Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-04-2011, 07:02   #21
DeVito
ford::beginner
 
Avatar DeVito
 
Imię: Deny
Zarejestrowany: 04-04-2011
Skąd: Gdańsk
Model: MK 2 Galaxy
Silnik: 2.8 V6 204 KM
Rocznik: 2002
Postów: 36
Domyślnie Odp: Czyżby chłodnica ???

Cytat:
Napisał Galaxiak2001 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam podobny objaw niestety żadne z powyższych porad nie dały odpowiedzi na zagadnienie.

Tematem zajmuje się od połowy tamtego roku, wszystkie powyższe sposoby łącznie z "fiolką" już zrobiłem.

Płynu nie ubyło ciśnienie wzrasta przez około 3dni spuszczę korkiem i znowu mogę spokojnie jeździć 3 dni

Mikrowciek spalin?
Na podstawie swojego przypadku śmiem stwierdzić, iż masz też walniętą uszczelkę lub głowicę (obym się mylił co do głowicy, mechanik i szlifierz twierdzą żę sporadycznie głowice pękają w tych silnikach) tylko przedmuch masz mniejszy niż ja. U mnie ciśnienie w obwodzie łapał po chwili ale mogłem jeździć cały czas aby nie przekraczać 120 km/h bo wtedy wywalał płyn.

__________________
>>> Jeśli nie namieszałem, to pomogłem więc jak będziemy się mijać to głośno zatrąb!!! <<<
DeVito jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2011, 18:54   #22
Galaxiak2001
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-06-2009
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy MKII
Silnik: 1.9 TDI AUY
Rocznik: 2001
Postów: 14
Domyślnie Odp: Uszczelka pod głowicą

A powiedzmy ile teraz kosztuje wymiana tejże uszczelki?
Nie wiem co tańsze... Silniki AUY to koszt juz od 1800zł ...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Galaxiak2001 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2011, 20:23   #23
kuczol
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-06-2010
Skąd: Tychy
Model: Galaxy II
Silnik: 2.0 TDCI 115PS @ +++
Rocznik: 2008
Postów: 244
Domyślnie Odp: Czyżby chłodnica ???

Cytat:
Napisał DeVito Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Problem rozwiązany, niestety zabolało po kieszeni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Głowica na szczęście cała, ale skoro rozebrana to kompleksówkę walnąłem (przebieg 267 tyś. km) - dotarcie zaworów, gumki na zaworach, prowadnice (kontrola), planowanie (konieczność), wymiana kpl. uszczelniaczy pompowtrysków i przy składaniu (prawie) wszystkich uszczelek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Napisz jak bardzo bolało - dziś mnie to też dopadło - powrót z majówki, około 50 km od domu (ogólnie zrobiłem 1200) a tu na blacie temp. zaczyna rosnąć. Zwolniłem, temp spadła i test: ogrzewanie na maxa i but - po chwili temp rośnie i powietrze zaczyna lecieć zimne - sprawa jasna. Jakoś się dokulałem do domu.
kuczol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2011, 21:26   #24
DeVito
ford::beginner
 
Avatar DeVito
 
Imię: Deny
Zarejestrowany: 04-04-2011
Skąd: Gdańsk
Model: MK 2 Galaxy
Silnik: 2.8 V6 204 KM
Rocznik: 2002
Postów: 36
Domyślnie Odp: Uszczelka pod głowicą

Cytat:
Napisał Galaxiak2001 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A powiedzmy ile teraz kosztuje wymiana tejże uszczelki?
Nie wiem co tańsze... Silniki AUY to koszt juz od 1800zł ...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozbiórka głowicy i złożenie + (wymiana samej uszczelki pod głowicą, nie licząc ceny jej zakupu) to koszt ok. 700 zł w Gdańsku i to zależy gdzie. Niektórzy wołają 1000 zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
>>> Jeśli nie namieszałem, to pomogłem więc jak będziemy się mijać to głośno zatrąb!!! <<<
DeVito jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2011, 21:28   #25
DeVito
ford::beginner
 
Avatar DeVito
 
Imię: Deny
Zarejestrowany: 04-04-2011
Skąd: Gdańsk
Model: MK 2 Galaxy
Silnik: 2.8 V6 204 KM
Rocznik: 2002
Postów: 36
Domyślnie Odp: Czyżby chłodnica ???

