Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-08-2011, 09:59   #1
Diezzel
ford::average
 
Avatar Diezzel
 
Zarejestrowany: 21-08-2011
Skąd: dolnyśląsk
Model: Mondeo MK IV
Silnik: TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 50
Domyślnie TDCi Tryb awaryjny- czy to będą wtryski?

Witam
Ostatnio w swoim mondeo TDCi zaobserwowałem kilka niepokojących mnie spraw. Szukajka mi podsunęła lekturę na tydzień ale wakacje mi się już skończył. Jak tylko będę miał możliwość podłącze auto pod kompa ale do tego czasu chciałbym się dowiedzieć co o tym sądzicie.
A więc tak
- przy 150 km/h zaczyna migać sprężynka świec po ponowny odpaleniu silnika i przy spokojnej jeździe problemu niema.
- spalanie w cyklu mieszanym ok 8l/100km
- przy odpaleniu auta na zimnym silniku falują obroty od 750-1000
Ostatnio wymieniałem w aucie olej +wszystkie filtry oraz wąż gumowy po prawej stronie silnika zaraz przy akumulatorze.


Ostatnio edytowane przez Diezzel ; 26-08-2011 o 19:48 Powód: poprawa tytułu
Diezzel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2011, 10:11   #2
a_iverson
ford::advanced
 
Avatar a_iverson
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Wadowice/Sunds-DK
Model: Audi a4
Silnik: 3.0TDI
Rocznik: 2010
Postów: 404
Domyślnie Odp: TDCi Tryb awaryjny- czy o będą wtryski?

Najprawdopodobniej to wtryski, może to być też pompa paliwa lub któryś z czujników położenia wałków... trzeba jednak jechać na kompa i sprawdzić kody błędów, wtedy będziesz wiedział dokładnie co mu dolega.
__________________
nie mam już forda
a_iverson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2011, 10:31   #3
Diezzel
ford::average
 
Avatar Diezzel
 
Zarejestrowany: 21-08-2011
Skąd: dolnyśląsk
Model: Mondeo MK IV
Silnik: TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 50
Domyślnie Odp: TDCi Tryb awaryjny- czy o będą wtryski?

jeżeli padnie na wtryski to może być taka sytuacja że wszystkie 4 okażą się do du...???
Diezzel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2011, 09:27   #4
Diezzel
ford::average
 
Avatar Diezzel
 
Zarejestrowany: 21-08-2011
Skąd: dolnyśląsk
Model: Mondeo MK IV
Silnik: TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 50
Domyślnie Odp: TDCi Tryb awaryjny- czy o będą wtryski?

I kolejne objawy zaobserwowane
- wczoraj w nocy zauwarzyłem za sobą zasłonę dymną Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- jak odpalę auto to pod osłoną silnika przy lekkim dodaniu gazu słychać coś jakby dzwonienie.
normalnie niewiem czy mogę tak jeździć??
a komputer dopiero MOŻE w sobotę będzie.
Diezzel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2011, 18:26   #5
matosu
ford::average
 
Avatar matosu
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 12-11-2007
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI 130 @ 187/395
Rocznik: 2002
Postów: 66
Domyślnie Odp: TDCi Tryb awaryjny- czy o będą wtryski?

Hmm nie chcę Cie martwić ale raczej to wtryski. Miałem identyczny problem. Przy 4 lub 5 dając buta załączał sie tryb awaryjny ( sprężynka ) po próbie przelewowej wyszło, że jeden wtrysk dawał 2-3 x tyle co reszta. Dwa pozostałe też się różniły od siebie. Na stole okazało się, że robimy wszystkie. Regeneracja 1 wtrysku 550 netto.
Dziś zrobiłem wszystkie i bajka, po problemie. Oczywiście jest to odczucie po pół godzinie jazdy. Zdam relację po paru dniach.
matosu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2011, 19:45   #6
Diezzel
ford::average
 
Avatar Diezzel
 
Zarejestrowany: 21-08-2011
Skąd: dolnyśląsk
Model: Mondeo MK IV
Silnik: TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 50
Domyślnie Odp: TDCi Tryb awaryjny- czy o będą wtryski?

Więc tak jestem po teście IDS-em i tak zaczytał tylko jeden błąd na 1 wtrysku nie pamiętam nr ale osoba która podłączała kompa powiedziała że tragedii niema. Błąd został skasowany jeszcze parę drobiazgów zmienione m.i. dawki paliwa, ustawienie obrotów. Mam teraz zrobić ok. 500 km bez większych wariacji i obserwować. Ale mnie już męczy żeby mondka porządnie np. pod górkę przegonić i zobaczyć czy coś się zmieniło.
Diezzel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2011, 00:02   #7
Diezzel
ford::average
 
Avatar Diezzel
 
Zarejestrowany: 21-08-2011
Skąd: dolnyśląsk
Model: Mondeo MK IV
Silnik: TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 50
Domyślnie Odp: TDCi Tryb awaryjny- czy o będą wtryski?

