Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-02-2010, 16:30   #1
ostry2205
 
Postów: n/a
Domyślnie fokus dizel

chce kopić fokusa 2004 podpowiedzcie z jakim silnikiem jazda w mieście i na działke 2 razy w roku po 800 km proszę

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2010, 16:41   #2
majsterus_nt
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-12-2009
Skąd: wlkp
Model: czarny, grafit,turkus
Silnik: ,Pb,ON
Rocznik: 1993,1990
Postów: 197
Domyślnie Odp: fokus dizel

kup
mazde, honde, nissana, toyotę, suzuki
byle nie forda,
kupisz starszego japońca ale to auto bezobsługowe a nie trychine z literą F.

a zapewniam Cię że zarówno dizle jak i benzyny mają o niebo lepsza kulturę pracy, bezawaryjność i mniej palą niż fordowskie konstrukcje.

ale wybór należy do Ciebie...

ja już wiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Diagnostyka komputerowa pojazdów do rocznika 2010r. ..... i te jeżdące i te niejeżdżące......
majsterus_nt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2010, 16:56   #3
krzysiek l
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-06-2008
Skąd: blisko
Model: focus 2 ghia
Silnik: 1.6 116km
Rocznik: 2005
Postów: 122
Domyślnie Odp: fokus dizel

witam ,kolego choc niejestem fordziarzem--to polecam zdecydowanie benzyne 1.6 malo awaryjna[wszystkie auta ulegaja czasem awarii ]] ford jest przyjemny mialem juz 3 fordy dwie benzyny i diesla 1.8tdci w dieslu musialem wymienic turbine i to z powazniejszych awari wszystko,benzyna bez problemow
krzysiek l jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2010, 17:48   #4
mario591
ford::advanced
 
Avatar mario591
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 05-09-2007
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus/ Audi A6C7
Silnik: 1.8 TDDi/2.0 177KM Avant
Rocznik: 1999/2012
Postów: 453
Domyślnie Odp: fokus dizel

Ostry2205 widzę, ze to twój 1 post więc proponuję przeczytać najpierw regulamin umieszczania postów. Pisze w nim coś takiego, żeby podawać w tytule czego sprawa dotyczy a nie dałeś tytuł Fucus dizel i bądź tu mądry o co chodzi, czy jakaś usterka czy zakup jak w twoim wypadku. To tak na przyszłość jakbyś zdecydował się na foczkę. A kolega majsterus nt chyba trafił na jakiś awaryjny model, że ma taką opinię.
mario591 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2010, 20:50   #5
majsterus_nt
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-12-2009
Skąd: wlkp
Model: czarny, grafit,turkus
Silnik: ,Pb,ON
Rocznik: 1993,1990
Postów: 197
Domyślnie Odp: fokus dizel

nie, jest ok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

przejechaełem focusem TDDI i TDCI jakieś 20-30tys na firmówce więc znam te auta. jednego zatarłem. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


tylko nie jest ok w porównaniu z japońcami

to tak jak by poloneza porównywać do forda
tak samo forda do hondy...

benzyna 1,6 to wręcz żre paliwo..

dizle są ok, ale to tylko dizel, muł....i mja zawsze nakulane ponad 200...
więc z takim przebiegiem to tylko z niemiec a nie z polski. chyba wiesz dlaczego...
focusy ładnie palą to jest ich zdecydowany plus, ale powyżej 140 myszkują po jezdni.

za to merc....
na twoje wyjazdy to bym kupił e-klase. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Diagnostyka komputerowa pojazdów do rocznika 2010r. ..... i te jeżdące i te niejeżdżące......

