Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-07-2013, 15:20   #1
Matsuda
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-06-2013
Model: Focus Mk2
Silnik: 2.0 Duratec-HE
Rocznik: 2005
Postów: 5
Domyślnie Zero reakcji na kluczyk w stacyjce

Witam,

Bardzo proszę Szanownych Kolegów o techniczne wsparcie.

Objawy:
- brak jakiejkolwiek reakcji na kluczyk tzn. immo miga co 2 sekundy, kontrolki się nie zapalają, rozrusznik nie kręci;
- autoalarm i centralny zamek z pilota działa;
- dokładnie taka sama reakcja na drugi kluczyk (kluczyki raczej oryginalne);
- auto stało 3-4 dni, wcześniej żadnych problemów;
- akumulator miał coś ponad 12V (może i za mało na odpalenie ale nie był totalnie padnięty);
- po wyjęciu (reset trwał kilka dni) i doładowaniu akumulatora poza autem bez zmian.

Uwagi (tak dla całości obrazu):
Jedyny problem jaki występuje w aucie dotyczy automatycznej klimatyzacji.
- działa kiedy chce tzn. pomimo upału raz chłodzi raz nie;
- w trybie AUTO włącza megawianie i ... zamyka wszystkie doloty (!?!);
- jak już się włączy to ją słychać.
Tu pytanie czy ona powinna być głośniejsza niż silnik auta? Chodzi zresztą jak silnik, jak przyspieszam też wchodzi na obroty. Z racji pogody, małej eksploracji auta i obaw spowodowanych jej warkotem bardzo rzadko z niej korzystałem. Dopuszczam możliwość, że ten typ akurat tak warczy i tylko mnie to niepokoi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Pytania:
1. Oczywiście, co tu jest grane?
2. Czy kluczykiem nierozpoznawalnym przez immo da się włączyć stacyjkę (zapalenie kontrolek), zakręcić rozrusznikiem czy odpalić auto na 2-3 sekundy? Weryfikuję bo ponoć się da więc odpadły by uszkodzony transponder w kluczykach czy rozkodowanie immo.
3. Czy ewentualne uszkodzenie klimy może powodować niemożność odpalenia auta?

Pozdrawiam i życzliwym dziękuję za zainteresowanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Matsuda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2013, 16:12   #2
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Zero reakcji na kluczyk w stacyjce

IMMO i stacyjka to 2 odrębne podsystemy. Jeśli nie włącza się zasilanie w I lub II pozycji kluczyka, to albo padła stacyjka, albo przekaźnik w skrzynce bezpieczników w komorze silnika.

Kluczykiem niedoprogramowanym do IMMO nie da się w żaden sposób uruchomić silnika.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2013, 17:14   #3
Matsuda
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-06-2013
Model: Focus Mk2
Silnik: 2.0 Duratec-HE
Rocznik: 2005
Postów: 5
Domyślnie Odp: Zero reakcji na kluczyk w stacyjce

tedi_k - dziękuję Ci bardzo za odpowiedź Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Myślałem, że immo nie zasila stacyjki dopóki nie rozpozna kluczyka i stąd pomysł, że się rozkodowało. Chciałem wezwać speca od uruchamienia (dorabianie i kodowanie kluczyków) ale stwierdził, że rozkodowanym kluczykiem zapalę kontrolki i uruchomię auto (pytał o model i rocznik) i dopiero immo mnie odetnie. Rację zatem miał ale nie do końca.

Sprawdzę przekaźnik - stacyjkę narazie nie bardzo wiem jak.
Matsuda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2013, 19:11   #4
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Zero reakcji na kluczyk w stacyjce

Sprawdziłem raz jeszcze na schematach - najprawdopodobniej poszedł Ci bezpiecznik F11 (20A) w skrzynce bezpieczników w komorze silnika - on podaje wejściowo prąd na stacyjkę. Oznaczenia bezpieczników w skrzynce powinieneś mieć zdaje się na przykrywce skrzynki od środka.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2013, 12:13   #5
Matsuda
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-06-2013
Model: Focus Mk2
Silnik: 2.0 Duratec-HE
Rocznik: 2005
Postów: 5
Domyślnie Odp: Zero reakcji na kluczyk w stacyjce

tedi_k - jeszcze raz bardzo Ci dziękuję za pomoc. Przepraszam, trochę mi zajęło sprawdzenie bezpiecznika ale bez auta wszystko inne dzieje się w innej czasoprzestrzeni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Sprawdziłem bezpieczniki w skrzynce pod maską poza tymi przykręcanymi (F1-F4). Niestety są sprawne. Czy coś jeszcze poza tym F11 zabezpiecza ten obwód? Czy mam sprawdzać tu jeszcze przekaźniki i bezpieczniki w drugiej skrzynce?