Cytat:
Napisał Diezzel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Więc tak jestem po teście IDS-em i tak zaczytał tylko jeden błąd na 1 wtrysku nie pamiętam nr ale osoba która podłączała kompa powiedziała że tragedii niema. Błąd został skasowany jeszcze parę drobiazgów zmienione m.i. dawki paliwa, ustawienie obrotów. Mam teraz zrobić ok. 500 km bez większych wariacji i obserwować. Ale mnie już męczy żeby mondka porządnie np. pod górkę przegonić i zobaczyć czy coś się zmieniło.
I Du..... wielka.Sprężynka znowu się pojawiła w podobnych okolicznościachGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
normalnie aż strach wyprzedzać a po emerycku to ja jeździć nie umiem
Diezzel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2011, 01:28   #8
INVERTER
ford::advanced
 
Avatar INVERTER
 
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Alfreton UK
Model: Mondeo Mk3 Ghia X Black Panther
Silnik: 2.0 TDCI 130 euro3
Rocznik: styczen 2004
Postów: 352
Domyślnie Odp: TDCi Tryb awaryjny- czy o będą wtryski?

Cytat:
Napisał Diezzel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Więc tak jestem po teście IDS-em i tak zaczytał tylko jeden błąd na 1 wtrysku nie pamiętam nr ale osoba która podłączała kompa powiedziała że tragedii niema. Błąd został skasowany jeszcze parę drobiazgów zmienione m.i. dawki paliwa, ustawienie obrotów. Mam teraz zrobić ok. 500 km bez większych wariacji i obserwować. Ale mnie już męczy żeby mondka porządnie np. pod górkę przegonić i zobaczyć czy coś się zmieniło.
Niewiem co mialo dac to co opisales jako zmienione dawki paliwa, ustawienie obrotow - bzdury poprostu !!!

To moze byc pompa, ale na 99% to jeden lub wiecej z zaworkow wtryskiwaczy jest padniety i pod pelnym obciazeniem zanika cisnienie na szynie CR.

Zrobic test przelewowy i sie wyjasniGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mozesz podac jaki to byl blad ??? to by bardzo pomoglo w odnalezieniu potecjalnej przyczyny niesprawnosci !!! czy nie przypatkiem blad P0251 ?!? jesli auto sie wycheckowalo to blad sie znow zapisal i mozna go podpatrzec......

Kazdy blad wtryskiwacza jest posrednio wywolany nieszczelnym zaworkiem !!!
__________________
INVERTER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2011, 01:54   #9
Diezzel
ford::average
 
Avatar Diezzel
 
Zarejestrowany: 21-08-2011
Skąd: dolnyśląsk
Model: Mondeo MK IV
Silnik: TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 50
Domyślnie Odp: TDCi Tryb awaryjny- czy o będą wtryski?

Cytat:
Napisał INVERTER Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niewiem co mialo dac to co opisales jako zmienione dawki paliwa, ustawienie obrotow - bzdury poprostu !!!
Ustawienie obrotów bo falowały na zimnym silniku i teraz fakt jakby mniej a dawki paliwa - to po wymianie węża od recyrkulacji ponoć dobrze na nowo ustawić.Ja się nie znam tylko piszę Wam co mi mech. powiedział.
A błąd jeden i tylko na jednym wtrysku kodu nie pamiętam ale znowu do człowieka podjadę to się dowiem (pompa CR błędu żadnego nie pokazała)
Chili co próbę zrobić ???
Diezzel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2011, 03:39   #10
INVERTER
ford::advanced
 
Avatar INVERTER
 
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Alfreton UK
Model: Mondeo Mk3 Ghia X Black Panther
Silnik: 2.0 TDCI 130 euro3
Rocznik: styczen 2004
Postów: 352
Domyślnie Odp: TDCi Tryb awaryjny- czy o będą wtryski?

Cytat:
Napisał Diezzel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ustawienie obrotów bo falowały na zimnym silniku i teraz fakt jakby mniej a dawki paliwa - to po wymianie węża od recyrkulacji ponoć dobrze na nowo ustawić.Ja się nie znam tylko piszę Wam co mi mech. powiedział.
A błąd jeden i tylko na jednym wtrysku kodu nie pamiętam ale znowu do człowieka podjadę to się dowiem (pompa CR błędu żadnego nie pokazała)
Chili co próbę zrobić ???
Tak, a po wymianie filtra paliwa warto sprawdzic cisnienie w kole zapasowymGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A on ci cos wymienial, tego weza od (recyrkulacji) powrotu paliwa czy jak ?!?

Jak jest problem z wtryskami to zawsze falujam na zimnym, pytanie czy tylko falujam czy skacza nerwowo raz po raz. Wtedyto jest przycinajacy sie zawor IMV na pompie, albo jedno i drugieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

TDCI ma to do siebie ze jedna wadliwa czesc wplywa tak na caly uklad ze wywala obiawy i bledy wszedzie tylko nie tam gdzie jest przyczynaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Walniety zaworek wtryskiwacza potrafi pokazac blad zaworu pompy, blad nieprawidlowego cisnienia na szynie CR, blad czujnika cisnienia, blad spalania stukowego na jednym cylindrze itd.

No ja sie dziwie ze ci tego ten czlowiek nie zrobil, jak ci auto wysiada podczas gwaltownego przyspieszania, a on ci wolne obroty ustawia. Trocze to dziwneGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Kup 4 metrowe kawalki wezyka przezroczystego, o takiej srednicy zeby ciasno wszedl w otwory przelewowe wtryskiwaczy podczep do gory i zapal silnik (goracy). Jak ci przez minute napompuje caly wezyk na jakims wtrysku, a na innych powiedzmy tylko polowe to dany wtrysk ma walniety zaworek. A jesli to jest zaworek , i jest az tak walniety ze powoduje checka silnika to 1-2minuty wystarczy by napelni sie caly metr wezyka !!! Normalnie przy sprawnych zaworkach zajmuje to okolo 4minutGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
INVERTER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.