Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-10-2009, 07:40   #1
Krzys.
ford::average
 
Avatar Krzys.
 
Zarejestrowany: 23-08-2009
Skąd: Wałbrzych
Model: Mondeo MK3 Kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 114
Question Małe pytanie o centralny zamek i autoalarm.

Witam koledzy.
Ponieważ nie za długo jestem użytkownikiem ( od miesiąca ) Mondeo mam pytanka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Czy przy zamknięciu zamka od środka po stronie kierowcy powinno momentalnie zamknąć wszystkie drzwi? U mnie czasem zamyka , czasem nie ale z reguły żeby zamknęło trzeba to zrobić dosyć intensywnie z użyciem lekkiej siły ( mówie o przełączeniu przełącznika nad klamką ).

Drugie pytanie o alarm.
W zakładzie z alarmami podłączyli mi alarm Seo Concerto. Problem jest taki, że jak zamknę auto pilotem od alarmu to pozamyka się i jest cacy oprócz tego, że nie nie włącza rygla drzwi tylko zamyka, nawet jak jest włączona funkcja rygla w alarmie ( dwa impulsy przy zamykaniu - jest to zawarte w programie alarmu ). Jak otwieram autko to w 80% przypadków zamki się otworzą i po sekundzie zamykają się ponownie a alarm jest już rozbrojony. Czy szukać problemu w zamku czy to cos jest skopane z podłączeniem alarmu? Czasem jak po takich cyrkach zamykam auto z pilota od alarmu to nie pozamyka drzwi wogóle.
Dodam, że jak otwieram lub zamykam zamek z pilota kluczyka to nie ma najmniejszych problemów z otwieraniem lub zamykaniem łącznie z ryglem.
Gdzie szukać przyczyny? Sam mechanizm zamka po stronie kierowcy?
Dzięki za podpowiedzi.

Krzys. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2009, 08:47   #2
wiechu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-02-2009
Model: Ghia
Silnik: 2,0TDCI 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 31
Talking Odp: Małe pytanie o centralny zamek i autoalarm.

Witam,u mnie za każdym razem jak wcisnę przełącznik ( nieważne czy szybko czy wolno) nad klamką zamyka wszystkie drzwi od środka samochodu.A co do siły jakiś mały opór jest ale to chyba normalne.Co do alarmu mam fabryczny i jak napisałeś raz wciskam włączam centralny dwa razy wciśnięty blokada drzwi.Jeżeli natomiast otworzę drzwi z pilota ale nie będę je otwierał to alarm zamknie po około 40 sekundach.
wiechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2009, 09:59   #3
miki07
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-11-2008
Model: MK3 kombi Ghia aut.
Silnik: 2.0 Pb+Lpg
Rocznik: 2001
Postów: 45
Domyślnie Odp: Małe pytanie o centralny zamek i autoalarm.

Cytat:
Napisał Krzys. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dodam, że jak otwieram lub zamykam zamek z pilota kluczyka to nie ma najmniejszych problemów z otwieraniem lub zamykaniem łącznie z ryglem.
I sam udzieliłeś sobie odpowiedzi gdzie szukać przyczyny.
miki07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2009, 11:58   #4
Krzys.
ford::average
 
Avatar Krzys.
 
Zarejestrowany: 23-08-2009
Skąd: Wałbrzych
Model: Mondeo MK3 Kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 114
Domyślnie Odp: Małe pytanie o centralny zamek i autoalarm.

Czyli przyczyną jest zamek w drzwiach kierowcy?

Jednak problemem był zamek kierowcy. Dzisiaj rano o wybebeszyłem, rozłożyłem, są tam w odróżnieniu od pozostałych zamków nie dwa cztery mikrostyki.
Dwa z nich są na połączeniach elektrycznych zalane jakąś masą ale dało się ją wyskrobać małym śrubokrętem. Posprawdzałem mikroprzełączniki,
przeczyściłem styki i dla pewności po złożeniu je przylutowałem do styków zamka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Teraz śmiga jak należy.
Czas operacji 2,5 godziny. Nie śpieszyłem się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Krzys. ; 03-10-2009 o 12:33 Powód: Problem rozwiązany
Krzys. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2009, 12:57   #5
Cinkciarz
ford::beginner
 
Avatar Cinkciarz
 
Zarejestrowany: 17-07-2009
Skąd: Oświęcim/Oslo
Model: było mondeo jest 323f
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 25
Domyślnie Odp: Małe pytanie o centralny zamek i autoalarm.

