Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-06-2014, 15:24   #1
bebenek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-06-2014
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Jaka pompa wspomagania do 2.0 automat ?

Witam wszystkich.Od niedawna jestem posiadaczem mondka mk4 2.0 diesel automat 140Km.niestety szwankuję w nim wspomaganie kierownicy.mechanik mówi,że to pompa,ja jednak po przeczytaniu kilku postów mam wątpliwości.gdyby jednak okazało się,że to pompa walnięta to mam do was prośbę.na mojej pompie(jeszcze nie zdemontowanej)na naklejce(uszkodzonej zresztą)widnieje tylko końcówka nr 96-CC.może ktoś z was wie jaka pompa ma być w moim mondziaku.druga sprawa to rozrusznik.jaki do mojej bryczki.czy jest w okolicy Szczecina zakład gdzie można sprawdzić wydajność pompy,żeby niepotrzebnie niewydawać kasy.proszę o odpowiedzi.jestem nowy i jeśli napisałem coś nie tak to sorki.uczę się jak każdy całe życie.pozdro.dodam jeszcze.że mondek jest z 2008r i na zegarze 162tyś


Ostatnio edytowane przez bebenek ; 15-06-2014 o 15:59 Powód: dopisek
bebenek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2014, 12:34   #2
ExpressParts
ford::advanced
 
Avatar ExpressParts
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 03-06-2014
Skąd: Szczecin
Model: Ford Transit Courier
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 205
Domyślnie Odp: jaka pompa wspomagania do mk4 2.0 automat

Hej. Pompa to ostateczność, najpierw trzeba zdiagnozować. Zapraszamy do nas, nr wysyłam na PW Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ExpressParts jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2014, 12:43   #3
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: jaka pompa wspomagania do mk4 2.0 automat

To, że na tych zrzutach ekranu nie ma w końcówce symbolu 96-CC się nie przejmuj. Wybierz coś ze swojego rocznika (rok, miesiąc) w dieslu.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________

668855686

Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 16-06-2014 o 12:55
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2014, 07:29   #4
bebenek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-06-2014
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: Jaka pompa wspomagania do 2.0 automat ?

Dzięki za odp.pompa już zamówiona.powinna być dzisiaj,a póżniej tylko zostanie jazda.Temat uznaję za zamknięty
bebenek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2016, 18:03   #5
Kalczuk87
ford::amateur
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 06-05-2016
Skąd: Gloucester
Model: Mondeo mk4
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Jaki rodzaj pompy wspomagania benzyna a disel

Witam mam pytanie czy ktos sie orjetuje jaka pompa pasuje mondeo mk4 1.6 benzyny (anglik) czy pompy od disla sa takie same? I gdzie moge sie dowiedziec numer czesci bez wykrecania jej z auta?
Kalczuk87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2016, 19:51   #6
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Jaki rodzaj pompy wspomagania benzyna a disel

Daj nr. VIN
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2016, 18:40   #7
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Jaki rodzaj pompy wspomagania benzyna a disel

Takie są:
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1.jpg (98.1 KB, 40 wyświetleń)
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2017, 00:00   #8
Kuba_Łódź
ford::beginner
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 21-02-2017
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,5T
Rocznik: 2008
Postów: 22
Domyślnie Jaka pompa wspomagania

Witam,

Ponieważ od jakiegoś czasu walczę z buczeniem pompy wspomagania, wymieniłem zbiorniczek i płyn, płukałem układ co na trochę pomogło, ale pompa znów zaczyna się odzywać.

W związku z tym zacząłem rozglądać się za pompą.

I tu pojawił się problem ponieważ po sprawdzeniu przez kolegów z forum numeru części (za co serdecznie dziękuje) wyszukując po numerze części znajduje pompy, ale z informacją, że pasują tylko do volvo. Natomiast po numerze części wygląda, że powinno pasować. Ciśnienie według moich informacji też się zgadza.

mowa tu o numerze części 6G91-3A696-NB - 1506272

Poniżej link do przykładowej pompy.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Przyznam, że się trochę zakręciłem i jeśli ktoś mógłby jednoznacznie określić czy pompa będzie pasować czy nie to byłbym wdzięczny.
Z góry dziękuje
Kuba_Łódź jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2017, 09:10   #9
Thomsit
ford::average
 
Avatar Thomsit
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 16-07-2016
Skąd: Lublin
Model: Ford Mondeo Sport Estate
Silnik: 2,0 TDCI 141KM 353Nm
Rocznik: 10/2009
Postów: 119
Domyślnie Odp: Jaka pompa wspomagania

Cytat:
Napisał Kuba_Łódź Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

Ponieważ od jakiegoś czasu walczę z buczeniem pompy wspomagania, wymieniłem zbiorniczek i płyn, płukałem układ co na trochę pomogło, ale pompa znów zaczyna się odzywać.

