Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-10-2011, 12:45   #11
mduraj
ford::amateur
 
Avatar mduraj
 
Imię: Mikołaj
Zarejestrowany: 30-01-2009
Skąd: Opole
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie Odp: Wspomaganie kierownicy - głośna praca

Widzę, że wątek dość stary ale się dołączę. Miałem to samo - wymieniłem na regenerowaną pompę we Wrocławiu za 300 zł (koszt pompy) i całkiem fajnie działa.

__________________
Pozdrawiam
Mikołaj
mduraj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2011, 08:42   #12
AKuba
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-06-2010
Skąd: Poznań
Model: Mondeo III kombi
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 402
Domyślnie Odp: Re: [MK3] Wspomaganie kierownicy - głośna praca

Cytat:
Napisał adamc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bardzo późno odpisuję, ale myślę, że warto, bo to nauka dla wszystkich. Zakasałem rękawy, pogrzebałem w silnku i okazało się, że śruby mocujące pompę do korpusu silnika były luźne... dokręciłem, przesmarowałem uszczelniaczem i od kwietnia do sierpnia jeżdzę bez problemów.
No, a płyn już się nie podnosi? Nie opisałeś,że coś robiłeś w tym kierunku.
__________________
AKuba
Mondeo III 2005 kombi, 2,2 TDCi
AKuba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2011, 23:40   #13
romerox
ford::beginner
 
Imię: roman
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: Wrocław
Model: MK 3
Silnik: TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 12
Domyślnie Odp: Wspomaganie kierownicy - głośna praca

Mój układ wspomagania kierownicy też zaczął głośno pracować podczas kręcenia kierownica w lewo i prawo przy włączonym silniku. Sprawdziłem poziom oleju w zbiorniczku wyrównawczym i był ok. Pod autem i w okolicy pompy, przewodów nie zauważyłem wycieków.
Dziwne pomyślałem i sie zmartwiłem, że będzie wydatek. Nowe pompy drogie, regenerowane trochę tańsze, wołają też jakaś kaucję. Olej w zbiorniczku był czarny i rzadki. Przez ostatnie 3 lata nie wymieniałem go, a czy poprzedni właściciel wymieniał też nie wiadomo. Postanowiłem dolać na max świeżego oleju i sie przejechałem. O dziwo z każdą minutą było coraz ciszej przy skrętach aż ucichło całkowicie. Podejrzewam, że z oleju zrobiła sie woda i kiedy temperatura na dworze spadła do -3 stopni C to zawiesił sie zawór przelewowy w pompie.
Oczywiście jak byłem u mechanika to stwierdził, ze pompa do wymiany.
Teraz muszę zlać stary "olej" i zalać nowym i mam nadzieje, że będzie ok.
Myślę, że mój opis pomoże i uchroni właścicieli aut od zbędnych wydatków.
romerox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2011, 05:08   #14
Ar2rB
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-12-2009
Skąd: Lublin
Model: MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003 FL
Postów: 281
Domyślnie Odp: Wspomaganie kierownicy - głośna praca

u mnie tez olej w zbiorniczku był czarny, jak smoła. Po wymianie i przepłukaniu układu mozna było już rozpoznac kolor ale po jakims czasie znów plyn się zabrudził. To wymieniłem jeszcze raz, a pozniej wymieniałem ze 3 razy w samym zbiorniczku (odciągajac strzykawką). Płyn się ciagle barwi na szarawo. Magiel niestety mam do regeneracji (mocne przełamanie na zimnym silniku na środkowym położeniu kierownicy). Powodem jest wyrobiona i ciagle wyrabiająca się obudowa przekładni, aluminiowa. W dodatku jadąc na wprost czuje jakies lekkie pukniecia w kierownicy (pewnie własnie ten luz na maglu, bo zawieszenie zrobione, lącznie z amortyzatorami). Postanowiłem że.. jednak się tym zajmę (miałem to robic dopiero po zimie) i prawdopodobnie odstawiam w czwartek na 1 dzien bolida na warsztat.
Ar2rB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2011, 08:21   #15
AKuba
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-06-2010
Skąd: Poznań
Model: Mondeo III kombi
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 402
Domyślnie Odp: Wspomaganie kierownicy - głośna praca

Cytat:
Napisał Ar2rB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jadąc na wprost czuje jakies lekkie pukniecia w kierownicy (pewnie własnie ten luz na maglu, bo zawieszenie zrobione, lącznie z amortyzatorami).
Jaki olej stosujesz? Ja mam w Lagunie I wyraźny luz na zębach magla (jak ręką chwycę przez osłonę wałek zębaty magla to czuję luz jak ktoś pokręci kierownicą) i puknięcie mam odczuwalne na kierownicy (szarpnięcie) lewo/prawo przy zmianie biegów/puszczeniu/dodaniu gazu. Piszesz,że zawieszenie zrobiłeś więc i łożyska kolumny masz nowe, czyli one odpadają. Możesz spróbować dokręcić srubę dociskową magla od spodu auta. U mnie to trochę zmniejszyło luz.
__________________
AKuba
Mondeo III 2005 kombi, 2,2 TDCi
AKuba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2011, 08:27   #16
AKuba
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-06-2010
Skąd: Poznań
Model: Mondeo III kombi
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 402
Domyślnie Odp: Wspomaganie kierownicy - głośna praca