Witam podepnę się do tematuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Mam mały problem i nie wiem jak go obejsc otóż czasami wyjeżdzam w dalekie trasy i zdarza się że spię w samochodzie. problem jest taki ze nie mogę zamknąc sie od srodka przez przycisk nad klamką poniewaz po kilku sekundach uzbraja sie alarm tak jakbym zamknal samochód z pilota czy ktoś wie jak to można obejść?
Cinkciarz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2009, 16:36   #6
espoo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-10-2009
Skąd: waw
Model: Mondeo MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Odp: Małe pytanie o centralny zamek i autoalarm.

Witam,
ja natomiast mam taki problem z alarmem/zamkiem centralnym: - otóż jak temperatura powietrza spada poniżej 5 st.C (bez względu na wilgotność) - to przy otwarciu auta włącza się alarm, który muszę rozbroić wystukując kod. Następnie zamek centralny wariuje przez chwilę (zamyka się i otwiera), natomiast klapa bagażnika się zacina i nie można jej otworzyć. Dopiero jak samochód porządnie się nagrzeje (30 min jazdy po mieście) mogę otworzyć tylną klapę. Dlatego też samochód muszę niestety zamykać jedynie na zamek centralny bez uzbrojonego alarmu.
Problem występuje jedynie przy niskich temperaturach. Akumulator był wymieniony w zeszłym roku.
Jakieś podpowiedzi gdzie jest ukryty problem?
Czy ktoś może mi polecić dobrego elektryka/speca z W-wy co by się podjął zreperowania tej usterki?
espoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2009, 22:39   #7
czesu
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-11-2009
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Odp: Małe pytanie o centralny zamek i autoalarm.

i jeszcze jeden problem z centralnym. U mnie raz dziala raz nie dziala zarowno otwieranie jak i zamykanie. Z bliska, daleka ten sam problem. Czasem musze kilkanascie razy nacisnac zeby sie otwarlo, a czasem wymiekam i otwieram z klucza. Wymienilem baterie ( dosc szybko i sprawnie) problem nie zniknal. Jutro mam zamiar wyprobowac klucz zapasowy, jak go znajde.
Czy ktos ma jakies sugestie, rady?
Z gory dzieki za pomoc
czesu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2009, 08:04   #8
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,076
Domyślnie Odp: Małe pytanie o centralny zamek i autoalarm.

Spróbuj przeprogramować kluczyk.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2009, 08:19   #9
Karlito
ford::advanced
 
Avatar Karlito
 
Zarejestrowany: 01-07-2008
Skąd: Lublin
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 461
Domyślnie Odp: Małe pytanie o centralny zamek i autoalarm.

Krzys. przedewszystkim masz beznadziejnie podlaczony ten alarm ktos poszedł na łatwizne. Zamiast podlaczyc alarm pod centralny masz centralny pod alarm, jezeli miałbys ten 1 wariant to 2gi pilot od alarmu nie był by ci potrzebny poniewaz sygnał szedł by od zamka, a nie od kompa alarmu. Pojedz tam gdzie ci zakładali i niech przerabiaja i nie ma ze sie nie da, najwyzej nie potrafia co jest dziwne bo mozna zrobic tak na kilka łopatologicznych sposobów.
__________________
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.
Karlito jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2009, 12:47   #10
Szybki32
ford::beginner
 
Imię: kamil
Zarejestrowany: 16-11-2009
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo mkIII GHIA kombi
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 20
Domyślnie Odp: Małe pytanie o centralny zamek i autoalarm.

Jakbyście mogli pomóc i mi, mianowicie mam problem z centralnym i szybami. Przy otwieraniu drzwi (gdy się długo trzyma) powinny się otwierać wszystkie szyby, a przy zamykaniu zamykać. No i w tym jest problem czasem się otworzą i zamkną wszystkie, czasem np. jedna szyba się nie zamknie albo nie otworzy:628:.I gdy nie działa otwieranie i zamykanie szyb to od strony kierowcy nie działa podnoszenie automatyczne szyby(tzn. przycisk trzeba trzymać, a powinno być tak, ze po mocniejszym wciśnięciu powinna sama iść do góry.
Rozbierałem wszystkie drzwi (musiałem uszczelnić) bo woda przeciekała podczas deszczu do środka i myślałem, że gdzieś może woda się dostaje mimo uszczelnienia i robi zwarcie, ale jest sucho.Jakby ktoś miał podobmy problem to pomóżcie.Z góry dzięki
Szybki32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.