Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-04-2011, 09:17   #1
Przemek_PC
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2009
Model: Galaxy
Silnik: 2,3+LPG automat GHIA
Rocznik: 1999
Postów: 999
Domyślnie 2,3 po wymianie szczotek w alternatorze - brak ładowania

Zapaliła się kontrolka ładowania, szybka wymiana szczotek (razem z regulatorem) w alternatorze bez wyjmowania go, odpalenie auta, kontrolka zgasła. W czasie jazdy co jakiś czas kontrolka sobie na chwilę mrugnie. Nagle podczas jazdy zapala się ABS potem poduszka, przełączanie benzyna-gaz w końcu auto gaśnie. Próba odpalenia i już wiadomo, akumulator wyładowany. Podładowałem akumulator, odpaliłem silnik, miernik w dłoń i okazuje się, że mimo zgaszonej kontrolki ładowania (co jakiś czas mrugnie i być może to jest jakiś trop) ładowania nie ma. Gdzie leży przyczyna? Miał ktoś podobny przypadek?

__________________
http://www.motostat.pl/user_images/9533/icon4.png

Ford Galaxy 1999, 2,3+LPG, automat, GHIA, kapitańskie fotele - wspaniały towarzysz podróży
Przemek_PC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2011, 09:21   #2
mcqra
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-08-2008
Skąd: Ostrowiec Św.
Model: Smax Titanium
Silnik: 2.2 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 21
Domyślnie Odp: 2,3 problem z alternatorem - brak ładowania

Sprawdź sobie styki w skrzynce z bezpiecznikami obok akumulatora. U mnie były powypalane końcówki kabli- wymiana całej skrzynki i polutowanie kabli od nowa- Śmiga do dziś!
mcqra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2011, 12:33   #3
daros
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-11-2009
Skąd: Koszalin
Model: Galaxy GHIA
Silnik: 1,9 tdi AUY
Rocznik: 2001
Postów: 39
Domyślnie Odp: 2,3 problem z alternatorem - brak ładowania

Cytat:
Napisał Przemek_PC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdzie leży przyczyna? Miał ktoś podobny przypadek?
Miałem to samo (wprawdzie mam tdi, ale zasada ładowania przecież ta sama)
Zgadzam się z kolegą ,,mcqra'', w skrzynce bezpieczników przy aku brak było styku na bezpieczniku blaszkowym 150A od ładowania. Któryś z poprzedników polutował wcześniej oczko od tego bezpiecznika, to się chyba utleniło i objawy jak u ciebie. Nowy bezpiecznik w serwisie - 25 zł, w Agromie - 1,20 zł (troszkę trzeba przygiąć bo jest dłuższy i zamiast oczka ma wsuwkę).
Pozdr.
daros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2011, 13:13   #4
Przemek_PC
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2009
Model: Galaxy
Silnik: 2,3+LPG automat GHIA
Rocznik: 1999
Postów: 999
Domyślnie Odp: 2,3 problem z alternatorem - brak ładowania

No ale cały problem pojawił się po wymianie szczotek z regulatorem. Wcześniej ładowanie było a kiedy szczotki się skończyły kontrolka ciągłym światłem to zasygnalizowała. Zbieg okoliczności? Po wymianie szczotek nagle jakieś złącza przestały przewodzić? Bardziej skłaniam się ku uszkodzonemu regulatorowi mimo że nowy. Żeby się upewnić zmierzę jeszcze napięcie bezpośrednio na wyjściu z alternatora, w ten sposób wykluczę bądź potwierdzę problem z przewodami.
__________________
http://www.motostat.pl/user_images/9533/icon4.png

Ford Galaxy 1999, 2,3+LPG, automat, GHIA, kapitańskie fotele - wspaniały towarzysz podróży
Przemek_PC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2011, 23:18   #5
galo
ford::advanced
 
Avatar galo
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-04-2009
Skąd: Bełchatów
Model: S Max
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2007
Postów: 492
Domyślnie Odp: 2,3 po wymianie szczotek w alternatorze - brak ładowania

A czy regulatory napięcia mogą się różnić mocą diod, bo alternatory są chyba o trzech różnych mocach i może to jest przyczyna.
galo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2011, 09:08   #6
Przemek_PC
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2009
Model: Galaxy
Silnik: 2,3+LPG automat GHIA
Rocznik: 1999
Postów: 999
Domyślnie Odp: 2,3 po wymianie szczotek w alternatorze - brak ładowania

Temat rozwiązany. Po wilgotnej nocy ładowanie powróciło, jeździłem przez tydzień z woltomierzem wpiętym w zapalniczkę i wszystko było ok. Jednak pewnego słonecznego poranka problem znów powrócił. Auto stało dwa dni i czekało na wolne moce przerobowe mechanika. Kiedy jechałem do mechanika ładowanie znów było. Wyjęliśmy jednak alternator (w 2,3 trochę zabawy, trzeba zdemontować filtr powietrza, wyjąć reflektor i trochę plastików) i zawiozłem go do regeneracji. Winowajcą okazał się komutator. Przy okazji wymienione zostały łożyska. Mimo że można szczotki wymienić bez wyjmowania alternatora nauczony doświadczeniem radzę jednak go wyciągnąć i naprawić go raz ale porządnie a nie na raty.
__________________
http://www.motostat.pl/user_images/9533/icon4.png

Ford Galaxy 1999, 2,3+LPG, automat, GHIA, kapitańskie fotele - wspaniały towarzysz podróży
Przemek_PC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.