Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-01-2011, 05:37   #1
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Otwarcie własnego warsztatu

Witam
Generalnie to może być dość zabawne bo jestem muzykiem/klawiszowcem, a marzy mi się otwarcie warsztatu aby dorabiać w wolnym czasieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Już ponad 4 lata grzebie w swoim mondku(wcześniej grzebałem w mk2 benzyna) no i sporo się nauczyłem stąd taka myśl, poza tym od małego mam smykałkę do rozkręcania, rozkładania itd.
Zakres usług jaki przewiduje to:
Ogólna diagnoza
Wymiana klocków/tarcz/piast
Wymiana filtrów
wymiana świateł/żarówek
Wymiana oleju silnikowego
wymiana tłumika
Wymiana gumowych rur.
Generalnie wszystko co nie wymaga zbyt dużego grzebaniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Myślałem również aby wziąć się za regeneracje wtryskiwaczy CR szczególnie TDCi, tudzież kasowanie i odczytywanie błędów.
Moje pytanie czy muszę mieć jakieś uprawnienia? Czy duże są różnice wymiany tych elementów w innych pojazdach?
Co powinienem wiedzieć?
Niebawem będę w posiadaniu garażu który mógłbym zaadoptować na warsztat.
Pozdrawiam!

SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2011, 08:13   #2
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Odp: Otwarcie własnego warsztatu

Cytat:
Napisał SrebnaStrzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy duże są różnice wymiany tych elementów w innych pojazdach?
Cytat:
Napisał SrebnaStrzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co powinienem wiedzieć?
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2011, 08:20   #3
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Otwarcie własnego warsztatu

Co powinienem wiedzieć, było odnośnie formalności nie doświadczenia.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2011, 12:12   #4
Karlito
ford::advanced
 
Avatar Karlito
 
Zarejestrowany: 01-07-2008
Skąd: Lublin
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 461
Domyślnie Odp: Otwarcie własnego warsztatu

Takie coś to każdy by chciał tu olejek tam klocuszki kasa leci wartkim strumyczkiem, ale niestety to nie jest tak hop siup, jak masz tylko ogólne pojęcie bez doświadczenia jako takiego to raczej nic z tego ci nie wyjdzie.
Jak dla mnie opcje masz tylko taką ze robisz to za malutką kasę po znajomych tylko to co napisałeś i nie ma znaczenia czy ktoś przyjedzie czy nie.
Dodatkowo nie wiem jak masz z narzędziami ale dopiero życie ci pokaże ile trzeba w graty zainwestować, mowie tu o bardziej specjalistycznym sprzęcie.
Jeżeli chodzi o formalności to zakładasz działalność gospodarczą wpisujesz mechanik, warsztat, diagnostyka ogólnie wszystko co ci do głowy przyjdzie im więcej tym lepiej bo potem nie trzeba zmieniać, możesz wpisać coś o czym pojęcia nie masz ale np. za 4 miechy planujesz się nauczyć.
__________________
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.
Karlito jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2011, 16:55   #5
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Otwarcie własnego warsztatu

Nie każdy ma możliwości chcieć a móc to duża różnica.
Mam zestaw myślę porządnych kluczy za 1000zł więc już jakiś start Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podkreślam, to mają być drobne usługi nie kompleksowy serwis.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2011, 16:59   #6
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: Otwarcie własnego warsztatu

klucze to jedno , ale rozne sciagacze itp itd tez potrzebne

do wciskania tloczkow , wkrecania tloczkow , i niektore klucze dublowane jak nie 3 .

Do tego do zwalniania srub i kleje do gwintow. szczotki druciane papierki scierne .
pilniki jakies. Do tego nic na sile wszystko mlotkiem i mozna juz cos robic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Diagnostyka kasowanie itp itd , to jak to ma byc na oryginalnym sprzecie to rakieta.

A jak dzialalnosc ma byc zarejestrowana to sie nie oplaca , zus sam juz zabije.
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2011, 17:29   #7
Jitter
Fusioneer
 
Avatar Jitter
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-12-2009
Skąd: FZ
Model: Fusion Trend Gold-X
Silnik: DuraTec 1.4 (FXJA)
Rocznik: 2009
Postów: 686
Domyślnie Odp: Otwarcie własnego warsztatu

Z pewnością, Kolego będziesz musiał zatroszczyć się o to, by pozbywać się zużytego oleju napędowego w sposób przewidziany dla tego typu placówek usługowych, a to wiąże się z opłatami.
__________________
Signature coming soon...
Jitter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2011, 18:07   #8
benny86
ford::advanced
 
Avatar benny86
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 01-03-2009
Skąd: Żory
Model: Aveo
Silnik: 1.2 16v
Rocznik: 2009
Postów: 322
Domyślnie Odp: Otwarcie własnego warsztatu

Bez urazy, ale ja bym tą kasę lepiej zainwestował w reklamę tego co potrafisz najlepiej... Granie "do kotleta" może nie jest najwyższym osiągnięciem artystycznym, ale da radę z tego utrzymać siebie/rodzinę.
__________________
Prawo silniejszego jest najsilniejszym bezprawiem
Marie von Ebner-Eschenbach
benny86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2011, 18:40   #9
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Otwarcie własnego warsztatu

Koło mnie facet otworzył wymianę oleju+drobne naprawy.Cena za wymianę oleju 15zł.Większość filtrów i olej ma u siebie w 200L beczkach.Kiedykolwiek tam nie przechodzę zawsze robi jakieś auto.Może w tym kierunku...??
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2011, 19:44   #10
zsberg
ford::professional
 
Avatar zsberg
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 13-08-2009
Skąd: Płock
Model: Mondeo MKI
Silnik: 1.8 TD 90KM
Rocznik: 4.1995
Postów: 1,217
Domyślnie Odp: Otwarcie własnego warsztatu

Wiecie, własny warsztat to nie jest głupi pomysł, ale wszystko zalezy od wielu czynników. Po pierwsze czy w okolicy jest jakaś dobra konkurencja, czy są inne warsztaty, czy lokalizacja jest dobra. Do tego trzeba się zastanowić czy będziesz robił to "po cichu" czy jednak zarejestrujesz działalność. Szczerze mówiąc legalny warsztat to już spora inwestycja - opłaty mogą zabić!

Stare akumulatory można dobrze sprzedać, a przepalony olej chętnie za darmo wezmą rolnicy.

Ale wiesz, musisz też wiedzieć że istnieje ryzyko uszkodzenia komuś auta. Czasem wymiana świecy to nie lada wyczyn i można uszkodzić głowicę, no ale nie będe przecież uczył ojca dzieci robić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Szczerze mówiąc, tak jak ktoś tam napisał - lepiej było by się zająć tym co robisz najlepiej. Czysty pieniądz i "życzliwy" sąsiad nie doniesie do skarbówki.
__________________
Pilnować będziesz poziomu oleju w silniku, bo turbina Twa potrzebuje go niezmiernie, a wymiany oleju pilnować będziesz bardziej, niźli wierności kobiałki Twej. Lepsza bowiem niewierność małżeńska, niźli w dieslu Twoim malutka usterka
zsberg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.