Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-02-2012, 18:52   #81
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: Padającą pompa wtryskowa ?

W mojej okolicy najlepszy bosch serwis to CAŁKA kalisz. Oni tam mają wszystko. Wpisz sobie całka Kalisz w google. Musze chyba do nich podjechać niestety. Napewno się spotkali z takim problemem.
Kolego powiedz mi jeszcze jedną rzeczy. Czy masz teraz po regeneracji podczas przyspieszania w zakresie 1.900-2.200 obrotów taką tą brzydką zmianę odgłosu silnika, szarpnięcie i większy hałas? Czy może wczesniej też tego nie miałeś? Mnie to strasznie wkurza i podobno to też wina pompy bo z tego co czytam po forum to każdy to ma. Tylko nie wiem czy poprostu nie jest tak, że "ten typ tak ma"?
Dzisiaj dzwoniłem tam do kalisz. Wszytko ładnie pięknie tylko gościu z którym rozmawiałem powiedział, że jak będą mi musieli korpus wymieniać to w 3 tys się nie zamknie bo 1100zł sam korpus wychodzi. Ogolnie to mają dwie takie pompy do regeneracji (ktoś oddał w kaucji) i jak je naprawią to zadzwonią do mnie z propozycją ceny za ile by sprzedali je. Wtedy jeżeli cena mi pasuje to jade do nich i oni rozbierają moją a potem szacują ile wychodzi za naprawę mojej. Jeżeli moja wyjdzie taniej niż tamta do regenerują moją jak drożej to tamtą kładą. Przekładka nie tak źle bo 320zł a pompa ta zregenerowana tak od 2000 tys. Oby tamte były w miarę i niech dawają znać jak najszybciej. Znalazłem tańszy zakład Bosch servis klaczek konin (mam do nich 20 km a do kalisza 50km) ale po rozmowie nie jest przekonany co do ich jakość i nie słyszałem żadnej opini o nich. Ci w kaliszu to firma od wielu lat z ojca na syna i robią idealnie...

__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.

Ostatnio edytowane przez matrog19 ; 17-02-2012 o 18:20
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2012, 18:34   #82
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Padającą pompa wtryskowa ?

matrog19
przeczytaj moj post #47
nigdy niema 100% pewnoscio co dokladnie ten blad wywolalo...i potrzeba wszystko sprawdzac, ale najlepiej zaczynac od tych najbardziej oczywistych i najtanszych rzeczy.
Tak samo blad ten moze wywolywac nie wlasciwy tranzystorek w pompie, slabo masujacy kabelek od nastawnika lub za cienki kabelek, czy zacinajacy sie nastawnik.
szukaj jeszcze dokladniej u siebie to moze nie bedziesz musial nowej pompy kupowac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2012, 19:31   #83
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: Padającą pompa wtryskowa ?

Kolego czytałem. Wymieniłem pompę przy baku bo to uznałem, za najtańsze do naprawy. Niestety nie pomogło. Kabelki przy nastawniku i inne rzeczy odrzucam bo nikt tam nigdy nie grzebał i skoro było dobrze a przestało więc coś pada. Mechanik dokładnie przeglądał mi wszystkie kable, wtyczki itd i jest ok... Przed regeneracją jeszcze będzei robiona jakaś diagnostyka już tam w bosch servis. Narazie czekam na pompę aż jakąś zregenerują na ewentualną podmiankę a potem zobaczymy. Auto nawet jak nie jest w trybie awaryjnym to nie ma już tego kopa co kiedyś. Przedtem na 2 ce w fotel wgniatał całkiem dobrze a teraz jest tylko lekkie szarpnięcie. Najdziwniejsze, że ani check się nie pali ani sprężynka. Może dlatego, że raz na tydzien u mechanika kasuję błędy.
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2012, 09:11   #84
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: Padającą pompa wtryskowa ?

Witam. Wczoraj odebrałem auto po regeneracji pompy. Narazie co zauważyłem to bardzo płynne i fajne wchodzenie na obroty, brak charakterystycznego szarpnięcia i zmiany dźwięku silnika w okolicy 2 tys obrotów. Lepiej też się rusza z miejsca i zmienia biegi. Nieraz przedtem troche przygasał przy ruszaniu i poszarpywał przy zmianie biegu. Zapala na ciepłym też od strzała. Jedno co mnie niepokoi to wydaje mi się, żę samochód jest troche słabszy. Możę to moje złudzenie bo zastępcze auto miałem lżejsze i może stąd ten efekt. Muszę zmierzyć przyspieszenie i elastyczność wtedy będę wiedział czy alarmować do Boscha czy nie.
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2012, 10:20   #85
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Padającą pompa wtryskowa ?

czasami wlasnie duzo osob jest pod wzgledem mocy przewrazliwione.
Mialem niedawno goscia z vw 1,9 tez na pompie. tam moc silnika opiera sie na przeplywomierzu. Gosc przez pol roku jezdzil 90KM silnikiem bez przeplywki ktory chodzil jak 70KMsilnik a jak wymienilem mu przeplywke i dostal mocy to pozniej silnik przez jakis czas mial przeladowania od sterowania turbiną ktora niewyrabiala z regulacją. silnik byl czasami za mocny. a jak sie wszystko uspokoiło i bylo dobrze to ciagle narzekał ze mu mocy brakuje-pomimo ze silnik sie dobrze zachowywał i miał moc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tymi odczuciami to potrzeba troche z dystansem podchodzic.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2012, 10:54   #86
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: Padającą pompa wtryskowa ?

