, albo coś z oprogramowaniem. Dodam tyle, że jak jeździ baba lub pracownik to samochód szlak trafi, bo kilka razy przerwanie wypalania grozi cofnięciem niespalonego paliwa do silnika i wzrostem poziomu oleju. Powyższe ciągnie za sobą dalsze poważniejsze usterki.

Ostatnio edytowane przez OlBa ; 12-01-2024 o 08:47
OlBa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2024, 09:02   #6
SAR37
ford::average
 
Avatar SAR37
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 10-05-2022
Skąd: Kraków
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 213KM Bi-Turbo
Rocznik: 2021
Postów: 198
Domyślnie Odp: Częste wypalanie DPF-a

Cytat:
Napisał OlBa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
…Dodam tyle, że jak jeździ baba lub pracownik to samochód szlak trafi, bo kilka razy przerwanie wypalania grozi cofnięciem niespalonego paliwa do silnika i wzrostem poziomu oleju. Powyższe ciągnie za sobą dalsze poważniejsze usterki.
Po pierwsze: trafi szlag - od niemieckiego schlage - uderzyć a nie drogiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po drugie: wszystko zależy od generacji dpf i sposobu uzyskania wyższej temperatury gazów wylotowych. Są systemy opierające się na wtrysku większej ilości paliwa do cylindra (bogatsza mieszanka), są systemy wykorzystujące świece żarowe do podgrzania gazów opuszczających cylinder lub takie z dodatkową świecą żarową tuż przed wlotem do dpf, są też takie, które mają elektryczne maty w filtrze dpf, które rozgrzewają spaliny do wymaganej temperatury 600-650*C oraz takie, które realizują dogrzanie poprzez wtrysk par paliwa przed wlotem. Wszystko zależy od zastosowanego sposobu a wspomniane zjawisko wzrostu poziomu oleju dotyczy tylko tych pierwszych systemów, które stosują zwiększone korekty dawki paliwa.
BTW: olej napędowy również, w większości odparuje z oleju silnikowego (wbrew opinii producentów chemii i dodatków do „ochrony” dpf), jednak pod pewnymi warunkami: potrzeba mocno rozgrzać silnik a nie tylko do wskazań płynu chłodzącego „w normie” ok 90-99*C (zwykle połowa zakresu) i w zimowe dni zrobić co jakiś czas dłuższe trasy.
Jazda po kilka km do i z pracy, gdzie uzyskanie parametrów wyjściowych do rozpoczęcia wypalenia osiągamy tuż przed końcem podróży powoduje, że system próbuje zrealizować wypalanie dpf a my ciągle przerywamy. Taka eksploatacja może prowadzić do przedostawania się paliwa do układu olejowego i wzrostu poziomu oleju, jednak, głównie w silnikach z większym przebiegiem lub agresywną eksploatacją..

Ostatnio edytowane przez SAR37 ; 13-01-2024 o 09:05
SAR37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2024, 19:42   #7
Giepeski
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 01-02-2020
Skąd: Lublin
Model: Transit Connent
Silnik: 1,5 Ecoblue
Rocznik: 2019
Postów: 19
Domyślnie Odp: Częste wypalanie DPF-a

Cytat:
W connect-cie jest możliwość aktywacji stanu DPF na pulpicie. W menu informacje wyświetlana jest procentowa wartość stanu DPF.
Zgadzam się w 100% z powyższą wypowiedzią.

Cytat:
Mam connecta z 2017r. i u mnie czegoś takiego nie ma na pulpicie? Muszę się wspomagać aplikacją na telefon.
Jeżeli użyjesz Forscana, i w nim aktywujesz wyświetlanie stanu DPF, to będziesz miał podgląd na stan jego zapełnienia.
Giepeski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2024, 20:25   #8
OlBa
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 01-08-2023
Skąd: Łódź
Model: Ford Tratnsit Connect
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 17
Domyślnie Odp: Częste wypalanie DPF-a

Cytat:
Napisał SAR37 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jazda po kilka km do i z pracy, gdzie uzyskanie parametrów wyjściowych do rozpoczęcia wypalenia osiągamy tuż przed końcem podróży powoduje, że system próbuje zrealizować wypalanie dpf a my ciągle przerywamy. Taka eksploatacja może prowadzić do przedostawania się paliwa do układu olejowego i wzrostu poziomu oleju, jednak, głównie w silnikach z większym przebiegiem lub agresywną eksploatacją.
Czy gdzieś w instrukcji jest o tym i o tamtym, że niby nie mogę podwieźć córki do szkoły te kilka przystanków lub pojechać z żoną do sklepu na zakupy. Kilku znajomych ma samochody z dpf innych marek i nie borykają się takimi problemami. Mieszkam w mieście to nie mogę mieć diesla? Cały ten laborat utwierdził mnie tylko, że coś im się nie udało. Przybywanie oleju jest znanym problemem na forum i dotyczy nowych samochodów na gwarancji, które robią trasy. Z ciekawością czytałem jak radzą sobie z tym autoryzowane serwisy - poza płatną wymianą oleju, skracają jeszcze bagnety.

