Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-05-2013, 19:31   #1
ronin71
ford::average
 
Avatar ronin71
 
Imię: MAREK
Zarejestrowany: 03-12-2010
Skąd: Lokeren,Belgia(czasem Tarnów)
Model: mk-4,black panter
Silnik: 1600,125KM
Rocznik: 2009
Postów: 83
Domyślnie Długotrwała jazda na wysokich obrotach

Jak w tytule, czy taka jazda może szkodzić silnikowi.Pracuję za granicą i dojeżdżając 99% to tempo autostradowe(130-150). Nurtuje mnie to ,bo jadąc w takim zakresie prędkości to obroty utrzymują się pomiędzy 4000-4500 ,a odcinki między postojami to ok.4godz. ,czy w takiej sytuacji ten biedny silnik nie dostaje za bardzo w kość. Nasuwa mi się pytanie , czy wymieniając częściej olej(dwa razy w roku) w jakiś sposób nie pomagam silnikowi.Uprzedzam pytania typu ,,po co kupowałeś z takim silnikiem" samochód kupiłem zanim zacząłem jeździć za granicę i na wcześniejsze warunki było idealne.

__________________
POZDRAWIAM -Marek Było kiedyś -oby to równie dobrze służyło http://emotikona.pl/emotikony/pic/2flaga.gif
ronin71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2013, 20:18   #2
mondeo70235
ford::professional
 
Avatar mondeo70235
 
Imię: KRIS
Zarejestrowany: 26-10-2008
Skąd: ŚLĄSKIE
Model: MONDEO MK5 ST LINE
Silnik: 2,0 TDCI 218KM 476NM
Rocznik: 2016
Postów: 1,303
Domyślnie Odp: Długotrwała jazda na wysokich obrotach

olej silnikowy ma swoje parametry i jest tak dostosowany że spełnia wszystkie wymogi z naddatkiem przebiegu,twój samochód nie jeździ w rajdzie tylko po trasie więc ja bym nie wymieniał ale jeśli ma ci to pomóc byś spokojnie spał to wymień
__________________
BYŁO- SCORPIO MK1 2,9 PB - CZARNE /MONDEO MK1 2,0+LPG - SREBRNE /FOCUS MK1 1,8 PB+LPG - BORDOWY /MONDEO MK3 2,0 TDCI - CZARNY / MONDEO MK4 2,2 TDCI TITANIUM S - SZARY /JEST MONDEO MK4 TITANIUM S - BIAŁY / JEST MONDEO MK5........ - CZARNY
mondeo70235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2013, 21:28   #3
ronin71
ford::average
 
Avatar ronin71
 
Imię: MAREK
Zarejestrowany: 03-12-2010
Skąd: Lokeren,Belgia(czasem Tarnów)
Model: mk-4,black panter
Silnik: 1600,125KM
Rocznik: 2009
Postów: 83
Domyślnie Odp: Długotrwała jazda na wysokich obrotach

Myśląc o częstszej wymianie oleju , sugerowałem się jego szybszym zużyciem (lub szybszą utratą właściwości ) przy długiej jeździe na wysokich obrotach. Nie jestem fachowcem i moja wiedza jest w tym temacie dość ograniczona ,dlatego kombinuję jak by tu pomóc silnikowi .No chyba że całe to moje dywagowanie jest niepotrzebne , bo może to dla silnika żaden problem,dlatego też pytam kogoś kto orientuje się w temacie.
__________________
POZDRAWIAM -Marek Było kiedyś -oby to równie dobrze służyło http://emotikona.pl/emotikony/pic/2flaga.gif
ronin71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2013, 22:43   #4
michalkoczur
ford::average
 
Avatar michalkoczur
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 29-10-2011
Skąd: Bielsko-Biala/Roeselare
Model: mondeo mk4
Silnik: 1.8 tdci 125km
Rocznik: 2010
Postów: 186
Domyślnie Odp: Długotrwała jazda na wysokich obrotach

kolego po Belgii jezdzisz 150? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
michalkoczur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2013, 15:28   #5
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,526
Domyślnie Odp: Długotrwała jazda na wysokich obrotach

Powiem tak, jeżeli:
1. poziom oleju jest w normie,
2. układ smarowania (pompa, przewody itp) jest w normie,
3. poziom płynu chłodzącego jest w normie,
4. układ chłodzenia (chłodnica, wentylator, przewody) jest w normie,
A wszystko co powyżej sprawne i prawidłowo działa czyli nie świecą Ci się kontrolki oleju, temperatury, nie przegrzewa się silnik tylko stabilnie trzyma temperaturę na wskaźniku,
TO...
nie masz się czego bać, silnik pracując w optymalnych warunkach (a takie osiąga, przy Twojej jeździe) "niszczy" się najmniej.
Jeżeli chodzi o olej, to sprawdzaj jego poziom i stan, czy nie jest rozrzedzony, czy silnik nie dymi , czyli normalnie patrz czy coś się nie dzieje. Tak długo jak wszystko jest ok, jeździj i się nie martw. Nie wiem na jakim jeździsz oleju ale upewnij się, że spełnia specyfikację forda...
Generalnie, używając w ten sposób auto raczej robisz mu dobrze niż szkodzisz :-)
__________________
PAFFCIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2013, 15:50   #6
enjoypoznan
ford::professional
 
