Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-06-2013, 19:38   #1
Misiecki
ford::average
 
Avatar Misiecki
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 19-03-2010
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Model: Mondeo MkIV Silver X Panther Black
Silnik: 1,8 TDCI 125 KM
Rocznik: 2008
Postów: 110
Domyślnie Zablokowany zacisk hamulca tylnego 1,8 TDCI

Był już taki temat ale nie było w nim odpowiedzi od ponad roku. A może informacje się komuś przydadzą.

No i mnie dopadła zmora lewego koła. W trakcie małej ok 50 km trasy zauważyłem mocno zawyżone spalanie, początkowo myślałem że za mało wiatru mam w którymś z kół ale po zatrzymaniu żeby zobaczyć w którym jak dotknąłem felgi i oparzyłem rękę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zablokowany zacisk tylnego lewego koła (mechaniczny ręczny) , podnośnik i oględziny tarczy (nie była przegrzana, zero przebarwień więc nie było wymiany tym bardziej że grubość ma 10 mm - minimalna grubość 9mm), przewodów elastycznych i mechanizmu ręcznego. Zdjąłem zacisk i była uszkodzona osłona gumowa tłoczka, o dziwno klocki były wymieniane rok temu a zostały zjechane praktycznie do końca :/ (klocki Bosh). Sprawdziłem również druga stronę i oprócz osłon prowadnic jarzma osłona gumowa tłoczka również przestała istnieć. Ręczny nie zablokowany.

W lewym kole podejrzewam że tłoczek musiał wyjść za daleko i już się nie cofnął bo z tej strony klocki były dużo bardziej zużyte, niemniej z prawej strony w 4 letnim aucie osłona gumowa tłoczka po prostu uległa dezintegracji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Kupiłem zestaw naprawczy frenkit 238022 (mają różne na same prowadnice, z tłoczkami itd) oraz prowadnice (z jednej strony uszkodzone osłony gumowe, nie wiem jak długo tak jeździły więc dla pewności wymieniłem też prowadnice + uszczelki + smar silikonowy - w to miejsce nie wolno dawać podobno smaru grafitowego) zestaw był firny Qiuck Brake.

Zestaw frenikta znajdziecie na internetowym sklepie forda w pomarańczowo niebieskich barwach który wszyscy znamy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zapewne mają również możliwość zciągnięcia innego zestawu (np z tłoczkiem) frenkita oferuje również Intercars.

Tłoczków nie wyciągałem bo gumy po prostu od połowy w górę nie było, kołnierz w zacisku siedział sztywno wraz z połową pozostałej gumy więc do środka nie dostały się zabrudzenia (wewnętrzny pierścień nie uszkodzony, tłoczek wciska się bez problemu). Dlatego wypolerowałem papierem 500 i 800 brudy oraz korozję powierzchniową z tłoczka + wymycie dokładnie zmywaczem do hamulców i sprzęgieł + wydmuchanie kompresorem.

Zamontowałem nowe osłony dając również do środka pomiędzy gumę a tłoczek odrobinę pasty do tłoczków hamulcowych ATE (jest ona całkowicie bezpieczna dla tloczka i bardzo dobrze konserwuje oraz rozpuszcza się całkowicie w płynie hamulcowym).

O ile jedno koło poszło w miarę (początkowe problemy we włożeniu dolnego kołnierza we frez w zacisku) o tyle w drugim na sam koniec przerwałem kołnierz gumki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. więc w ten weekend poprawka. Dla zainteresowanych mogę zrobić tutorial.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Przy okazji wyśledziłem rozmiary tłoczków w mondeo :

Przód zaciski ATE :
Długość tłoczka : 60 mm, szerokość 55,5 mm
Numery zestawów : 260032, 260915, P605502
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tył zaciski TRW (Lucas)
Długość tłoczka : 38mm, szerokość 1 51
Numery zestawów : 238022, 238901, P385101
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Na tył pasują również zestawy naprawcze od Galaxy 238022, 238901, P385101 (przednie są inne, od S Maxa również nie pasują)
Wszelkie numery zestawów które podałem dotyczą mechanicznego hamulca ręcznego.

__________________
House Music it's a soul thing a body thind a spiritual thing
Kolor TDCI jest tylko jeden .... Panther Black

Ostatnio edytowane przez Misiecki ; 27-06-2013 o 20:30
Misiecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.