Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-12-2009, 21:30   #31
rbt
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 09-11-2009
Model: FORD FOCUS
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 19
Domyślnie Odp: Brak Mocy - max prędkosc 150 km/h - muł straszny

Cytat:
Napisał tomus1980 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
u mnie było następująco naprawiony sterownik odbieram autko brak mocy prawie zero reklamacja teraz ma moc ale podczas ruszania zmulony jak byk pod małą górke wlecze sie jak by na mont blanc jechał , a gdy doda mu sie gazu pod 2000 obrotów to idzie co to moze być az strach jeżdzić trzeba pamiętać przy ruszaniu o dodaniu gazu bo wlecze sie jak żółw
co robili na tej reklamacjii? Może i u mnie włożyli wadliwy sterownik...
Ja już nie sypiam po nocach przez ten mój samochód i najgorsze jest to że wszyscy idą na skróty i składają na pompę tacy znawcy ze porzal się boże.ja też pracuje w serwisie tylko komputerowym i przynajmniej próbuje pomóc klientowi żeby potem wórcił zadowolony...

rbt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2013, 05:10   #32
przemo2507
ford::amateur
 
Imię: Przemysław
Zarejestrowany: 23-01-2013
Skąd: Brzesko
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 3
Domyślnie Odp: Brak Mocy - max prędkosc 150 km/h - muł straszny

Witam jestem nowy na forum i poszukuje pomocy odnośnie mojego focusa.
Foka ma 262tys przebiegu, z czego od lutego 2012 zrobione 30tys. Na początku pierwsze pół, autko jeździło normalnie- na autostradzie rozpędzało sie do 180-190km/h, następnie zmieniłem prace i bywałem w domu co 2-3 tygodnie, wtedy focus w weekendy robił 1000-1500km i nie miałem możliwości sprawdzenia jak jeździ na trasie. Teraz kilka razy jechałem nim do pracy do niemiec, i prędkość maksymalna to 150km/h, z górki 160, a na 5 biegu nie można przekroczyć 3200 obrotów- na innych biegach nie ma tego problemu auto jest żwawe i ładnie przyspiesza. Po podłączeniu do komputera nie było błędów. Po pierwszej trasie został usunięty katalizator- wkład starego oryginału zatkał wydech- mechanik obstawiał to jako przyczynę- kolejna trasa i dalej to samo. Olej i filtry wymienia, regularnie co 10tys. Ostatnia wymiana 1000km temu. Bałwanki od turba wymienione na nowe, nowe wszystkie opaski, paliwo tylko verva on, filtry mann, olej castrol. Turbina pracuje normalnie- i czuć ją na każdym biegu nawet na 5 od 2000obrotów. Może ktoś spotkał się z czymś takim i spróbuje pomóc. Teraz po powrocie mam zamiar zaślepić egr, pytanie czy to coś da. Silnik pracuje równiutko, pali na dotyk, brak problemów przy mrozach itp. Pozdrawiam serdecznie i proszę o pomoc
przemo2507 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2013, 17:17   #33
Edek8387
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-11-2010
Skąd: drawno
Model: ford focus
Silnik: benzyna
Rocznik: 1999
Postów: 3
Domyślnie Odp: Brak Mocy - max prędkosc 150 km/h - muł straszny

Witam panowie mam problem z moim autkiem,podczas gwałtownego dodawania pedału gazu auto zaczyna dziwnie chodzić silnik zaczyna nierówno pracować, jak również występuje spadek mocy,proszę o pomoc pozdrawiam.
Edek8387 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2014, 19:10   #34
marosso86
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-12-2012
Skąd: Tczew
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Odp: Brak Mocy - max prędkosc 150 km/h - muł straszny

warto sprawdzic przewody od podcisnienia. mialem u siebie tak, ze wciskalem pedal gazu do samej podlogi a rozpedzal sie jakby turbina byla odlaczona. przegladalem po kolei jak wyglada wszystko pod maska i sie okazalo ze wezyk byl pekniety. wymienilem go i smiga az milo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
marosso86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2014, 19:12   #35
K9Darek
Zablokowany
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 17-11-2011
Skąd: NRW
Model: VW Sharan
Silnik: 1.8T 150KM
Rocznik: 2001
Postów: 369
Domyślnie Odp: Brak Mocy - max prędkosc 150 km/h - muł straszny

Węże i uszczelki sprawdź.
K9Darek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2014, 17:25   #36
RIKO242
ford::beginner
 
Imię: RYSZARD
Zarejestrowany: 02-11-2013
Skąd: JELENIA GÓRA
Model: FORD C MAX
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 10
Domyślnie Odp: Brak Mocy - max prędkosc 150 km/h - muł straszny

Witaj miałem podobne problemy udałem sie do warsztatu gdzie regenerują turbiny i co.Turbina do regeneracji układ wydechowy miałem do poprawki ponieważ ktoś wstawił zamałą średnice rury wydechowej i jak ręką odjął,niewierzyłem że 1,6 td ma tyle mocy
RIKO242 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2015, 18:37   #37
Grek90
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 08-09-2014
Skąd: Rybnik
Model: ford focus
Silnik: 1.4 16V
Rocznik: 1999
Postów: 2
Domyślnie Odp: Brak Mocy - max prędkosc 150 km/h - muł straszny

Witam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Szukam pomocy odnośnie usterki w moim samochodzie. Chodzi o forda focusa mk1 hatchback. Problem polega na tym, że coś dziwnego dzieje mi się z prędkościomierzem. Niby działa, ale przy jeździe pod górkę lub przy najechaniu na jakąś dziurę wskazówka prędkościomierza spada do 0 i nie wiem w tym momencie z jaką prędkością się poruszam? Druga usterka to brak mocy pod górkę. Autem strasznie szarpie i zamiast jechać to czuję jak auto się męczy strasznie. Jeszcze trzecia usterka podczas jazdy od czasu do czasu zapala mi się lampka ostrzegawcza z poziomem oleju w silniku. Problem występuje podczas skrętu oraz jazdy na rondzie. Lampka ostrzegawcza zapala się również podczas hamowania. Ktoś może pomóc?
Grek90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2015, 18:51   #38
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Domyślnie

1.Czujnik vss, 3. Koniecznie sprawdź poziom oleju, bo wygląda jakby go było wyjątkowo mało i podczas przechylenia auta pompa nie ma czego zassać.

Xperia Z1 tap tap
__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec ?
mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2015, 09:31   #39
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: Brak Mocy - max prędkosc 150 km/h - muł straszny

Cytat:
Napisał Grek90 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
.... Niby działa, ale przy jeździe pod górkę lub przy najechaniu na jakąś dziurę wskazówka prędkościomierza spada do 0 ...
Być może wystarczy odpiąć kostkę z przewodami przy VSS, dobrze przeczyścić i porządnie "włożyć" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2015, 13:38   #40
Burakko
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-01-2015
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 14
Domyślnie Re: Brak Mocy - max prędkosc 150 km/h - muł straszny

Widzę że problem jest spory. Przewody podciśnienia sprawdzone. EGR zaślepiony. Na wolnych jest ideał jak wkręca się na obroty ciągnie ale po 2,5tyś muł straszny. Jeden mechanik sugerował mi sprawdzić wiązkę od czujnika ciśnienia doładowania że często się urywają. Ale nie wiem jakie piny. Ma ktoś rozpiskę >?+

-edit-

Czy jest możliwość że to sterownik pompy ? czy jak siada to na amen ?

Ostatnio edytowane przez Burakko ; 17-11-2015 o 10:51
Burakko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.