Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-07-2015, 10:46   #1
Panton
ford::beginner
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 31-07-2015
Skąd: Trojanowice
Model: Ford Focus Mk3
Silnik: 1.0 100km ecoboost
Rocznik: 2013
Postów: 11
Domyślnie Awaria silnika, Ecoboost 1.0 100km

Witam,

Mam taki dziwny problem.
Jakiś czas temu zakupiłem Forda Focusa Mk3 2013 rok w kombi z silnikiem 1.0 100km. Samochód ma teraz przejechane około 40 tys.

Od pewnego czasu przy pierwszym zapaleniu silnika pojawia się komunikat: "awaria silnika, pilny serwis", odpalam silnik, gaszę go i po ponownym uruchomieniu komunikat znika i nie pojawia się aż do następnego dnia albo dłuższego postoju.
po zniknięciu komunikatu nie pojawia się on ponownie jak zgaszę i załączę ponownie silnik. Tylko pojawia sie na początku dnia lub po dłuższej przerwie (tak jakby w momencie kiedy silnik jest zimny)

Wszystko później chodzi poprawnie, turbiny działają, silnik chodzi równo.

Co to może być? Czy to jest coś poważnego czy może gdzieś kontrolka się zabrudziła ? czy to może być spowodowane akumulatorem ? Samochód stał wcześniej jakiś czas na komisie i nie był używany.

Smochód ma bardzo mały przebieg. jestem zaniepokojony bo chyba nie powinno sie nic dziać z silnikiem przy 40 tys!

POMOCY!

Panton jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2015, 11:01   #2
maol
ford::advanced
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Łódź
Model: Focus Mk1 FL
Silnik: TDCi 1,8
Rocznik: 2004
Postów: 244
Domyślnie Odp: Awaria silnika, Ecoboost 1.0 100km

Jak zwykle... kody błędów?
maol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2015, 11:12   #3
Panton
ford::beginner
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 31-07-2015
Skąd: Trojanowice
Model: Ford Focus Mk3
Silnik: 1.0 100km ecoboost
Rocznik: 2013
Postów: 11
Domyślnie Odp: Awaria silnika, Ecoboost 1.0 100km

tzn ?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie rozumiem pytania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2 dni przed pojawieniem się po raz pierwszy tego komunikatu byłem w ASO na sprawdzeniu samochodu i po podpięciu do komputera nie było żadnych błędów.

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 31-07-2015 o 12:04
Panton jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2015, 13:01   #4
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Awaria silnika, Ecoboost 1.0 100km

Nie było, ale jeśli wyświetla się kontrolka, to raczej nie dzieje się to bez przyczyny, a przyczynę ustalisz po podpięciu do kompa.
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2015, 16:45   #5
spenser696969
ford::advanced
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 16-11-2014
Skąd: SOCHACZEW
Model: Focus mk3
Silnik: 1,6 TDCI z DPF
Rocznik: 2011
Postów: 307
Domyślnie Odp: Awaria silnika, Ecoboost 1.0 100km

Cytat:
Napisał Panton Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tzn ?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie rozumiem pytania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2 dni przed pojawieniem się po raz pierwszy tego komunikatu byłem w ASO na sprawdzeniu samochodu i po podpięciu do komputera nie było żadnych błędów.

Podpiąć do kompa i sprawdzić błędy aktualnie. Pewnie jakaś czujka wariuje.
spenser696969 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2015, 23:40   #6
mkay
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-07-2008
Model: Focus MK3 Titanium
Silnik: 1.6 EB 150KM
Rocznik: 2012
Postów: 72
Domyślnie Odp: Awaria silnika, Ecoboost 1.0 100km

lub też bez podpięcia... trzymaj przycisk OK i przekręć zapłon. trzymaj przycisk aż na ekranie nie pojawi się napis 'TEST'. strzałkami góra/dół zmieniasz kolejne opcje. Dojdź do czegoś, co nazywa się DTC - przy tym będą numery błędów (jeśli jest ich kilka, to przewijają się co kilka sekund)
mkay jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2015, 13:56   #7
Panton
ford::beginner
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 31-07-2015
Skąd: Trojanowice
Model: Ford Focus Mk3
Silnik: 1.0 100km ecoboost
Rocznik: 2013
Postów: 11
Domyślnie Odp: Awaria silnika, Ecoboost 1.0 100km

Cytat:
Napisał mkay Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lub też bez podpięcia... trzymaj przycisk OK i przekręć zapłon. trzymaj przycisk aż na ekranie nie pojawi się napis 'TEST'. strzałkami góra/dół zmieniasz kolejne opcje. Dojdź do czegoś, co nazywa się DTC - przy tym będą numery błędów (jeśli jest ich kilka, to przewijają się co kilka sekund)
Zrobiłem jak kazałeś podczas wyświetlenia Awarii silnika i bez komunikatu o Awarii i pojawia mi się komunikat "NO DTC" kodów błędów raczej nie widzę.

Po drodze sprawdzane były kontrolki, dźwięki itd.
Panton jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2015, 23:47   #8
mkay
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-07-2008
Model: Focus MK3 Titanium
Silnik: 1.6 EB 150KM
Rocznik: 2012
Postów: 72
Domyślnie Odp: Awaria silnika, Ecoboost 1.0 100km

"NO DTC" oznacza, że nie masz żadnych błędów, co jest raczej dziwne w kontekście objawów, które podajesz... chyba nie zostaje nic innego, jak do ASO na komputer
mkay jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2015, 00:14   #9
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,374
Domyślnie Odp: Awaria silnika, Ecoboost 1.0 100km

Na wyswietlaczu nie pojawiaja sie wszystkie mozliwe bledy.
Moze zanim zaplaci w ASO to FORscan wystarczy? (nie wiem czy obsluguje te platforme)
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2015, 07:39   #10
Panton
ford::beginner
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 31-07-2015
Skąd: Trojanowice
Model: Ford Focus Mk3
Silnik: 1.0 100km ecoboost
Rocznik: 2013
Postów: 11
Domyślnie Odp: Awaria silnika, Ecoboost 1.0 100km

Cytat:
Napisał MaXyM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na wyswietlaczu nie pojawiaja sie wszystkie mozliwe bledy.
Moze zanim zaplaci w ASO to FORscan wystarczy? (nie wiem czy obsługuje te platforme)
Jak działa ten Forscan ? jakie urządzenia należy posiadać ??

Dzwoniłem do dwóch ASO, w Rybniku i Katowicach. W pierwszym powiedzieli mi że diagnostyka kosztuje od 60 do 120 zł, w drugim że 120 zł + dodatkowe 120 zł jeśli wykryją błąd - jaki to jest bezsens że płace raz za podpięcie i jesli się coś znajdzie to płace drugi raz!

No przecież logiczne że jeśli jadę sprawdzić samochód bo coś mi się dzieje to nie po to aby mi nie wykryło błędu tylko właśnie żeby go znalazło i podpowiedziało co należy zrobić ...

Czy są jakieś inne sposoby żeby sprawdzić te błędy? czy można sprawdzić to gdzieś w "zwykłym" serwisie ?

Dodatkowo w pierwszy ASO powiedzieli mi że nie muszę jechać z aktywnym błędem bo POWINNO (ale nie musi) zapisać się w historii . Natomiast w drugim powiedzieli mi że lepiej żeby był aktywny błąd ale nie można podjechać do nich "z ulicy" bo nie mają czasu,a poza tym to sugerują lawete. No i kolejny problem bo ta kontrolka zapala się bardzo sporadycznie i trzeba na nią "polować"...

Ostatnio edytowane przez Panton ; 04-08-2015 o 07:44
Panton jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.