Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-12-2014, 13:46   #141
Pitol321
FCP member
 
Avatar Pitol321
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-11-2011
Skąd: Essen
Model: VW Arteon Elegance
Silnik: 2.0TDi 200PS DSG
Rocznik: 2021
Postów: 684
Domyślnie Odp: Ile powinien palic 1.6 tdci 109 km

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Tak, zgadzam się, jak możesz przeczytać na poprzedniej stronie moje dieselki też palą 6 do 6,5l przy takich prędkościach.
Jednak danynx ma w pełni rację odnosząc się do spalania strikte miejskiego i sytuacji jakie opisał.

__________________
Były: Xsara II 2.0HDi 90PS 2000 Focus II 1.6TDCi 109PS 2007 Focus III 1.6TDCi 116PS 2012 Mondeo V 2.0TDCi 180PS 2016 Edge 2.0biTDCi 209PS 2018
Jest: 1. Arteon 2.0TDi 200PS DSG 2021 2. 207CC 1.6THP 156PS 2012.
Pitol321 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2014, 20:31   #142
whiro
ford::average
 
Imię: adam
Zarejestrowany: 16-09-2014
Skąd: jaworzno
Model: focus mk2
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 137
Domyślnie Odp: Ile powinien palic 1.6 tdci 109 km

Mój 2.0 tdci zre jakieś 6.6 litra jak jadę patrząc na spalanie chwilowe i się brandzlując aby za bardzo nie naciskać gazu. Tak zwykłym trybem to chyba z 7 nie schodzi. 15 km do pracy w jedna stronę, z tego połowa autostradą a druga połowa po obwodnicy miasta ze światłami. Dyskutowałem tu kiedyś z jakimś posiadaczem który zachwalał jaki to wspaniały silnik na co ja mu właśnie wywaliłem że na takie spalanie to ten silnik powinien mi jajka zgnieść osiągami a są normalne. Konkurencja na takie osiągi spala nawet litr mniej.
whiro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2014, 17:02   #143
andrejus17
ford::average
 
Avatar andrejus17
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 10-02-2010
Skąd: Ostróda
Model: focus mk2 FL
Silnik: 1.6 tdci 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 135
Domyślnie Odp: Ile powinien palic 1.6 tdci 109 km

Cytat:
Napisał danynx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W jakim Ty mieście żyjesz?? Przyjedź do średniej wielkości miasta (40-80 tys. mieszkańców. Odpal rano samochód (przy temp. -5oC) i załóżmy masz do przejechania do pracy 4,5 km. Ruszasz... za 200m masz skrzyżowanie z pierwszeństwem przejazdu, czekasz puszczasz jadące auta, ruszasz i jedziesz jedziesz 500m i masz światła. Pech bo czerwone....czekasz czekasz 1min, silnik jeszcze ciągle zimny. Jeeeest zielone... ruszasz i prosta.....1000m i pasy.... puszczasz przechodniów (niestety trzeba, takie prawo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) jedziesz dalej, za 500m znowu światła i znowu pech. Aloe kolejka już nieco większa.... jest 6:50, wszyscy jadą do pracy. Czekasz na światła 3 min bo nie udało Ci się zjechać na pierwszych...załapałeś się na drugie. Silnik już nieco cieplejszy ale do wrzątku jeszcze mu daleko. Pokonujesz skrzyżowanie i do fabryki masz już ok. 2000m ale po drodze masz 2 ronda wic wszyscy wleką się max 30-40 km/h. Dojeżdżasz do fabryki, gasisz silnik. Ok. 15:00 nawarot do domu tą samą drogą i tym samym tempem. I tak codziennie. I co???? Myślisz że też by Ci palił ok. 5 l/100km??? Pierdoły i zabobony opowiadacie. Mój koleżka mieszka w w-wie i też mu pali w mieście 6l/100km. Ale on Wjeżdża na Wał Międzyszyński i jedzie ciągiem 5km. Tak więc są miasta i miasta. Spalanie może różnić się dwukrotnie......

