Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-05-2015, 16:21   #1
Martiniqka
ford::amateur
 
Imię: Marta
Zarejestrowany: 01-05-2015
Skąd: Koluszki
Model: s-max
Silnik: 2.0 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Spalanie - automat kontra manual

Witam,
Próbowałam doszukać się na forum postu na temat porównania spalania w tych dwóch różnych skrzyniach i niestety nie znalazłam. Zamierzamy z mężem kupić s-maxa w wersji siedmioosobowej ponieważ powiększyła nam się rodzinka. Ja nigdy nie jeździłam na automacie, a mąż ma opinie ze automaty dużo więcej pala. Jednak nasz znajomy twierdzi ze to opinia sprzed 20 lat i skrzynie automatyczne już dawno się zmieniły. Proszę Was o rade czy rzeczywiście nie ma już znaczenia jaka skrzynie się wybiera czy spalanie jest podobne???

Podajcie proszę tylko jaki silnik, ile koni i czy jeździcie z klima cz bez...

Martiniqka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2015, 17:57   #2
Ziółas
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-02-2012
Skąd: Skrzeszew
Model: S-max
Silnik: 2.0 Ecoboost 203 KM + upgrade do 240KM
Rocznik: 2012
Postów: 41
Domyślnie Odp: Spalanie Automat kontra Manual

2.0 ecoboost 240KM. Powershift. Klima jakieś 90%. Jeżdżę raczej spokojnie, ale na pewno nie jestem zawalidrogą. Po mieście (Warszawa) pali około 10,5 - 11,2 w trasie potrafi spalić 7,5 przy spokojnej jeździe i 9,5 - 10 przy dynamiczniejszej. Po mieście najczęściej jeżdżę sam, ale w trasie z rodzinką (5-osobową).
Ziółas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2015, 18:58   #3
Chomiczek
ford::average
 
Avatar Chomiczek
 
Imię: Luk
Zarejestrowany: 12-01-2014
Skąd: Będzin
Model: Ford S-Max Titanium S Lunar Sky (7 Osob.)
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 157
Domyślnie Odp: Spalanie Automat kontra Manual

Jezidzlem z Automatem 2.0 140 kucy i przy mojej jezdzie palił 9-9.5 cykl mieszany. Posiadam 2.0 163 kuce w manualu( 7 osobowy) trasa- od 7.3-7.5l miasto 8.3-8.6l a wolno nie jezdze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Jezdze bez klimy 70% z klimą 30%. Z moich obserwacji wynika,ze automat pali od 1.5 do 2l wiecej.
Chomiczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2015, 19:15   #4
1bigblue1
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 12-06-2014
Skąd: Kościerzyna
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Odp: Spalanie Automat kontra Manual

Witam,

a wiec u mnie było tak; spalanie niemiecka ropa 6,3 l, polska ropa 6,7 l. Jazda nie była agresywna, ale też nie mułowata. Na jesień 2014 pojechałem do serwisu forda wymienić olej w skrzyni i przeprowadzić kalibrację. A że podszedłem do gościa który to robił to mi od razu zrobił upgerate wszystkiego co było dostępne - chodzi mi o soft. Od tego czasu spalanie wzrosło 7,5 - 8,0 l. I nie jestem w stanie stwierdzić który sterownik jest za to odpowiedzialny.
A pacjent to S-max TDCI, 2,0. automat 163 KM. 2011 r.
Z tym poprzednim spalaniem to nie ściema. Zawsze przy tankowaniu brałem sobie paragon i dzieliłem litry przez przejechane kilometry od ostatniego tankowania.
1bigblue1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2015, 19:53   #5
kris1978
ford::advanced
 
Avatar kris1978
 
Zarejestrowany: 03-03-2010
Skąd: Rumia
Model: S-MAX mk2
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2016
Postów: 229
Domyślnie Odp: Spalanie Automat kontra Manual

Posiadam s-max 2.0tdci 140PS manual spalanie około 7.5 znajomy ma ten sam silnik w automacie spalanie ponad 11 l fakt ze robi często bardzo krótkie odcinki tez stałem przed takim wyborem albo mniejsze spalanie i manual albo większe spalanie automat
kris1978 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2015, 20:48   #6
Chomiczek
ford::average
 
Avatar Chomiczek
 
Imię: Luk
Zarejestrowany: 12-01-2014
Skąd: Będzin
Model: Ford S-Max Titanium S Lunar Sky (7 Osob.)
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 157
Domyślnie Odp: Spalanie Automat kontra Manual

Na trasie jest możliwosc zejscia w automacie do 7 litrów lub nizej jak napisał kolega 1bigblue1... Natomiast po mieście spalanie siega nawet 11 l (a słyszałem nawet o większych rekordach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) wiec jara jak smok... Dokładnie miałem taki sam dylemat manual czy automat... Wybrałem manual jednak troche mniej problemów IMHO.
Chomiczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2015, 21:44   #7
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Spalanie Automat kontra Manual

I jak widzisz, żadnej tu odpowiedzi na ten temat nie uzyskasz. Bo się zwyczajnie nie da! Jeden ma trenda 2.0 TDCi w manualu a drugi Titanium S w automacie i różnica ciężaru między tymi samochodami przekracza 100kg. I żadna opinia nie będzie miarodajna.

