Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-09-2011, 10:22   #121
Atlis
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ile pali Wasz EcoBoost?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a co myslisz, ze _holek ma jakas specjalna procedure wsiadania?

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2011, 11:04   #122
tniutnia
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ile pali Wasz EcoBoost?

Wsiadam i jadę - nie staram się jechać jakoś specjalnie delikatnie i nie myślę o spalaniu podczas jazdy, a takie wyniki można uzyskać chyba non stop myśląc o spalaniu w czasie jazdy i delikatnie muskać pedał.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2011, 11:30   #123
_holek
ford::average
 
Avatar _holek
 
Zarejestrowany: 15-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: BMW 320d xDrive GT, Vespa LX
Silnik: 320d TwinPower Turbo + M Power Kit
Rocznik: 2014, 2013
Postów: 158
Domyślnie Odp: Ile pali Wasz EcoBoost?

Nic nie poradzę na to, że niektórzy nie umieją jeździć. Specjalnie robiłem test 'podwyższonego' spalania: zawsze pierwszy spod świateł z gazem w podłodze + agresywna jazda po mieście + 160 na autostradowej obwodnicy i ile wyszło? 8,11!
Może zmień stację benzynową albo naucz się zmieniać biegi?

Mieszkam we Wrocławiu - czwartym najbardziej zakorkowanym mieści w Europie. Na trasie jeżdżę w okolicach 110 km/h na jednopasmówkach i ok 140 km/h na autostradzie. Więcej nie potrzebuję. I tyle pali. Ja się cieszę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
_holek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2011, 12:00   #124
tniutnia
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ile pali Wasz EcoBoost?

Dobra

to ile km zrobisz np. od tankowania do pełna do zapalenia rezerwy?

Dynamiczna jazda zaraz po tankowaniu i starty na światłach to u mnie 11l
Jeździć chyba umiem, prawko od 96 r zdane za 1 razem i zero wypadku rocznie robię 40 tys. :-)

Chyba że pierwszy z pod świateł a obok maluch a ty gaz w podłodze do 2,5 obr.

A ja- obok golf 6 gtd i widzę że chce się sprawdzić i wtedy gaz w podłogę i 110 mam na 2 biegu

Ostatnio edytowane przez tniutnia ; 27-09-2011 o 12:04
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2011, 12:54   #125
_holek
ford::average
 
Avatar _holek
 
Zarejestrowany: 15-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: BMW 320d xDrive GT, Vespa LX
Silnik: 320d TwinPower Turbo + M Power Kit
Rocznik: 2014, 2013
Postów: 158
Domyślnie Odp: Ile pali Wasz EcoBoost?

Ostatnio zrobiłem 705 ale zasięgu zostało mi 13 km. Po tankowaniu wybiło mi zasięg 840 km. pamiętaj jednak, że gdy zasięg pokaże 0 to w zbiorniku nadal jest 5-6 litrów benzyny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Prawko mam od 99 roku i rocznie też robię około 40 tysięcy więc według Twoich kryteriów (które według mnie niczego nie mówią) jeździmy podobnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Cytat:
Napisał tniutnia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ja- obok golf 6 gtd i widzę że chce się sprawdzić i wtedy gaz w podłogę i 110 mam na 2 biegu
W takim razie już sobie sam odpowiedziałeś dlaczego Ci tyle pali. W zasadzie powinieneś się cieszyć, że pali tak mało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
_holek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2011, 12:58   #126
tniutnia
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ile pali Wasz EcoBoost?

Jesteś pewien z tym zasięgiem że jak 0 to jeszcze 5-6 litrów?

Ja jadę tankować jak pokazuje zasięg z 50 km i rezerwa już buczy.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2011, 13:17   #127
_holek
ford::average
 
Avatar _holek
 
Zarejestrowany: 15-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: BMW 320d xDrive GT, Vespa LX
Silnik: 320d TwinPower Turbo + M Power Kit
Rocznik: 2014, 2013
Postów: 158
Domyślnie Odp: Ile pali Wasz EcoBoost?

A ile wtedy wlewasz? Ja przy zasięgu 13 km (rezerwa paliła się od około 90) wlałem do zbiornika lekko ponad 47,5 litra. A ile ma zbiornik? Na pewno nie 48 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To samo zauważają kierowcy Grand C-max`ów. Przypuszczam, że we wszystkich nowych Focusach jest taki system. Trochę to bez sensu ale co zrobić?
_holek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2011, 13:56   #128
tniutnia
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ile pali Wasz EcoBoost?

Ile wlewam to nie patrzyłem w sumie, ale jak był litr za 4.99 to za jakieś 220 zł

Czyli 44l
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2011, 15:48   #129
_holek
ford::average
 
Avatar _holek
 
Zarejestrowany: 15-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: BMW 320d xDrive GT, Vespa LX
Silnik: 320d TwinPower Turbo + M Power Kit
Rocznik: 2014, 2013
Postów: 158
Domyślnie Odp: Ile pali Wasz EcoBoost?

Cytat:
Napisał tniutnia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ile wlewam to nie patrzyłem w sumie, ale jak był litr za 4.99 to za jakieś 220 zł

Czyli 44l
No właśnie, a lejesz jak komputer pokazuje Ci, że przejedzie 50 km co przy Twoim spalaniu oznacza, że zostało Ci jakieś 4-5 litrów. A co z resztą skoro zbiornik ma 55?
_holek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2011, 16:21   #130
Atlis
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ile pali Wasz EcoBoost?

0km = rezerwa jeszcze kolo 5 litrow, bak ma 55l...

tniutnia - jezdzisz szybko, masz spalanie jakie masz. ja sie nad biegami itp nie zastanawiam i pali mi 7.5l srednio wraz z jazda po miescie (prawko od 98, rocznie tez tyle jezdze co wy prywatnie i sluzbowo). twoje spalanie i tak nie jest tragiczne wiec o co kaman?
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.