W związku z tym zacząłem rozglądać się za pompą.

I tu pojawił się problem ponieważ po sprawdzeniu przez kolegów z forum numeru części (za co serdecznie dziękuje) wyszukując po numerze części znajduje pompy, ale z informacją, że pasują tylko do volvo. Natomiast po numerze części wygląda, że powinno pasować. Ciśnienie według moich informacji też się zgadza.

mowa tu o numerze części 6G91-3A696-NB - 1506272

Poniżej link do przykładowej pompy.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Przyznam, że się trochę zakręciłem i jeśli ktoś mógłby jednoznacznie określić czy pompa będzie pasować czy nie to byłbym wdzięczny.
Z góry dziękuje
Witam Cie kolego,

widze ze nikt sie nie zainteresowal Twoim probleme wiec ja sie dorzuceGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

a ze w tym temacie twkie od wrzensia zeszlego roku i krew mnie zalewa w zwiazku z slynna pompa wspomagania w mondkach.


czy w Twoim mondku buczy pompa bo buczy czy w dalszym ciagu posiadasz miliony szampanskich babelkow ktore zobaczysz jak dobrze przyswiecisz w zbiorniczek latarka ledowa.

Przerpbilem to samo auto kupilem w zeszlym roku ale wplasciciel poprzendi nie wymienil nigdy plynu bo zlewalem czarny wrecz.

wymienilem rowniez zbiorniczek na nowy i tu maly tip. czy masz na krocu ktorym wychodzi plyn do pompy ten dodtakowy filterke pomaranczowy podluzny? jak tak to go wyciagnij i sprawdz po tygodniu jaki beda objawy czy dalej bedzie Ci buczec. ja mialem filterek nowy plyn przyszla zima a mieszkam w Finlandii zrobily siepierwsze mrozy i juz byl problem zbyt maly przeplyw i przy uruchomieniu pompa wyla niemilosiernie, mimi iz zakupilem fabrycznie regenerowana w Fordzie ze Szwecji pompe wspomagania.

Lecz w moim przypadku ja mam ewidentnie zpierniczona regeneracje tej pompy bo wspomganie jest ale jeczy nie buczy a jeczy mi non stop

Jeszcze sie zastanawiam nad jedna rzecza, ktorys z kolegow z forum to zastosowal i w jego przypadku pomoglo i jecznie jak reka odjol zniknelo

wlal do ukladu wspomagania ten specyfik power steering treatment forte i mu pomoglo i nie slyszalem by znow buczenie wrocilo.

Jezeli juz chcesz kupowac pompe, to ja bym sie bedac w Polsce zastanowil czy swojej nie zawiesc do typkkow ktorzy regeneruja ompe ale znalesc warsztat ktory to robi dobrze.

Bo Sam widzisz na moim przykladzie ja kupilem za 256 euro regenerowana z forda i mam na nia 2 lata gwarancji a jeczy niemilosiernie, z mam znajmoego z pracy ktory ma identyczny samochod jak moj lecz w GHII i u niego Cisza.

Sam ja bede reklamowal lecz musi zejsc snieg u mnie i wtedy wlorze stara.

W moim przypadku na tsarym plynie stary zbieorniczek byl tak zatkany ze w zbiorniczku mialem bulgotanie jak bys wode gotowal wiec sie moze okazac ze pompa wspomagania stara jest dobra ale wyla bo bylo powietrze.

proponuje poszukac specow od regeneracji pomp, i zregenerowac swoja ktora masz.

Mam nadzieje ze rozwieazesz problem bo mnie tak irytuje jeczneie wspomagania ze jedynm sensownym rozwiazaniem a raczej maskowaniem jest puszczniae muzyki glosniej

Pozdrawiam i powodzenia
Thomsit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2017, 09:19   #10
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Jaka pompa wspomagania

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] masz skrina.
Wg tego numeru VIN- WF0DXXGBBD8A57966, masz mieć ewidentnie taką, jak na skrinie nr2.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1.jpg (95.7 KB, 46 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2.jpg (92.3 KB, 56 wyświetleń)
__________________

668855686

Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 01-03-2017 o 09:25
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.