Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-06-2010, 19:59   #1
djdax
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-11-2009
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 17
Exclamation Klima nabita sprężarka sprawna a nie załancza!!!

Kolejny moj problem to Klimatyzacja. Otóż jest szczelna nabita do pełna sprężarka sprawna. Jak styknę przekaźnik od klimy to się załancza i chodzi a jak puszcze to odrazu przestaje. zamieniłem przekaźnik z innym i jest to samo! Co to moze byc? Mechanik powiedzial ze zawór (ten koło zbiorniczka z woda) ale zmieniłem na inny 100% dobry i to samoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Co moze byc nie tak?

djdax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2010, 21:03   #2
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Klima nabita sprężarka sprawna a nie załancza!!!

klima reczna czy automatyczna ?
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2010, 00:15   #3
stadar
ford::average
 
Imię: Motomaniak
Zarejestrowany: 26-09-2007
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo MK3 i inne Fordy
Silnik: Benz. ewent. Lpg
Rocznik: 1991-2017
Postów: 186
Domyślnie Odp: Klima nabita sprężarka sprawna a nie załancza!!!

ja też tak miałem .po prostu kółko na sprężarce nie może być zesprzęglone przez elektromagnes .ja docisnąłem na ruchu kijem i zaczęło chodzić.ale UWAGA trzeba uważać na pochwycenie.
stadar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2010, 08:10   #4
djluk8
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-05-2006
Skąd: Świdwin
Model: MK2 KOMBI
Silnik: 2.0 16V PB/LPG
Rocznik: 1998
Postów: 100
Domyślnie Odp: Klima nabita sprężarka sprawna a nie załancza!!!

mam chyba ten sam problem, sprężarka chodzi ale to kółko sprzęgła załacza sie i po chwili się rozłącza i tak w kółko przez co wieje w samochodzie tylko letnim powietrzem. podkładka wyjęta ale rezultat taki sam. Chyba trzeba wymienić tarczę sprzegła?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 11062010_001.jpg (85.7 KB, 83 wyświetleń)
djluk8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2010, 10:05   #5
konger
ford::average
 
Avatar konger
 
Zarejestrowany: 12-10-2009
Skąd: Starachowice
Model: Ford Mondeo MkIII
Silnik: 1,8 pb
Rocznik: 2001
Postów: 163
Domyślnie Odp: Klima nabita sprężarka sprawna a nie załancza!!!

Cytat:
Napisał djdax Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolejny moj problem to Klimatyzacja. Otóż jest szczelna nabita do pełna sprężarka sprawna. Jak styknę przekaźnik od klimy to się załancza i chodzi a jak puszcze to odrazu przestaje. zamieniłem przekaźnik z innym i jest to samo! Co to moze byc? Mechanik powiedzial ze zawór (ten koło zbiorniczka z woda) ale zmieniłem na inny 100% dobry i to samoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Co moze byc nie tak?
Miałem identyczny przypadek i u mnie pomogło wymiana panelu sterującego (ja mam klime automatyczną). Zdobądź gdzieś panel i sprawdźGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
konger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2010, 11:44   #6
maximus713
ford::beginner
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 31-03-2010
Skąd: Łódź
Model: Fokus c-max
Silnik: 1,8 benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 21
Domyślnie Odp: Klima nabita sprężarka sprawna a nie załancza!!!

djdax dokladnie mialem ten sam problem u mnie uszkodzony jest czujnik ktory znajduje sie pod maska cztero pinowy zmostkuj sobie i zobacz czy zalaczy sie klima
maximus713 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2010, 20:47   #7
djdax
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-11-2009
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 17
Domyślnie Odp: Klima nabita sprężarka sprawna a nie załancza!!!

Cytat:
Napisał maximus713 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
djdax dokladnie mialem ten sam problem u mnie uszkodzony jest czujnik ktory znajduje sie pod maska cztero pinowy zmostkuj sobie i zobacz czy zalaczy sie klima
maximus713: o który czujnik chodzi?
djdax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2010, 22:10   #8
satana421
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-06-2010
Skąd: Złotoryja
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 (145PS)
Rocznik: 2002
Postów: 1
Exclamation Odp: Klima nabita sprężarka sprawna a nie załancza!!!

Cytat:
Napisał maximus713 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
djdax dokladnie mialem ten sam problem u mnie uszkodzony jest czujnik ktory znajduje sie pod maska cztero pinowy zmostkuj sobie i zobacz czy zalaczy sie klima
Witajcie!
ja mam odwrotny problem mam klime automatyczna i u mnie klima caly czas dziala mimo tego ze wylacze ja na panelu sterowania to i tak chodzi. jedyne co jest w stanie ja zatrzymac to wypiecie kostki od czujnika. bylem z tym u elektryka ale nie mial zbytnio czasu na naprawe, jedyne co stwierdzil to ze na kostke od czujnika jest podawane caly czas napiecie. jesli ktos ma jakies propozycje to prosze o porade.
satana421 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2010, 10:39   #9
ZbujMadej
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-05-2010
Skąd: Warmińsko-Mazurskie
Model: Mondeo MK3
Silnik: TDDI 90KM
Rocznik: 2001
Postów: 9
Domyślnie Odp: Klima nabita sprężarka sprawna a nie załancza!!!

Wiem, ze to moze brzmiec głupio, ale w którymś poscie na temat klimy podany był sposób : właczyć-wyłaczyć-właczyć-wyłaczyć (2x) i niby miało działać. Kolega opisujacy ten sposób pisał, że jest to jakiś błąd fabryczny "i ten typ tak ma". Nie pamietam tylko, czy dotyczyło to klimy manualnej , czy automatu.
ZbujMadej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2010, 13:40   #10
ekokk
ford::average
 
Avatar ekokk
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 07-04-2009
Skąd: kędzierzyn-koźle
Model: mondeoIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 150
Domyślnie Odp: Klima nabita sprężarka sprawna a nie załancza!!!

witam
satana421.....moja klima też działa jak chce ....mimo wyłączenia przyciaku AC na panelu i tak nadal działa i sprężarka się załącza....dwa razy na przycisk off i staje ale wszystko ....lecz po załączeniu wentylatora czasami się załącza a czasami nie.......masakra jakaś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pytanko?... co to jest panel sterujący klimatyzacji (jaki koszt)?? niektórzy piszą do wymiany
pozdrawiam...........
ekokk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.