To w jakim mieście żyje nie ma nic wspólnego z spalaniem. Jesli masz noge jak cegła to nawet 1.6 90 KM bedzie spalać 10l
Wciąz sadzisz że spalanie mojego focusa to przechwałki?
Przydałby ci się kubeł zimnej wody żebys się obudził Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
andrejus17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2014, 10:45   #144
ropi
ford::beginner
 
Imię: Zdzisław
Zarejestrowany: 08-10-2014
Skąd: pomorskie
Model: ford focus
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 17
Domyślnie Odp: Ile powinien palic 1.6 tdci 109 km

Słyszałem ,że jak się przewierci DPFa wiertłem 8mm to jest o 0,5 l mniej. Czujniki tą średnicę przyjmują dobrze i softa nowego nie trzeba wgrywać .
Wiertarka udarowa bo to ceramiczne jest. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. To takie info dla oszczędnych.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jednak jakby coś nie tak to za nic nie odpowiadamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ropi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2014, 11:10   #145
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Ile powinien palic 1.6 tdci 109 km

nie róbcie sobie jaj z wierceniem, oczywiście, spadnie ciśnienie na różnicówce i będzie szansa na rzadsze dopalanie dpf, ale jeśli problem był, to i tak wróci...z dolewanie płynu i tak będzie nieuniknione
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2014, 14:22   #146
whiro
ford::average
 
Imię: adam
Zarejestrowany: 16-09-2014
Skąd: jaworzno
Model: focus mk2
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 137
Domyślnie Odp: Ile powinien palic 1.6 tdci 109 km

Dla mnie takie wiercenie to całkiem dobry sposób. nie dość ze będzie rzadziej dopalał to dodatkowo samochód ma mniejsze szanse ze w trasie mi podziękuje i wrócę na lawecie bo ma całkiem dpf zatkany. Jestem tylko ciekaw jak jest zbudowany soft wypalający. Jeśli patrzy tylko na różnice ciesnien to w ten sposób można by go wyrolować całkiem. Ale to było by za proste, jak ktoś był by uparty to wrzucił by na kompa dwa sygnały mówiące ciągle że dpf jest czysty i zobaczył czy pomimo tego będzie wypalał.
whiro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2014, 14:43   #147
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Ile powinien palic 1.6 tdci 109 km

Panowie nie piszcie takich bzdur na żadna laweta nie będzie ci potrzebna,wiercenie to też żaden sposób,to nie tylko sygnał z czujników a oprogramowanie to dość złożony twór nie tak łatwy w grzebaniu jak się wydaje i dobrze mało kto to potrafi zrobić.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2014, 15:02   #148
whiro
ford::average
 
Imię: adam
Zarejestrowany: 16-09-2014
Skąd: jaworzno
Model: focus mk2
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 137
Domyślnie Odp: Ile powinien palic 1.6 tdci 109 km

Bzdury?? to niby co twój samochód powie jak stwierdzi że ma na max zapchany dpf?? Powie wodzu dodaj gazu bo trza szybciej do domu ?? Powie dziękuje do widzenia. No tak , oprogramowanie jest tak skompilowane że masz parę wejść wyjść na sterownik i co ma w danych warunkach zrobić. Przypuszczam że srednio skomplikowane urządzenie w fabryce posiada bardziej skomplikowany sterownik jakiegoś telemechanika, siemensa czy allena bradleya. Do odczytu i edycji danych ze sterownika służą programy w których później już forsujesz jakieś wejścia lub zmieniasz mu warunki wykonania operacji dla uzyskania odpowiedniego efektu. Nikt pewno nic na nowo tam nie pisze tylko modyfikuje w miejscu które potrzebuje zmienić. samochód w porównaniu do maszyn które maja rozmiary ćwiartki boiska piłkarskiego raczej skomplikowane nie są w sterowaniu.
whiro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2014, 15:36   #149
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Ile powinien palic 1.6 tdci 109 km

Nie wiesz o czym piszesz i co głosisz, mi w przeciwieństwie do ciebie zapchał sie filtr dwa razy na amenen i nie skończyłem na lawecie, a nawet wróciłem raz z trasy i pojechałem w trybie awaryjnym następnego dnia jeszcze do Łowickiego V techu,nie na wiercenie tylko go usunąć.I byłem też obecny przy obróbce softu kilku silników- trzeba mieć wiedzę i wierz mi mało kto ją ma.3 posty wcześniej odpowiedziałeś na post Grześka Heko który cos trochę się na tym znaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Wesołych świąt
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2014, 15:56   #150
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Ile powinien palic 1.6 tdci 109 km

jak by sterownik wyzwalał regenerację tylko po danych z czujnika różnicy ciśnień, to byłoby wszystko proste jak d... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nawet przy całkowicie czystym DPF (albo założonym emulatorze, który właśnie oszukuje dane z czujników) sterownik i tak co ok. 600km inicjalizuje regenerację...dlatego międyz innymi, jazda z pustą puszką nie jest możliwa
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.