Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-03-2010, 06:32   #1
Lukaszko
ford::advanced
 
Avatar Lukaszko
 
Zarejestrowany: 16-11-2009
Model: Ford Mondeo Mk5
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Postów: 345
Domyślnie Felgi stalowe czy aluminiowe

Witam.
Stoję przed dylematem. Muszę kupić felgi do opon letnich bo mam tylko jedne i chcę zostawić je na zimówki.
Chcę żeby to były felgi 15 pod opony 195/60/15.

Nie chcę szastać kasą ale chcę kupić nowe felgi bo nie mam zaufania do używanych.

Od początku myślałem o felgach stalowych, można je kupić już od 185zł za sztukę. Ale jak doliczę kołpaki to się robi ponad 200zł za za jakieś 260-320 można kupić nowe alufelgi.

Na czym wy jeździcie?
Czy czarne stalowe felgi bez kołpaków będą bardzo szpeciły srebrnego focusa(zaznaczam że nie jestem jakimś pedantem jeżeli chodzi o kwestie estetyczne i nie lubię tuningowanych bajerów)?
Czy alusy dają coś jeszcze oprócz ładnego wyglądu, czy warto za nie tyle dopłacać z jakiś praktycznych względów?

Zapraszam do dyskusji i proszę o opinie.
P.s.
Nigdy nie miałem w żadnym aucie alufelg i stąd pewnie moje dylematy.

Lukaszko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2010, 07:09   #2
mondzio III
ford::professional
 
Avatar mondzio III
 
Zarejestrowany: 07-10-2006
Skąd: Podlasie
Model: Mondeo III kombi
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 1,256
Domyślnie Odp: Felgi stalowe czy aluminiowe

Cytat:
Napisał Lukaszko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
myślałem o felgach stalowych, można je kupić już od 185zł za sztukę.
Poszukaj na szrotach używane ,a na pewno kupisz w dużo niższej cenie(tylko najlepiej je od razu sprawdzić na wyważarce) + oczywiście kołpaki .
Chyba,że upierasz się na nowe stalowe.
Cytat:
Napisał Lukaszko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy alusy dają coś jeszcze oprócz ładnego wyglądu
Chyba tylko wygląd chodzi i trzeba bardziej uważać -aby nie obcierać o krawężniki,na dziury .Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mondzio III jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2010, 07:43   #3
Lukaszko
ford::advanced
 
Avatar Lukaszko
 
Zarejestrowany: 16-11-2009
Model: Ford Mondeo Mk5
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Postów: 345
Domyślnie Odp: Felgi stalowe czy aluminiowe

Cytat:
Napisał mondzio III Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba,że upierasz się na nowe stalowe.

Chyba tylko wygląd chodzi i trzeba bardziej uważać -aby nie obcierać o krawężniki,na dziury .Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No właśnie się upieram na stalowe bo na oko ciężko ocenić która jest ok, gumolepy też ściemniają czasem jak sprzedają swoje felgi. Chcę kupić i używać jakieś 5-6 lat jeszcze to autko więc chyba nie jest to straszny koszt.

A co do alufelg i uszkodzeń to też właśnie się tego obawiam.
Lukaszko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2010, 08:17   #4
Pyjter24
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 43
Domyślnie Odp: Felgi stalowe czy aluminiowe

U siebie mam tak:
felgi aluminiowe były w aucie w standardzie-na nich mam założone letnie opony-samochód o wiele lepiej wyglądaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Felgi stalowe kupiłem z myślą o założeniu na nich opon zimowych. Kupiłem na allegro za 100zł/szt od wulkanizatora który się ogłaszał. Dawał gwarancje na felgi że są proste. Wiem że również niektóre zakłady wulkanizacyjne też posiadają felgi stalowe to możesz popytać wśród nich.

A co do opon to również mam 195/60 R15
Pyjter24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2010, 09:20   #5
Josh
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-03-2010
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo mkV Titanium
Silnik: 2.0 TDCi 150km
Rocznik: 2015
Postów: 127
Domyślnie Odp: Felgi stalowe czy aluminiowe

Tak nowe alusy kupisz już od 300 zł, więc skoro stalowe felgi są o 100 zł tańsze to po co kupować skoro masz takie, a jak chcesz użytkować to auto jeszcze 5-6 lat to bardziej się Tobie opłaca jeździć do wulkanizatora i przekładać opony letnie/zimówki na 1 felgach (jeśli nie kupisz alusów)
A jak mają poprawić wygląd auta to lepiej dołożyć stówkę i postarać się o lepsze felgi, np z czarnymi dodatkami, bo zwykłych tanich alusów jeździ u nas pełno.
Ja też zamierzam w tym miesiącu kupić alusy 16", więc mam podobny dylemat, jednak ja decyduje się wyłącznie na nowe, bo kupowanie używanych alusów to tak jak kupowanie auta którego nie widzisz, i mimo iż sprzedawca zapewnia o bez wypadkowości to różnie z tym bywa.
Pozdrawiam
Josh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2010, 15:57   #6
Kubuch
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-03-2009
Skąd: Bydgoszcz
Model: Golf 7 FL/Octavia 3 FL
Silnik: 1,4 TSI/1,0 TSI
Rocznik: 2017/2017
Postów: 448
Domyślnie Odp: Felgi stalowe czy aluminiowe