Cytat:
Napisał romerox Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mój układ wspomagania kierownicy też zaczął głośno pracować podczas kręcenia kierownica w lewo i prawo przy włączonym silniku.
Czy płyn się podnosi w zbiorniczku podczas kręcenia kierownicą? Mi się podnosi (Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) i zaraz opada. I słyszę podczas kręcenia bez silnika jakby przelewający się płyn. Mam przekładnię niedawno zregenerowaną (fakt,że luzu niema) po poprzednim właścicielu auta. I coś jest nie tak z tym płynem .
__________________
AKuba
Mondeo III 2005 kombi, 2,2 TDCi
AKuba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2011, 13:54   #17
romerox
ford::beginner
 
Imię: roman
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: Wrocław
Model: MK 3
Silnik: TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 12
Domyślnie Odp: Wspomaganie kierownicy - głośna praca

Nie wiem czy w moim przypadku poziom płynu w zbiorniczku podnosił się. Dziś odciągnąłem strzykawką z wężykiem stary olej i uzupełniłem nowym i problem zniknął. Planuje przepłukanie całego układu wspomagania i zalanie świeżym olejem jak będę gdzieś na kanale.
romerox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2011, 14:57   #18
P. Marcin
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-10-2011
Skąd: Wrocław
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2005
Postów: 26
Domyślnie Odp: Wspomaganie kierownicy - głośna praca

Panowie doradźcie mi przy moim problemie, mianowicie.

Gdy odpalę silnik w moim Fordzie Mondeo 2005r. Diesel 2.0 i powiedzmy wyjeżdżam z parkinu wykonując pełny lub ostry skręt w lewo czy to w prawą stronę, kierownica albo to " coś " o czy nie mam pojęcia wydaje piszczący, skrzypiący dźwięk. Podczas normalniej jazdy w mieście nie ma tego dźwięku, słyszę go tak jak opisałem przy ostrym skręcie gdy ruszam autem. Dźwięk na pewno wydaje kręcenie kierownicą - sprawdzałem kręcąc kierownicą w miejscu.

Co to może być ? Czy może to być pasek od wspomagania kierownicy który jest za luźny czy za mocno naciągnięty - jakie są wasze sugestie, gdyż ja jestem zielony w sprawach wspomagania i układu kierowniczego.
P. Marcin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2012, 16:42   #19
marcin88-21
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-12-2010
Skąd: Mielec
Model: Ford Mondeo Mk3
Silnik: 2.5 V6
Rocznik: 2001
Postów: 5
Domyślnie Odp: Wspomaganie kierownicy - głośna praca

proszę o pomoc mam problem z moim mondeo 2.5 V6. padł mi alternator to go wymieniłem . podczas pracy zauważyłem zużytą rolkę napinacza więc też ją wymieniłem. również wymieniłem simering na wale bo lekko się pocił. i jeszcze na dodatek zauważyłem że wąż ciśnieniowy wspomagania też się poci. chciałem go wymienić ale nowy dużo kosztuje więc dorobiłem go w firmie która się zajmuje takimi sprawami. i teraz mam problem ponieważ podczas skręcania bardzo głośno pracuje wspomaganie (przedtem ak nie było) i troszkę słabiej wspomaga kierownicę. płyn się nie pieni. nie ma wycieków. co to może być? proszę o pomoc!!!!!!!!
marcin88-21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2012, 17:36   #20
lukasambasador
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 09-07-2008
Skąd: Włocławek
Model: Mondeo Mk III
Silnik: 2.0 TDCI 115km
Rocznik: 2003
Postów: 5
Domyślnie Odp: Wspomaganie kierownicy - głośna praca

Ja też dołączyłem do grona tych, co hałasuje im wspomaganie.
I tu moje pytanie:Czy jeśli płyn w zbiorniczku się pieni to jest to normalny objaw czy oznacza ewidentnie nieszczelność?
Dodam, że rok temu miałem wymienianą dwumasę i już w kilku miejscach znalazłem "kwiatki" w postaci luźnych śrub.Np.: jakiś czas temu zaczęło mi stukać w układzie kierowniczym, miałem już kupiony nowy drążek kierowniczy i po rozebraniu okazało się, że mam poluzowaną maglownicę.Dociągnąłem śruby i spokój.
Dziś byłem u mechanika, ten pokręcił kierownicą i stwierdził,że pompa do wymiany ale znalazł jakąś następną odkręconą śrubę.Szlag mnie już trafia.Może lepiej pojechać na kanał i sprawdzić wszystkie możliwe śruby?Śruba, która dziś została znaleziona luźna znajduje się pod pompą z prawej strony silnika ale bardzo blisko samej pompy.Czy może to być śruba trzymająca pompę?
lukasambasador jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.