Cytat:
Napisał kuczol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Napisz jak bardzo bolało - dziś mnie to też dopadło - powrót z majówki, około 50 km od domu (ogólnie zrobiłem 1200) a tu na blacie temp. zaczyna rosnąć. Zwolniłem, temp spadła i test: ogrzewanie na maxa i but - po chwili temp rośnie i powietrze zaczyna lecieć zimne - sprawa jasna. Jakoś się dokulałem do domu.
Mnie łącznie zabolało na 1500 zł, ale jak pisałem dałem zrobić trochę więcej niż wymiana samej uszczelki pod głowicą - w końcu dla mnie kupiłem a nie na handel.
__________________
>>> Jeśli nie namieszałem, to pomogłem więc jak będziemy się mijać to głośno zatrąb!!! <<<
DeVito jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2011, 21:39   #26
kuczol
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-06-2010
Skąd: Tychy
Model: Galaxy II
Silnik: 2.0 TDCI 115PS @ +++
Rocznik: 2008
Postów: 244
Domyślnie Odp: Czyżby chłodnica ???

A napisz czy nie masz jakichś niemiłych niespodzianek typu zwiększenie spalania? Niektórzy piszą że po wymianie uszczelki auto zaczęło dużo palić. Ja jak będę robił to napewno komplet - też kupiłem auto dla siebie i przebieg podobny, a szczególnie po zwiększeniu mocy się go szybko nie pozbędę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (ta majówka to była frajda, tylko zakończenie nieciekawe). Mam gościa co robi tylko z silnikami TDI i za taką operację weźmie (niby po znajomości Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) 300 + części i oczywiście + planowanie głowicy. Mam tylko nadzieję że nic więcej nie będzie.

Ostatnio edytowane przez kuczol ; 03-05-2011 o 21:42
kuczol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2011, 21:43   #27
DeVito
ford::beginner
 
Avatar DeVito
 
Imię: Deny
Zarejestrowany: 04-04-2011
Skąd: Gdańsk
Model: MK 2 Galaxy
Silnik: 2.8 V6 204 KM
Rocznik: 2002
Postów: 36
Domyślnie Odp: Czyżby chłodnica ???

Cytat:
Napisał kuczol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A napisz czy nie masz jakichś niemiłych niespodzianek typu zwiększenie spalania? Niektórzy piszą że po wymianie uszczelki auto zaczęło dużo palić. Ja jak będę robił to napewno komplet - też kupiłem auto dla siebie i przebieg podobny, a szczególnie po zwiększeniu mocy się go szybko nie pozbędę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (ta majówka to była frajda, tylko zakończenie nieciekawe). Mam gościa co robi tylko z silnikami TDI i za taką operację weźmie (niby po znajomości Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) 300 + części i oczywiście + planowanie głowicy. Mam tylko nadzieję że nic więcej nie będzie.
Co do spalania do wręcz odwrotnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. według mnie i komputera spadło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (na szczęście)
__________________
>>> Jeśli nie namieszałem, to pomogłem więc jak będziemy się mijać to głośno zatrąb!!! <<<
DeVito jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2011, 20:51   #28
kuczol
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-06-2010
Skąd: Tychy
Model: Galaxy II
Silnik: 2.0 TDCI 115PS @ +++
Rocznik: 2008
Postów: 244
Domyślnie Odp: Czyżby chłodnica ???

U mnie się okazało że wirnik wziął rozwód z pompą i bez obiegu przy obciążeniu, czy też większych prędkościach (pow. 100) zaczynał się gotować płyn, a i ogrzewanie było tak jakby wcale. Płynu nie ubywało, a jak się lekko zagotowało to ciężko się miało odpowietrzyć. Najgorsze że pompa była wymieniana z rozrządem w listopadzie (jakieś 9000km temu). Części - oryginalny zestaw VW do rozrządu.
kuczol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.