Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-02-2014, 21:01   #31
marro
ford::beginner
 
Imię: marek
Zarejestrowany: 25-06-2010
Skąd: kraków
Model: focus mk2
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 23
Domyślnie Odp: Brak Mocy po Naprawie sterownika Pompy

Witam. Pomimo, że temat jest zamknięty, to chciałbym dorzucić jeszcze pewien trop na podstawie moich doświadczeń.
Kilka lat temu padł mi sterownik. Wysłałem go do naprawy. Wiadomo- wymiana tranzystora. Po założeniu naprawionego sterownika występowały dokładnie te same objawy- odcięcie mocy powyżej 2 tys. obr. Zadzwoniłem do gościa, który robił mi sterownik, opisałem objawy. Powiedział mi, żebym przyjechał. Tak zrobiłem. Gość powiedział mi, że zamontował mi zły tranzystor. Miał nadzieję, że będzie działał dobrze ale niestety się pomylił. Wymontował znowu sterownik, zniknął na 15 minut w warsztacie i przyniósł ponownie naprawiony sterownik. Jazda próbna- autko chodziło elegancko. Była moc. Zrobiłem na nim prawie 100 tys. km. 3 miesiące temu auto znowu zdechło. Myślałem go zezłomować, bo strasznie zrobił się rudy ale pomyślałem, że sam wymienię mu tranzystor. Wiem, że podobno sprawdzają się: IRLR2905PBF, IRFZ44NS, IRLR3705ZPBF. Poszedłem do sklepu elektronicznego. Żadnego nie było ale był IRFZ44. Pomyślałem- zaryzykuję. Założyłem i tak jak się spodziewałem- klasyka tematu- auto chodzi ale powyżej 2 tys. obrotów odcina moc. Wniosek: być może zły tranzystor w sterowniku? Jeżdżę prawym pasem , nie wyprzedzam, nie przejmuję się i pozdrawiam.

marro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2014, 21:04   #32
KruczeK
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-12-2011
Model: Focus
Silnik: TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 119
Domyślnie Odp: Brak Mocy po Naprawie sterownika Pompy

A co napisałem wyżej? Źle naprawiony sterownik.
Do tego oczywiście dochodzi przycinający się zawór, ale regularne wlewanie oleju powinno mu pomóc.
Gdyby sterownik był naprawiony dobrze, to błedy 1564 i 1664 dały by się kasować i moc okresowo by wracała.
KruczeK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.