Jeden mówi, że jeździ ostro a według drugiego to ostro tego pierwszego to jest stylem jazdy babci drugiego. Nie da się porównać spalania na podstawie 10 czy nawet 100 opinii bo ciągle nie złapie się przeciętnej. Spalanie najbardziej zależy od stylu jady. Mam S-Maxa 2.2 TDCi z klasycznym automatem ze sprzegłem hydrokinetycznym po chiptunningu na 222 KM. Wyposażenie full co się dało (brakuje panoramy, elektryki foteli, 3 rzędu i dvd w zagłówkach). Dlaczego piszę o tym wyposażeniu? Proste, bo znacząco wpływa na ciężar samochodu. Fotele z alcantary z Titanium S ważą z 50% więcej niż fotele z Trenda (hmm, w sumie jestem ciekaw jaka jest dokładna różnica w ciężarze bo mam jeden fotel z Trenda pod fotelik dziecięcy żeby nie wygniatać alcantary, zważe kiedyś). Mam w zwyczaju prowadzić pełny dziennik kosztów dla każdego samochodu jaki mam. Mam też spisane wszystkie tankowania. Co to daje? Widzę dokładnie jak styl jazdy wpływa na koszt eksploatacji. Bak wyjeżdżam praktycznie do zera i tankuję do pełna żeby uniknąć wizyt na stacji. Skrajne spalania z pełnego baku jakie osiągnąłem w S-Maxie to 6,92 l/100km a najwyższe? Tadam, 12,63l/100km. To 83% różnicy. Tylko styl jazdy. Poprzedni mój samochód to był Focus MK2 hatchback w 2.0 TDCi w manulau i tam zebrałem 4,84 i 10,22. Niezły rozstrzał, co? Spalanie oczywiście z całego baku z dystrybutora a nie z komputera.

Według katalogu to automat spala 10-14% więcej niż manual. I ja nie rozumiem o czym tu mowa. Powiedzmy, że kupujecie samochód za 60 czy 80k plnów to jakie znaczenie ma czy pali średnio 8 czy 9? Według nie żadne. Potrzeba cyferek? Proszę bardzo:
Niech będzie, że bajura kosztuje 5 zeta za litr i że przejeżdżacie 20kkmów rocznie. Jeżeli automat będzie palił litra więcej czyli powiedzmy 12,5% więcej to na paliwo wydacie 1000 plnów rocznie więcej (8.000 vs 9.000pln) . O czym mowa skoro przez 3 lata jeżdżenia samochodem za 60.000 na drobny serwis, komplet opon, ubezpieczenie AC+OC wydacie 12.000 (4.000 rocznie). Ta kwota może nie jest porażająca ale to, że wasz wspaniały nabytek w 3 lata z 60.000 obniży swoją wartość do 36.000 już bardziej szokuje bo samo jego mienieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. kosztuje 8.000/rok.
Sumując koszty to jest to kwestia tego czy wydacie rocznie na ten samochód 20 czy 21 tyś zeta. Ma to znaczenie? Według mnie praktycznie żadne.

A jakie są plusy jazdy w automacie? Ah, nie ma o czym gadać. Uwielbiam jeździć manualem. Lubie samochody dla "zaangażowanych" kierowców. Lubię sobie "pojeździć" zwłaszcza, że w okolicy mam tylko kręte drogi. Tyle, że do wożenia zadu i dzieciaków nie ma nic lepszego niż automat. Krąży porzekadło, że jak się już raz spróbuje automatu to do manuala się nie wraca. ...i ja już nie wrócę.
Kupujecie S-Maxa? Rodzina duża? Nie zaprzątajcie sobie głowy manualem!
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2015, 22:16   #8
Chomiczek
ford::average
 
Avatar Chomiczek
 
Imię: Luk
Zarejestrowany: 12-01-2014
Skąd: Będzin
Model: Ford S-Max Titanium S Lunar Sky (7 Osob.)
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 157
Domyślnie Odp: Spalanie Automat kontra Manual

Latar ty to masz jednak rozpiętość od 6.92 do 12.63 L Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Robie identycznie to co ty wyjezdzam paliwo prawie do zera (byle pompy nie zajechać) i tankuje pod korek i nigdy nie wyszła większa rożnica niz 2 litry (trasa a miasto)Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jezeli chodzi o automat to kolega strzelił podobny rekord do ciebie a ma troszke tych koni jednak mniej... Wiec tak jak piszesz wszystko zależy jak kto jezdzi. Jednak słyszałem i wiem to z autopsji,bo jezdziłem w sumie 4 S-maxami 2 z PS 2.0 140kucy 1 z PS 2.0 200 kucy i moim 2.0 163 konie z manualem i jednak w tamtych było podobnie do ciebie od 7 do 11-12 a u mnie nie wychodzi więcej niż 8.6L. Jak ktoś patrzy na wygode a nie na spalanie to pewnie lepszy bedzie automat, chociaż mi troszke nie przypasował PS chyba dlatego,ze ma chwile opóznienia w podejmowaniu decyzji i wole machac ta wajcha troszke wiecej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jedno wiem na pewno następne auto bedzie z automatem jeszcze nie wiem co, nie wiem kiedy ale tak pewnie się stanie... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chomiczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2015, 22:19   #9
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,942
Domyślnie Odp: Spalanie Automat kontra Manual

Ja tam nie chce. Kolejna po dpf, turbo i egr, cześć ktora pada i to dosc szybko...
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2015, 09:30   #10
witekga
FCP member
 
Zarejestrowany: 23-08-2007
Skąd: Kobyłka/Warszawa
Model: S-max Titanium S
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 381
Domyślnie Odp: Spalanie Automat kontra Manual

Kalik, co to znaczy "dość szybko" ? Ja mam przejechane ponad 160 tysięcy i dpf, turbo i egr na razie nie wiem, że istnieją, natomiast amortyzatory i oczywiście dwumasę już dawno wymieniałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witekga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.