Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-07-2009, 22:15   #11
dartro
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-06-2007
Skąd: Włodawa
Model: Mondeo Ghia Fiesta MK7
Silnik: 2.0 TDCI 130km 1,25 82km
Rocznik: 2003 2014
Postów: 147
Domyślnie Odp: "Napinacz" ale jaki

Sprostuję to szybko , po wymianie całego zestawu -napinacz -rolki -kolo pasowe dwu masowe po przejechaniu ok. 20tkm efekt brumienie powrócił
Reszta jak w poprzednim poście , Srebrna strzalo ten specyfik to na krótko.

dartro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2009, 22:22   #12
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: "Napinacz" ale jaki

Cytat:
Napisał dartro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprostuję to szybko , po wymianie całego zestawu -napinacz -rolki -kolo pasowe dwu masowe po przejechaniu ok. 20tkm efekt brumienie powrócił
Reszta jak w poprzednim poście , Srebrna strzalo ten specyfik to na krótko.
ZobaczymyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. na razie 100km zrobione i bez zmian. Nawet jakbym miał to kupowac raz na 2tyg to i tak się opłacaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. 20zł to nie 400 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Już dwa razy wymieniałem i problem zawsze wracał.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2009, 09:00   #13
wiechu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-02-2009
Model: Ghia
Silnik: 2,0TDCI 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 31
Domyślnie Odp: "Napinacz" ale jaki

Ja w swoim mondku niedawno wymieniałem napinacz ,koło pasowe i wszystkie rolki po przejechaniu 200 tys.Po wymianie okazało się ze kolo pasowe nowe posiada duże bicie i mój mechanik stwierdził ze po krótkim czasie z tym kołem będę musiał znowu wymieniać wszystko..Zareklamowałem kolo w tym czasie kupiłem nowe po założeniu żadnego bicia .Po 2 tygodniach przyszła reklamacja którą uznali. Moje skromne zdanie jest takie że proponuje sprawdzać kolo pasowe wału korbowego po założeniu jeżeli ma bicie to do wymiany bo wszystko zużywa się szybciej a napinacz w szczególności.A nie są to małe pieniądze nadmieniam że wszystkie części były skf.
Pozdrawiam.......
wiechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2009, 21:01   #14
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: "Napinacz" ale jaki

Witam
Ja mam brumienie (w każdym razie co b. podobnego - basowy dźwięk) i zawsze się zastanawiałem co to jest, a teraz czytam, że to jakieś rolki czy też napinacze. Wiem że miałem nie tak dawno wymieniane koło pasowe ( czym się to różni od dwumasy?) przez poprzedniego właściciela. Moje pytanie brzmi czym to grozi takie brumienie jesli to rzeczywiście rolki/napinacze?
PS. w sprawach mechanicznych jestem kompletnie zielony! takze proszę o wyrozumiałosć
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2009, 21:08   #15
wojtbf1
F1 fan
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 25-05-2008
Skąd: ok.Stargard
Model: Edge ST
Silnik: 2.7 na dwóch turbinach 335 KM
Rocznik: 2019
Postów: 1,033
Domyślnie Odp: "Napinacz" ale jaki

Ja już jestem po wymianie, koło pasowe waliło na boki jak cholera, łożyska w rolkach też lekko hałasują a pasek jeden i drugi długo też by nie pociągnął. Widać że niemiec nigdy nie wymieniał tych rzeczy.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Bądż NIEBIESKI-zarejestruj się i wstąp do klubu

[B]Było MONDEO MK4 2.0 TDCi Titanium X....był S-MAX 2.0 240KM Titanium S ...czas na nowe..[B]
wojtbf1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2009, 08:09   #16
lucek23
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-09-2007
Skąd: DG
Model: Mondeo MK3 Kombi
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 64
Domyślnie Odp: "Napinacz" ale jaki

Witam

Hej Srebrna Strzało - z przebiegu rozmowy odniosłem wrażenie, że wymieniliście z Dartro jakieś konkrety na temat regeneracji napinacza (jego sprężyny).
Możecie mi Panowie napisać coś więcej, też chętniej wydałbym 20zł niż 450 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrowienia dla wszystkich zmotoryzowanych
lucek23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2009, 10:33   #17
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: "Napinacz" ale jaki

Cytat:
Napisał lucek23 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

Hej Srebrna Strzało - z przebiegu rozmowy odniosłem wrażenie, że wymieniliście z Dartro jakieś konkrety na temat regeneracji napinacza (jego sprężyny).
Możecie mi Panowie napisać coś więcej, też chętniej wydałbym 20zł niż 450 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja nie regenerowałem, jednak właśnie zapytałem jak to zrobić i jeszcze nie dostałem odpowiedzi.
...i bardziej by mnie interesowało jak samemu wyjąć napinacz
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.