Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-09-2006, 12:40   #1
MikołajVR
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-09-2006
Postów: 1
Domyślnie Jak umieścić koło zapasowe w bagażniku?

Witam, macie pomysł lub rozwiązania jak umieścić koło zapasowe w bagażniku Galaxy tak, aby zajmowało malo miejsca? Waidomo, zbiornik LPG siedzi pod podwoziem.
Pozdrawiam
MikołajVR


Ostatnio edytowane przez deku ; 29-09-2014 o 12:51 Powód: prefix
MikołajVR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2006, 13:24   #2
Marcin - Toruń
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-09-2006
Postów: 18
Domyślnie

witaj, miałem kiedyś mitsubishi space wagon i ten sam problem z kołem, które wiecznie przemieszczało się po bagażniku. Rozwiązałem to trochę żołniersko -koło umocowałem do oparcia fotela za pomocą dwóch espandorów - takich gumowych linek z haczykami, problem w tym że linki są na oparciu fotela, ja miałem tam fotelik dla dziecka, więc było ok.
pozdrawiam, Marcin
__________________
Nie każda Morda pasuje do Forda
Marcin - Toruń jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2006, 13:34   #3
arni0000
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 24-04-2006
Skąd: Bełchatów
Postów: 402
Domyślnie

Miałem kiedys reno espace kupiłem małe dojazdowe koło i....kiedyś zostawiłem w garazu, tak zostało przejechałem autem 50 000km, sprzedałem i ostatnio jak czegoś szukałem to znalazłem je Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)))). Tak więc jesli chce sie mieć auto siedmio miejscowe i jeszcze bagażnik a do tego gaz to niestety coś za coś.
arni0000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2006, 15:01   #4
rz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-02-2006
Postów: 364
Domyślnie

u mnie mechanizm do podwieszenia kola zapasowego sie zepsul i kolo lezy w bagazniku na plasko. przykrylem kocykiem i jakos nie przeszkadza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zrob tak samo i tyle. jakbys nie wlozyl to i tak bedzie zajmowalo tyle samo miejsca. no chyba ze jakos przytwierdzisz do tylnej klapy na zewnatrz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pzdr
rz
__________________
off
rz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2006, 07:06   #5
arcisz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-05-2006
Skąd: Bolesławiec
Model: Inny
Silnik: 3.0
Rocznik: ??
Postów: 213
Domyślnie

Razem z okrągłym zbiornikiem LPG w miejsce koła zapasowego powinieneś dostać pokrowiec na zapasówkę. Wtedy przynajmniej tak to koło w bagażniku nie brudzi. Jak nie to sobie uszyj :fcp2.

Jeśli nie jeździsz codziennie z 7 fotelami to proponuję Ci zrobić sobie z gwintowanego pręta np fi 8 coś w rodzaju haczyka - zagiętą końcówką chwytasz za mocowanie fotela umieszczone w podłodze, drugi koniec przekładasz przez któryś otwór na śruby w feldze i dokręcasz od góry - nie trzeba bardzo mocno ale trochę skręcasz i masz wtedy pewność, że koło bedzie siedziało w miejscu. Przy dobrze podgiętym na ciepło pręcie nie powinienes mieć nawet problemów w razie ostrego hamowania czy wypadku - czego oczywiście nie życzę ale bierz pod uwagę, ze można oberwać takim luźno leżącym kołem co pewnie do przyjemności nie należy...

Swoją drogą, kto i kiedy złapał gumę w kole bezdętkowym? Kiedyś w maluchach to dość często łapałao się kapcie /dętkowe opony/, później Poldek trochę mnie odzwyczaił od kapci, Peugeot też praktycznie a w sumie w ogóle kapcia nie złapał. Galus już na starcie dostał nożem w koło na parkingu ale to się nie liczy do rankingu. Biorąc pod uwagę ilość wymian oleju, to trochę tych tysięcy km przeleciało.
__________________
Pozdrowienia i do zobaczenia na drodze ;-)
arcisz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2006, 12:53   #6
mateos
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-04-2006
Skąd: Gdańsk
Postów: 37
Domyślnie

jak się nie chce giąć drucików to proponuję zakupić gotową siateczkę mocującą (koszt 20-30 zł) - u mnie sprawdza się doskonale - dwa ostatnie fotele i tak trzymam w piwnicy tak więc miejsca na ich umocowanie nadają się idealnie do zaczepienia siateczki
osobiście mam tdi tak więc koło mam na zwykłym miejscu ale miałem stały problem z różnymi przedmiotami ganiającymi się podczas jazdy po całym bagażniku

jest również alternatywne rozwiązanie ale tylko dla tych posiadających roletę bagażnika (faktem jest że nawet przy stosunkowo niewielkiej stłucze zawartość bagażnika może skutecznie przemieścić się do przodu pojazdu - roleta w teorii powinna temu zapobiegać)
kupujemy (lub szyjemy) pokrowiec na koło i po jednej stronie przylepiamy rzepy (takie z pasmanterii) - chodzi o tą stronę z tymi maluttkimi haczykami - jak się taki pokrowiec położy na wykładzinie nie powinien jeździć po bagażniku
jest tylko jedna uwaga - w skrajnych przypadkach może dojść do uszkodzenia wykładziny tak więc lepiej sprawdzić najpierw jak przedmiotowa wykładzina reaguje na rzepy

osobiście uważam że pierwszy sposób jest bardziej uniwersalny

pozdrówka
mateos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2006, 14:06   #7
arcisz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-05-2006
Skąd: Bolesławiec
Model: Inny
Silnik: 3.0
Rocznik: ??
Postów: 213
Domyślnie

Patrz, nie wiedziałem, że taka siatka w ogóle istnieje :fcp15 Trzeba będzie popatrzeć w sklepach - tez tdi więc sprawa koła mnie nie dotyczy....
__________________
Pozdrowienia i do zobaczenia na drodze ;-)
arcisz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2006, 14:14   #8
mateos
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-04-2006
Skąd: Gdańsk
Postów: 37
Domyślnie

istnieje, istnieje
osobioście zakupiłem w NoraAuto
malutka ale rozciągliwa
mateos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.