Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-05-2012, 20:51   #21
mlatka2
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-05-2012
Skąd: kłodzko
Model: mondeo mk4 tytan S
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2008
Postów: 13
Domyślnie Odp: convers nie wyświetla wszystkich funkcji

dzisiaj rozebrałem licznik i widziałem,że mam zaśniedziałe może nie zaśniedziałe ale napewno innego koloru ścieszki dokładnie brązowego będę musiał komuś mądremu to pokazeć.
Kolega ma sobie kupić też mondeo z conwers wykręce mu licznik i podłącze do siebie (jak mi pozwoli) auto na pewno nie zapali (imo. będzie blokował),ale stacyjka powinna zaskoczyć wtedy zobacze o co chodzi czy to convers czy coś innego.Nie wiem tylko kiedy taka możliwość nastąpi. Napewno się odezwę na dniach co i jak.
POZDRAWIAM.

mlatka2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2012, 22:08   #22
yahoo500
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-05-2011
Model: Mondeo Mk4 (Titanium X) Kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 09.2008
Postów: 19
Domyślnie Odp: convers nie wyświetla wszystkich funkcji

Zapali normalnie, ale pewnie Convers wyświetli jakiś błąd albo zostanie na czarno etc.
Jak ja wyciągałem Convers'a to normalnie mogłem zapalić samochód bez niego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z początku odłączyłem akumulator (wydawało się to oczywiste) ale nie mogłem zamknąć auta kluczykiem (tym takim kućprem co schowany jest w keyfree) więc podłączyłem aku, aby zamknąć z centralnego a ciekawość popchnęła mnie o krok dalej i odpaliłem silnik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A w zegarach chciałem pogrzebać i pooglądać ale rozbieranie skończyło się na tym,*że nie potrafiłem zdjąć wskazówek, żeby dostać się dalej i dałem spokój.

Podobno - co do takiej podmiany - tak tylko wstępnie się orientowałem (ale poza aso), że po zamianie liczniki w ogóle się nie uruchomią bo trzeba "przeprogramować" je kompem.
Ciekawe czy rzeczywiście trzeba...skoro normalnie mogłem odpalić auto i odjechać z dziurą w miejscu zegarów to znaczy ze wszystkie potrzebne informacje znajdują się gdzieś indziej i Convers/zegary pobierają info z tego właśnie miejsca i nie ważne jakie wsadzi się zegary... ale oczywiście mogę się mylić bo g... się znam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
yahoo500 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2012, 20:37   #23
jarekpil
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-05-2012
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: convers nie wyświetla wszystkich funkcji

Właśnie zaistniała u mnie sytuacja jak na początku tematu. Convers + pokazuje tylko dwie podstawowe funkcje. Zniknęły mi Navi, radio i Bluetooth (telefon). Ponadto, cały panel (nawigacja, CD/AUX, radio, phone) nie włącza się przyciskiem ON/OFF. Czy jest to problem z Convers czy może coś z zasilaniem panelu?
jarekpil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2013, 19:32   #24
dudiford
ford::amateur
 
Imię: andrzej
Zarejestrowany: 29-01-2012
Skąd: stargard szczecinski
Model: mk4
Silnik: 2000cm3 diesel
Rocznik: 2008
Postów: 8
Domyślnie Odp: convers nie wyświetla wszystkich funkcji

czy może komuś udało się naprawić ten problem? bo u mnie jest to samo. mam sony bez navi, elektromechanik rozebrał i.... lufa w krzokach
dudiford jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2013, 20:56   #25
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: convers nie wyświetla wszystkich funkcji

Problem z maistralą CAN. Tak się zachowuje convers jak nie ma info po MM-CAN i/lub MS-CAN. Na czym polega problem trudno dywagować, trzeba zrobić diagnostykę.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2013, 06:27   #26
dudiford
ford::amateur
 
Imię: andrzej
Zarejestrowany: 29-01-2012
Skąd: stargard szczecinski
Model: mk4
Silnik: 2000cm3 diesel
Rocznik: 2008
Postów: 8
Domyślnie Odp: convers nie wyświetla wszystkich funkcji

a czy tą diagnostykę można zrobić tylko w ASO?
dudiford jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2013, 20:04   #27
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: convers nie wyświetla wszystkich funkcji

Wystarczy kupić kabelek elm327 i posłużyć sie darmowym programem ELMConfig lub Forscan
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2013, 04:58   #28
michalkoczur
ford::average
 
Avatar michalkoczur
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 29-10-2011
Skąd: Bielsko-Biala/Roeselare
Model: mondeo mk4
Silnik: 1.8 tdci 125km
Rocznik: 2010
Postów: 186
Domyślnie Odp: convers nie wyświetla wszystkich funkcji

Witam
u mnie wczoraj to samo sie podzialo...
michalkoczur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2013, 17:17   #29
Rolem
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-07-2008
Skąd: pomorskie
Model: ford s-max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 169
Domyślnie Odp: convers nie wyświetla wszystkich funkcji

Mam ten sam problem odkąd zamieniłem licznik. Na początku myślałem, że może to wina conversa. Jednak udało mi się przełożyć swój licznik do innego auta i wszystko było ok. Natomiast licznik z innego auta podłączony do mojego s-maxa pokazywał dokładnie to samo co mój czyli tylko 2 funkcje.
__________________
Pozdrawiam Rolem
Rolem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2013, 18:51   #30
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: convers nie wyświetla wszystkich funkcji

Cytat:
Napisał Rolem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
.... Natomiast licznik z innego auta podłączony do mojego s-maxa pokazywał dokładnie to samo co mój czyli tylko 2 funkcje.
No ale to dowodzi jednoznacznie, że jest problem z wiązką licznika. Trzeba ją porządnie posprawdzać - w szczególności magistrale CAN.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.