Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-10-2010, 20:14   #1
Gizmo5
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 10-08-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2002
Postów: 33
Post Instalacja Haka porady

Witam wszystkich chciałbym się dowiedzieć czy po zamontowaniu haka i podłączeniu instalacji potrzebny jest jeszcze "wzmacniacz sygnału" ?? Pytam bo Hak który zamontowałem u siebie pochodzi z Angielskiej wersji Galaxa do tego demontując instalację zauważyłem dwa podłużne "pudełka" podobno to właśnie wspomniane wzmacniacze sygnału których ostatecznie nie zamontowałem.Na chwilę obecną po podłączeniu do lawety wszystko zdaje się działa prawidłowo, ale znajomy elektryk wspominał że po dłuższym używaniu może robić się "choinka" Zatem proszę o sprawdzone porady i opinie z góry dzięki pozdrawiam

Gizmo5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2010, 19:35   #2
Jarek P.
FCP member
 
Zarejestrowany: 29-12-2007
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX Automat
Silnik: 2.0l Duratorg
Rocznik: 2010
Postów: 143
Domyślnie Odp: Instalacja Haka porady

Witam
Szczerze mówiąc pierwszy raz słysze o wzmaczniaczu sygnału prądu??w instalacji elektrycznej Haka.
Napewno twoja instalacja elektryczna poradzi sobie z paroma żarówkami więcej
pod warunkiem że montaż zrobiłeś prawidłowo,a choinka jest w tedy kiedy masz ewidentne zwarcie w instalacji przyczepy lub samochodu.
__________________
Pozdrawiam
Jarek P. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2010, 19:43   #3
kacyk87
ford::average
 
Avatar kacyk87
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: ropczyce
Model: Ford galaxy
Silnik: 1,9 tdi 115km/150km
Rocznik: 2002
Postów: 127
Domyślnie Odp: Instalacja Haka porady

bo tam miałeś podłączenie przez moduł sterujący haka
zasilanie jest podłączone z akumulatora a sygnał idzie od lamp z tylu
i wtedy lampy tylne są bez oporu
kacyk87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2010, 23:22   #4
Gizmo5
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 10-08-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2002
Postów: 33
Domyślnie Odp: Instalacja Haka porady

Dzięki za odpowiedź szczerze mówiąc nie miałem jeszcze okazji sam testować poprawnego działania jednakże przeglądając oferty sprzedaży nowych haków dedykowanych do Galaxy nie zauważyłem żeby wspomniany wzmacniacz był stosowany gdziekolwiek.Pytanie bo montaż przeprowadzał szwagier podpiął wiązkę do dwóch złączek po w schowku za lewą lampą "podobno" wszystko działa ale muszę sam sprawdzić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dzięki
Gizmo5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2010, 10:21   #5
Goliat
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-08-2009
Skąd: Drohiczyn
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9 TDI AHU 90KM :|
Rocznik: 1999
Postów: 26
Domyślnie Odp: Instalacja Haka porady

Cytat:
Napisał Gizmo5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... montaż przeprowadzał szwagier podpiął wiązkę do dwóch złączek po w schowku za lewą lampą "podobno" wszystko działa ale muszę sam sprawdzić...
A czy mógłbyś zrobić foteczki tycz kostek - szukałem u siebie ale jakoś nie moglem ich odszukać - występują we wszystkich samochodach czy to była jakaś opcja dodatkowa np przygotowanie do haka?
__________________
Ford g.... wort - A nie każda morda pasuje do Forda
Goliat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2010, 20:56   #6
szantis
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-10-2009
Skąd: 3city
Model: sharan
Silnik: 1,9 TDII- 1XXkm/3XX Nm
Rocznik: '98/99
Postów: 245
Domyślnie Odp: Instalacja Haka porady

Wzmacniacze....Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ot zwykły przekaźnik dla bezpieczeństwa instalacji. Prawidłowe podłączenie pod lampy też jest ok, z tym,że przy uszkodzeniach instalacji przyczepki wspólne bezpieczniki dla świateł i przyczepki odparowują.
szantis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2011, 18:59   #7
albert 53
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-09-2008
Skąd: częstochowa
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 tdi (110)
Rocznik: 1998
Postów: 46
Domyślnie Odp: Instalacja Haka porady

Witam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
właśnie dziś zakupiłem do swojego gala taki hak [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
ale posiadam czujniki cofania i niestety wadzą o belkę tego haka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jutro będę musiał jechać go wymienić i mam nadzieję że ten będzie pasował oby tylko go mieli [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
ma ktoś może mk1 z czujnikami i hakiem ? jak tak to jakiej firmy jest hak?

Znalazłem w lewym nadkolu złącza ,czy mógłby ktoś podpowiedzieć czy hak podpina się w jedną czy dwie kostki ( bo u mnie są tam 3)
Jeśli się ktoś uporał z podłączeniem haku w te złącza to prosiłbym o pomoc co gdzie powpinać bo nigdzie nie mogę znaleźć żadnego schematu tego połączenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez albert 53 ; 14-03-2011 o 19:27
albert 53 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2011, 20:18   #8
ryju1468
ford::average
 
Avatar ryju1468
 
Imię: ryszard
Zarejestrowany: 21-05-2009
Skąd: muszyna
Model: ford galaxy
Silnik: 1.9tdi AHU 90km
Rocznik: 1998
Postów: 148
Domyślnie Odp: Instalacja Haka porady

jak montowale sobie to wiekszosc wpinalem w przewody po lewej stronie auta,lecz do przeciwmgielnego i prawgo kierunku przeprowadzalem przewody za prawa lampe,zobacz w schowkach z tylu
ryju1468 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2011, 21:19   #9
zuraw 1
ford::average
 
Imię: maciej
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: grudziadz
Model: galaxy
Silnik: 1.9
Rocznik: 1997
Postów: 52
Domyślnie Odp: Instalacja Haka porady

podłączenie haka masz z lewej strony -jak piszesz.kiereunki lewy-prawy ,postój prawy-lewy,stop-masz na tej szerokiej wtyczce,mase do karoseri też tam jest miejsce,a przeciwmgielne na tej drugiej dwu -pinowej wtyczce.wszystko działa jak należy-sprawdzone w kilku galaxach-obydwie z lewej strony.Nawet w oryg.haku vestwali -tym na kluczyk trzeba naciąć rure w miejscu czujników parkotroniku.
zuraw 1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2011, 22:21   #10
albert 53
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-09-2008
Skąd: częstochowa
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 tdi (110)
Rocznik: 1998
Postów: 46
Domyślnie Odp: Instalacja Haka porady

Wielkie dzięki za odpowiedź zuraw 1 właśnie o taką odpowiedz mi chodziło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tylko że z tym cięciem to wolę nie kombinować , ten drugi powinien się akurat zmieścić pod czujnikami
albert 53 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.