Ja sobie z tym poradziłem bo mieszkam przy autostradzie i jak mi się załącza wypalanie przy dużym zapchaniu to robię kółko do pierwszego zjazdu i czyści się prawie do zera. Chodziło mi bardziej o to, że nikt poza mną w rodzinie nie robiłby takich cyrków. Moja żona nie chce jeździć fordem i się ze mnie śmieje jak parkuje pod blokiem i czekam z telefonem, aż się skończy wypalanie. Samochód ma służyć do poruszania się od punktu A do punktu B, a nie do śledzienia jego parametrów. aplikacji i bujania się w trasę, żeby wypalić coś co wątpliwie przyczynia się do ochrony środowiska. W dzisiejszych czasach, mnie jako użytkownika nie powinno interesować jak działa DPF, EGR i tym podobne. Niestety muszę się posiłkować forum, bo poza tym dziadostwem jestem zadowolony z samochodu i nie planuje go zmieniać.

Bump:
Cytat:
Napisał Giepeski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli użyjesz Forscana, i w nim aktywujesz wyświetlanie stanu DPF, to będziesz miał podgląd na stan jego zapełnienia.
Dzięki, w takim razie będę próbował to zainstalować.
OlBa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2024, 08:33   #9
SAR37
ford::average
 
Avatar SAR37
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 10-05-2022
Skąd: Kraków
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 213KM Bi-Turbo
Rocznik: 2021
Postów: 198
Domyślnie Odp: Częste wypalanie DPF-a

Kolego @OIBa - jak już coś to ”elaborat” Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nikt Ci nie zabrania jeździć autem tak jak chcesz - możesz mieć wielkiego SUVa lub F-150 w dieslu aby jeździć 500 m po bułki - Twoja sprawa. Jednak taki styl użytkowania diesla wyposażonego w EGR, DPF, SCR - czy to się Tobie podoba, czy nie - będzie skutkował problemami. Fizyki i matematyki nie oszukasz. I dotyczy to każdej marki - kwestia dystansu lub czasu eksploatacji.
Jeśli używasz auta do jego podstawowej funkcji - przemieszczania się pomiędzy punktami A i B, bez wnikania w szczegóły techniczne, to trzeba kupić sobie najprostszą, starą, wolnossącą „benzynę” albo nowego elektryka z gwarancją serwisu. Wsiadasz, jedziesz, wysiadasz. Niestety, jakość obecnej techniki jest nastawiona na używanie krótkoterminowe, skomplikowane układy, niskiej jakości podzespoły i dużą wymagalność „inteligencji technicznej” kierowcy, jeśli chcesz dłużej użytkować pojazd bez awarii. Dlatego nie montuje się dodatkowych wskaźników (np. wypalania DPF) czy innej elektroniki monitorującej stan podzespołów. Jest to celowe działanie aby nieświadomy klient, który dodatkowo ma d… czytanie instrukcji, szybko załatwił auto a ASO zarobiło na serwisie grube złotówki.
Nie lubisz patrzeć na parametry? Nie masz ochoty robić coś specjalnie „pod samochód”? OK, idź do salonu, kup nowe auto i po problemie!
Skoro jednak wspomagasz się forum, to znaczy, że, z pewnych powodów, nie zrobisz tak jak napisałem powyżej. Może więc posłuchać innych a nie ich atakować?
Samochody Forda nie są ani lepsze, ani gorsze od innych współczesnych. Albo masz kasę na coroczne wymiany auta na nowe, albo poświęcisz trochę więcej uwagi dla jego bezawaryjnej eksploatacji. I tyle.
SAR37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2024, 22:24   #10
OlBa
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 01-08-2023
Skąd: Łódź
Model: Ford Tratnsit Connect
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 17
Domyślnie Odp: Częste wypalanie DPF-a

Przecież nikogo nie atakuje. Forum czytam i staram się wyciągać wnioski. Jestem też bardzo szczęśliwym posiadaczem DPF i podzieliłem się jego zaletami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
OlBa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.