Zaobserwowałem, że pomimo kluczyka w stacyjce:
- radio włącza się z komunikatem ONE HOUR MODE;
- włączenie świateł uruchamia brzęczyk;
- brzęczyk nie uruchamia się po otwarciu drzwi.
Wszystko jakby kluczyka nie było.

Tak jak pisałeś wygląda, że stacyjka padła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Matsuda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2013, 17:33   #6
Matsuda
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-06-2013
Model: Focus Mk2
Silnik: 2.0 Duratec-HE
Rocznik: 2005
Postów: 5
Domyślnie Odp: Zero reakcji na kluczyk w stacyjce

Przekaźniki w skrzynce w komorze silnika sprawne.
Czy ktoś z Kolegów może mi podpowiedzieć co mógłbym jeszcze zrobić?
Matsuda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2013, 20:13   #7
joe70
ford::average
 
Avatar joe70
 
Zarejestrowany: 30-09-2011
Skąd: W-ch
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 16V Duratec
Rocznik: 2006
Postów: 111
Domyślnie Odp: Zero reakcji na kluczyk w stacyjce

Cytat:
Napisał Matsuda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ktoś z Kolegów może mi podpowiedzieć co mógłbym jeszcze zrobić?
Sprawdzić woltomierzem lub żarówką czy 12V dochodzi do kostki stacyjki , jeżeli dochodzi , to albo tylko kostka stacyjki ( jezeli to możliwe) lub cała stacyjka do wymiany.
joe70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2013, 20:17   #8
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Zero reakcji na kluczyk w stacyjce

Z bezpiecznika F11 w skrzynce w komorze silnika napięcie idzie prosto na stacyjkę. Bardzo prawdopodobne, że albo się coś urwało przy stacyjce albo stacyjka padła. Sprawdź - w razie czego będziemy dalej główkować.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2013, 22:09   #9
Jaszczur90
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 06-07-2013
Skąd: Kraków
Model: Focus Hatchback
Silnik: 1.6 100km
Rocznik: 2005
Postów: 11
Domyślnie Odp: Zero reakcji na kluczyk w stacyjce

Cytat:
Objawy:
- brak jakiejkolwiek reakcji na kluczyk tzn. immo miga co 2 sekundy, kontrolki się nie zapalają, rozrusznik nie kręci;
- autoalarm i centralny zamek z pilota działa;
- dokładnie taka sama reakcja na drugi kluczyk (kluczyki raczej oryginalne);
- auto stało 3-4 dni, wcześniej żadnych problemów;
- akumulator miał coś ponad 12V (może i za mało na odpalenie ale nie był totalnie padnięty);
Miałem identyczną sytuację z moim Fordem. Sprawdził mi znajomy elektromechanik wszystkie bezpieczniki, stacyjkę i powodem tego wszystkiego u mnie okazała się zepsuta "antenka" ( nie wiem czy to tak się fachowo nazywa) , która służy do komunikowania się kluczyka z czymś w samochodzie. Skończyło się na wymianie tej "antenki" i problem zniknął.
Jaszczur90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2013, 08:55   #10
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Zero reakcji na kluczyk w stacyjce

Cytat:
Napisał Jaszczur90 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałem identyczną sytuację z moim Fordem. Sprawdził mi znajomy elektromechanik wszystkie bezpieczniki, stacyjkę i powodem tego wszystkiego u mnie okazała się zepsuta "antenka" ( nie wiem czy to tak się fachowo nazywa) , która służy do komunikowania się kluczyka z czymś w samochodzie. Skończyło się na wymianie tej "antenki" i problem zniknął.
Niestety bzdura... IMMO uruchamia się dopiero po włączeniu zasilania przez stacyjkę. Stacyjka to urządzenie elektryczne (daje prąd albo nie daje...) a IMMO to urządzenie elektroniczne dające zezwolenie na "wykorzystanie prądu" do uruchomienia silnika...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.