Ostatnio edytowane przez majsterus_nt ; 13-02-2010 o 20:53
majsterus_nt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2010, 08:05   #6
Lofbirr
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-02-2009
Skąd: Nowy Targ
Model: Focus MK2 3D
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 158
Domyślnie Odp: fokus dizel

no i wyszla prawda o fordach, glupie ludzie kupuja takie polonezy wsrod nowoczesnych samochodow kiedy maja takie fajne hondy do wyboru. a diesle to muly, patrz pan jaki 30kkm szpec sie odezwal co umie wiecej niz inni, bo zatrzec silnik to juz niezly wyczyn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
photolife | panoramki
Lofbirr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2010, 08:21   #7
kyloza
ford::average
 
Avatar kyloza
 
Zarejestrowany: 10-09-2006
Skąd: lublin
Model: focus kombii II
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 73
Domyślnie Odp: fokus dizel

Normalnie ręce opadają,jeśli nie podoba się ford to sprzedać i zmienić forum i z głowy a nie tu katować swoim mądrymi wywodami ,a najzabawniejsze jest to iż ludzie kupią padlinę a później jęczą "pomocy",a dla tych 800km to nie kupuj samochód tylko taniej ci wyjdzie jeździć taksówką Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i zmień temat bo później są takie idiotyczne wyniki wyszukiwania
__________________
Ford Focus II TDCI, Ford Mondeo II
kyloza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2010, 09:20   #8
mkondi
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-09-2008
Skąd: Białystok
Model: Focus II
Silnik: 1.6 TDCi 90HP BOX 118 HP
Rocznik: 2005
Postów: 88
Domyślnie Odp: fokus dizel

Kupuj Forda świetnie się prowadzi miałem trzy japońce dwie primery i avensisa w tym jednego diesla żaden z tych nawet nie zblirzył się trakcją do forda a wszystkie trapi jakaś awaria mnmiejsza czasem większa napewno bym kupił o wiele młodszego forda niż starszego merca mój brat kupił E-klase 1996r tak się podniecał fuul wypas 2.9 TD i co stoji w garażu jak nazbiera trochę kasy to naprawi a mówiłem dołuż 4 tys. i obok masz focusa 2005r NIE bo bez gwiazdy nie ma jazdy ha ha ha

Cytat:
Napisał majsterus_nt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przejechaełem focusem TDDI i TDCI jakieś 20-30tys na firmówce więc znam te auta. jednego zatarłem.
Gratulacje to i tak dułgo wytrzymał ja mam pofirmówkę i jestem zadowolony widać trafiłem na dobry egzemplaż swoją drogą dla takich osób to powinni dawać rower a nie samochód to by się dopiero wyżył Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mkondi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2010, 09:32   #9
maciej_m
ford::average
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 18-05-2009
Skąd: Szczecin
Model: Ford Focus Turnier
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 116
Domyślnie Odp: fokus dizel

kupuj benzyne, na dojazdy na działkę jak znalazł. Ten 800 km dwa razy w roku przelecisz z uśmiechem na ustach tą trasę. silniki diesla są dla tych którzy dużo jeżdża i rzeczywiście cena ropy w porównaniu do ceny benzyny rekompensuje wyższy koszt zakupu diesla i wyższe koszty serwisowania. Ponadto silniki diesla są bardziej wysilone niż benzyna (wyższy moment obrotowy przy relatywnie niższych obrotach niż benzyna) i z tego wynika szybsze zużywanie się poszczególnych części.
nie jeździłem benzyną w w fokusie, ale silnik 1.6 wydaje się być ok.

Do majsterus_nt. masz rację, japońskie auta są ciut lepiej wykonane, ale w przypadku, kiedy naprawdę wyprodukowane są w Japonii. Poza tym, patrząc na ostatnie akcje serwisowe toyoty, trwałość aut z Japonii powoi staje się reliktem przeszłości. A są też inne przykłady...
maciej_m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2010, 10:10   #10
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: fokus dizel

TAKI TEMAT POWINIEN BYĆ ZAMKNIĘTY OD RAZU!!! TAKICH TEMATÓW JEST ŚREDNIO 2-3 W MIESIĄCU. Już tyle pisaliliśmy innym o benzynie, o dieslu, o 2.0 o 1.6, o takim i owakim... MODERATOR WHY ?!
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.