Wiem jakie miał parametry przyspieszen i elastycznosci 80-120 na 4 i 5 biegu. Zbadam to się dowiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2012, 19:06   #87
karlos_79
ford::amateur
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 12-05-2012
Skąd: Ożarów
Model: ford
Silnik: transit
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Odp: Padającą pompa wtryskowa ?

uszkodzenie sterownika pompy nie ma nic wspólnego z zatartym bądź zacierającym sie tłoczkiem przestawiacza konta wtrysku, inaczej początkiem tłoczenia. zawór ten znajduje się na dole pompy ma około 10 ohm i wiadomo że tam może płynąć góra 1,4 ampera. jest sterowany bezpośrednio z porcelanowej płyty głównej a nie z tranzystora po prawej czy lewej stronie. wystarczy wziąść miernik i sprawdzić przejśie dokąd prowadzi. fachowcy którzy proponują od razu regenerację całej pompy bez żadnego sprawdzenia to w większości wypadków naciągacze. prawda jest taka że często uszkodzeniu ulega sam sterownik. przyczyną może być zacięcie się zaworu regulacji dawki paliwa - ten między przewodami wysokiego ciśnienia i zapowietrzanie pompy np. przy wymianie filtra paliwa, nieszczelności, bądź jeździe do ostatniej kropli. nie powinno sie jeździć na rezerwie. gdy pompa się zapowietrza prąd musi płynąć przez dłuższy czas przez zawór regulacji dawki i tranzystor się przegrzewa. nawet jak gość sprawdzi mechanicznie pompe i stwierdzi że tłok nie jest zatarty to i tak zrobi regenerację na papierze za 2 tys zł. a naprawi sam sterownik i wszyscy są zadowoleni. co do tranzystora to wiadomo pewne parametry są ważne, ale czy tranzystor o prądzie 50 A i powierzchni 0,5 centymetra kwadratowego będzie się grzał inaczej od tranzystora 100 A i takiej samej powierzcjni przy założeniu że płynie przez oba taki sam prąd 20 Amper ? Napewno nie. jeżeli samochód zgasł nagle bądź nie chce odpalić po postoju to na 95 % uszkodzony sterownik pompy. w fordzie zawsze dwa błędy 1564 i 1664, oba świadczą o uszkodzeniu pompy bądź sterownika. w oplu trochę więcej błędów. przy błędach p1630, p1631 możemy spać spokojnie, jeżeli p1220 to niestety regeneracja zacierającego się tłoka regulacji kąta wtrysku. chyba że sie zwarły przewody od dolnego zaworu, często schodzi z nich guma, oczywiście nie przez prąd. prawo ohma chyba każdy zna. jak się zewrą i się sterownik uszkodzi a nie musi, to jest to nie do naprawy - element 7 nóżek plus podstawa na porcelanowej płycie głównej. zwykle też objawem jest głośna metaliczna praca. przy błędzie p1345 czyli czujnik hala, wiadomo wymiana tego czujnika na taśmie, ale nie zawsze pomaga, czasami po wymianie dalej pokazuje błąd tego czujnika. wtedy uszkodzona jest płyta główna i cały sterownik do wymiany. błędy p1650 p1651 mogą się pojawić przy długotrwałej nieudanej próbie odpalenia samochodu. jeśli nie będą sie chciały wykasować też może to świadczyć o nieodwracalnym uszkodzniu sterownika. co do tego partackiego filmiku pokazującego jak naprawić sterownik - powinno być jak zepsuć sterownik, komentarz o fachowcu zbędny, tylko ludzie popsuli sobie sterowniki i tyle. jeżeli ktoś chce mieć dobrze zrobiony sterownik to zapraszam, 510667029. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
karlos_79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2012, 15:25   #88
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Padającą pompa wtryskowa ?

wypowiedz fachowa choc autoreklama Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale nalezy jeszcze dodac ze zatkany filtr paliwa tak samo wywoluje koniecznosc dluzszej pracy tranzystorka w pompie i moze tak samo dzialac jak zapowietrzony uklad. Jednak karlos_79-jezeli krytykujesz jakis tam filmik -to pamietaj ze to jest forum i niemowi sie ze cos jest zle jesli niewyraza sie swojej opini na ten temat i niewyjasnia tematu-w tym przypadku uwazam twoj komentarz za zbedny i nieuczciwy co do tego filmiku.
Rownie dobrze mozna powiedziec-wielu sobie popsulo ale i wielu naprawilo.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 13-05-2012 o 15:29
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2012, 23:32   #89
Daniel-Jagielka
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Czarnków
Model: Mondeo
Silnik: TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 8
Domyślnie Odp: Padającą pompa wtryskowa ?

witam, niedawno zakupiłem mondeo tddi z 2001 roku.
wymieniony filtr paliwa.
Silnik jak jest zimny odpala normalnie, tylko że wkręca się max do 4tyś obrotów.
Gdy silnik sie nagrzeje po ok. 10-15km jazdy absolutnie traci moc, nie reaguje na pedał gazu. Gdy trzyma sie gaz w podłodze auto szarpie jakby raz dostawało paliwa a raz nie, i tak przez cały czas. Ponowne uruchomienie silnika nie ma wpływu na dalszą jazde. Dopiero gdy troche ostygnie silnik to jest ok.

błedy to P0149, P1564

czy wystarczy naprawa sterownika ?
Daniel-Jagielka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2012, 08:31   #90
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: Padającą pompa wtryskowa ?

To masz to co ja. Zacierający tłoczek w pompie. Pozostaje regeneracja. W tym przypadku sterownik jest ok. Masz te same objawy. Ja najpierw wymieniłem pompkę przy baku ale guzik to dało. Poczytej tema kilka stron wcześniej tam o wszystkim napisałem.
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.