Jak chcesz stalówki to lepiej 14. Wygląd taki sam, lepszy komfort i tańsze opony.
Kubuch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2010, 06:54   #7
Lukaszko
ford::advanced
 
Avatar Lukaszko
 
Zarejestrowany: 16-11-2009
Model: Ford Mondeo Mk5
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Postów: 345
Domyślnie Odp: Felgi stalowe czy aluminiowe

No właśnie ja chcę 15. Na zimę mam 14 więc przekładanie odpada. 14 z oponą 185/65/15 jakoś mała się wydaje i trochę za wąska dla mnie. Ja lubię dynamicznie jeździć i dlatego chcę 15 i opony 195/60/15.
Na szersze mnie nie stać bo ceny już znacząco rosną, podobnie jak na felgi 16.
Pozatym przekładanie opon w sumie 10-12 razy przez ten czas może je zniszczyć.

Co do alusów to oprócz ceny boje się tylko że mogę je przez przypadek szybko zniszczyć. No i alusy są bardziej chodliwe wśród złodziei.

Ma ktoś focusa na czarnych stalowych felgach 15?? Jak to się prezentuje bez kołpaków.
Wcześniej miałem czerwone seicento i na czarnych stalowych felgach bez kołpaków wyglądało super, tak "rasowo"Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lukaszko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2010, 07:37   #8
krzysiek l
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-06-2008
Skąd: blisko
Model: focus 2 ghia
Silnik: 1.6 116km
Rocznik: 2005
Postów: 122
Domyślnie Odp: Felgi stalowe czy aluminiowe

ja mam 16 orginaly na lato i ta zime tez uzywalem aluminiwych 16\205\55 [forowskie] jest taka firma mialem z niej w poprzednim focusie ,,alutek,, byly ok
krzysiek l jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2010, 08:35   #9
Paweł &
ford::average
 
Avatar Paweł &
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 26-06-2009
Skąd: LKR
Model: Focus C-MAX / Mondeo mk3
Silnik: 1.8 16V 125 KM / 2.0 TDCI 130 KM
Rocznik: 2003 / 2002
Postów: 73
Domyślnie Odp: Felgi stalowe czy aluminiowe

Słuchaj Kolego Lukaszko ja mam na zimę w Focusie 195/60/15 na czarnych blaszanych felgach i przy srebrnym kolorze auta wygląda to ładnie. Na lato mam 195/60/15 na seryjnej alufeldze Forda i auto na lato na tym kole wygląda lepiej. I nie bój się o felgi-w/w rozmiarze przy rozsądnej i uważnej jeździe nie zepsujesz felgi, bo opony mają wysoki profil boczny. Spokojnie możesz na lato założyć alufelgę i w/w rozmiar opon bez obawy o jakiekolwiek uszkodzenia. Zdarzały mi się drobne wpadki w dziury i ani felga, ani opona nie ucierpiała. Więc zostaw blachy na zimę, a na lato spoko zakładaj alu 15'' i pociskaj bez obaw, mówię to ze swojej spraktykowanej opinii.
A co do felg 16" miałem okazję jeździć Focusem na 205/50/16 i powiem, że pomimo super wytrzymałego zawieszenia w Focusach, jednak rozmiar koła na pewno miał wpływ na szybsze wytłuczenie się końcówek drążków, stabilizatorów itp. No i na nierównościach szarpało za kierownice okropelnie. Więc nie ruszam serii i zostałem na lato na seryjnych 15".
Paweł & jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2010, 09:13   #10
Lukaszko
ford::advanced
 
Avatar Lukaszko
 
Zarejestrowany: 16-11-2009
Model: Ford Mondeo Mk5
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Postów: 345
Domyślnie Odp: Felgi stalowe czy aluminiowe

To może faktycznie byłbym skłonny założyć alusu, tylko nie wiem co żona na toGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A powiedzcie czy zkup alusów jeszcze się wiąże z jakimiś wydatkami? Np inne śruby dekielki itp?? Mówię w wypadku jak będę nowe alusy kupować.

Może macie coś godnego do polecenia z tanich alusów w rozmiarze 15 do focusa?
Lukaszko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.