Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-04-2009, 20:53   #11
motorek26
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar motorek26
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Łódź
Model: Yamaha r1 rn 19/yamaha r6 rj06
Silnik: 1.0 193 km/ 600
Rocznik: 2008/2005
Postów: 6,538
Domyślnie Odp: Check engine P0171 (LPG)

Cytat:
Napisał Robert_Taki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gaz to jest dobry do kuchni ,nie do auta.Wiecznie jakieś problemy. Przerabiałem to już w paru samochodach.
wszystko zależy od jego regulacji i od zdolności naszych gazownikówja też miałem wiecznie problemy ale wkońcu wziąłem sie sam i teraz nie mam problemów wiec nie mów że gaz jest dobry do kuchni tylko może powiedz że nasi gazownicy nie potrafią porządnie zestroić instalacji do samochodu

motorek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2009, 22:32   #12
Robert_Taki
ford::advanced
 
Avatar Robert_Taki
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 06-09-2007
Skąd: Northern Ireland/Rzeszów
Model: Mondeo mk4 Saloon
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 314
Domyślnie Odp: Check engine P0171 (LPG)

Cytat:
Napisał motorek26 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wszystko zależy od jego regulacji i od zdolności naszych gazownikówja też miałem wiecznie problemy ale wkońcu wziąłem sie sam i teraz nie mam problemów wiec nie mów że gaz jest dobry do kuchni tylko może powiedz że nasi gazownicy nie potrafią porządnie zestroić instalacji do samochodu
Też prawda.Dużo też zależy od jakości gazu a z tym różnie bywa.
Robert_Taki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2009, 22:08   #13
todut
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-04-2009
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 3
Domyślnie Odp: Check engine P0171 (LPG)

Witam,
co się okazało problemem były kable (głównie jeden od 3 cylindra), robił zwarcie prąd nie szedł na świecę tylko obok niej.
Przy okazji uszkodzeniu uległa świeca.


pozdrawiam
todut jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2009, 23:00   #14
Jakub
ford::professional
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 14-09-2004
Skąd: Bielsko - Biała
Model: Kuga
Silnik: 1.5
Rocznik: 2020
Postów: 1,930
Domyślnie Odp: Check engine P0171 (LPG)

Ustaw mieszankę "na bogato".
Sprawdź czy działają ci klapki w kolektorze ( czy ktoś ich nie zdemontował)i unikaj jazdy w tym przedziale obrotów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakub jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2009, 05:44   #15
lukasz2911
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-08-2006
Model: Mondeo
Silnik: 20
Rocznik: 2008
Postów: 102
Domyślnie Odp: Check engine P0171 (LPG)

Skoro Gaz jest do kuchenek to do czego jest olej napedowy w polsce?? Odpowiedz nasówa sie sama do zapalania spręzynek w TDCiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mysle ze mniej na forum awari związanych z gazem niz z TDCi wiec nie mowcie ze jak gaz to od razu ze źle, to jest zwykła oszczędność.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
powrot turbo ........
lukasz2911 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2013, 19:01   #16
MrSylwek
ford::beginner
 
Imię: Sylwek
Zarejestrowany: 18-07-2008
Skąd: Dolina Sanu
Model: Mondeo ghia Kombi
Silnik: 2.0 Duratec HE LPG
Rocznik: 2001
Postów: 30
Domyślnie Odp: Check engine P0171 (LPG)

U mnie też kable były przyczyną. Co ciekawe po wymianie na nowe (ElectroSpark) błąd nie zniknął. Po 20 000 jazdy na tych kablach szarpało tak, że zaczołem jeździć na benzynie. Dopiero po wymianie kabli na oryginalne błąd sie nie pojawia. Wcześniej żadna regulacja nie pomogła. Jeden gaziarz poradził aby sprawdzić wypadanie zapłonu przez jazdę na 5 biegu na benzynie (aby wykluczyć gaz) przy małej prędkości. Jak przy dodaniu gazu czuć pojedyńcze szarpnięcia to jest wypadanie zapłonu i regulacja gazu nie pomoże. Trzeba dobrze sprawdzić świece, kable i cewkę.
MrSylwek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2018, 22:05   #17
gombalski
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 09-01-2018
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 1,8
Rocznik: 2003
Postów: 7
Domyślnie Odp: Check engine P0171 (LPG)

Podbijam temat po 9 latach, bo mam to samo... Mondeo Mk3, 2003r., 1,8 benzyna+LPG. Cały czas zapala się check engine, błąd P0171 - zbyt uboga mieszanka. Po pierdyliardzie wizyt u mechanika i gazownika, została wymieniona sonda lambda (pierwsza, przed katalizatorem), świece i kable. Do tego regulacja gazu robiona ze dwa razy. Za ostatnim (dziś) gazownik wymienił kominy (czymkolwiek są) i wyregulował od nowa. Przy okazji badał skład spalin - wszystko idealnie. W końcu kupiłem kabel OBDII do kompa, mam zapis z jazdy i postoju (do programu FORScan: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ; w sekundach: 0-540: jazda Pb; 540-1000: postój Pb; 1000-1525: jazda gaz; 1525-2000: postój gaz) - w korekcie krótkoterminowej na Pb jest zwykle minus, w długoterminowej na postoju ok. +14%. Na gazie w krótkoterminowej wartości dodatnie, w długoterminowej ok, +24%. Gaz założony 8 miesięcy temu.

Jak żyć, co robić?
gombalski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2022, 16:51   #18
Kwax
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 14-02-2015
Model: MondeoMK3
Silnik: 1.8 125KM
Rocznik: 2001
Postów: 10
Domyślnie Odp: Check engine P0171 (LPG)

Witam, ponawiam temat.

Błąd P0171, pojawił się od około roku, po skasowaniu nie pojawia się przez około 2-4 miesiące.
Nie posiadam instalacji LPG.
Pojawia się podczas długiej około 60-80km powolnej jazdy na 5 biegu.
Jedyne objawy to mikro szarpnięcia podczas dodawania gazu na niskich obrotach na piątym biegu.


aktualnie wymieniłem:
- Map sensor
- Sondę lambda przed katalizatorem.

w Planach wymiana:
- świece
- kable
- cewka
- wtryski, ostatecznie.
Kwax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.