Avatar enjoypoznan
 
Zarejestrowany: 01-07-2009
Skąd: Warszawa
Model: MDO IV Sedan \ A3 8P \ CBR1000RR
Silnik: 2.0 PB 145PS \ 2.0 TDI CR 170PS
Rocznik: 2008
Postów: 1,333
Domyślnie Odp: Długotrwała jazda na wysokich obrotach

Jeżdżąc w trasie w ten sposób Twój silnik na pewno lepiej się czuje niż gdybyś robił codziennie po 5km w jedną stronę do pracy na niedogrzanej jednostce.

Jeździj bez obaw. Pilnuj tylko terminowej wymiany oleju i jego poziomu jak i innych płynów. Silnikowi nic złego się nie dzieje.
__________________
CBR 1000RR + MICRON

FORD - nigdy mnie nie zawiódł.

Ostatnio edytowane przez enjoypoznan ; 28-05-2013 o 15:58
enjoypoznan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2013, 16:49   #7
gucioj
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-11-2012
Model: Galaxy mk3
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 179
Domyślnie Odp: Długotrwała jazda na wysokich obrotach

Cytat:
Napisał ronin71 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak w tytule, czy taka jazda może szkodzić silnikowi.Pracuję za granicą i dojeżdżając 99% to tempo autostradowe(130-150). Nurtuje mnie to ,bo jadąc w takim zakresie prędkości to obroty utrzymują się pomiędzy 4000-4500
przy 130 na godz. masz 4000 obrotów ?
gucioj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2013, 16:54   #8
enjoypoznan
ford::professional
 
Avatar enjoypoznan
 
Zarejestrowany: 01-07-2009
Skąd: Warszawa
Model: MDO IV Sedan \ A3 8P \ CBR1000RR
Silnik: 2.0 PB 145PS \ 2.0 TDI CR 170PS
Rocznik: 2008
Postów: 1,333
Domyślnie Odp: Długotrwała jazda na wysokich obrotach

Cytat:
Napisał gucioj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przy 130 na godz. masz 4000 obrotów ?
W 1.6 benzyna to normalka.
__________________
CBR 1000RR + MICRON

FORD - nigdy mnie nie zawiódł.
enjoypoznan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2013, 17:49   #9
Jakub
ford::professional
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 14-09-2004
Skąd: Bielsko - Biała
Model: Kuga
Silnik: 1.5
Rocznik: 2020
Postów: 1,930
Domyślnie Odp: Długotrwała jazda na wysokich obrotach

Dla 1.6 takie obroty są niegroźne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli nie będziesz zbyt często odwiedzał czerwonego pola obrotomierza - śpij spokojnie.
Jakub jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2013, 18:57   #10
ronin71
ford::average
 
Avatar ronin71
 
Imię: MAREK
Zarejestrowany: 03-12-2010
Skąd: Lokeren,Belgia(czasem Tarnów)
Model: mk-4,black panter
Silnik: 1600,125KM
Rocznik: 2009
Postów: 83
Domyślnie Odp: Długotrwała jazda na wysokich obrotach

Dzięki chłopaki , uspokoiliście mnie. Oczywiście że regularnie kontroluję i wymieniam niezbędne rzeczy , aktualnie mam olej Castrol Edge , wcześniej Mobil 1 . Żadnych objawów , typu dymienie , ubytek płynu czy oleju brak , silnik pracuje idealnie . Gdzieś w necie wyczytałem wcześniej że długotrwała jazda z obrotami w okolicach max.momentu obrotowego może szkodzić silnikowi , stąd moje wątpliwości.Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi.

Cytat:
Napisał michalkoczur Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kolego po Belgii jezdzisz 150?
Czasem się zdarzy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , ale chodziło mi raczej o Niemcy

Cytat:
Napisał gucioj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przy 130 na godz. masz 4000 obrotów ?
Przy tym silniku tak jest .

Cytat:
Napisał jakubbi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli nie będziesz zbyt często odwiedzał czerwonego pola obrotomierza - śpij spokojnie.
Jeszcze nie miałem okazji odwiedzić , nie jestem typem rajdowca , ale może kiedyś....Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
POZDRAWIAM -Marek Było kiedyś -oby to równie dobrze służyło http://emotikona.pl/emotikony/pic/2flaga.gif
ronin71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.