Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-02-2013, 10:36   #2801
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał Paintbox_team Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytanie poniżej jakiej temp wystartuje dogrzewacz , wie ktoś ?
Chyba wszyscy wiedzą, bo pisaliśmy już tyle razy!!!! Ponizej około +5 st C.
Cytat:
Napisał smithpl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
System trochę mnie pokonał. Udało mi się prawie rozkręcić urządzenie.
Pozostały 2 śruby gwiazdki które dostępne sa przez komore wiatraka i świecy tak że nie moge dostać się do komory.
Kombinuje i kombinuje ale nie ma jak podejść do tych śrub aby je odkręcić - ma ktoś jakiś chytry pomysł ? Wymoczyć w czymś? Ogólnie moje wszystkie śruby były mega zapieczone.

Dzięki za sugestie...
Ale po co to odręcasz?
Zalej benzyną przez komin komorę spalania i wypłukaj z niej sadze, jak odpali to sam sie oczysci.
Na takie śruby - śrubokret udarowy.

Cytat:
Napisał Artursa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie.
Przestał działać dogrzewacz. Na Vagu błąd 1413 Dosing/Metering (v54).
Sprawdziłem styki - nie są przegnite. Podałem na krótko napięcie na styki i pompka się odzywa.
Po skasowaniu błędów dogrzewacz nadal nie startuje, błędy pojawiają się ponownie.
Gdzie szukać jeszcze przyczyny?
Jaki masz piec? Bo w roczniku 2003 po koniec roku były juz montowane nieszczęsne D5ZF, oby nie. Jak masz taki to duzy problem; siedzi sterownik, wymiana na nowy ponad 800 zł, ale i tak sie popsuje bo jest nad paleniskiem, wymiennikiem ciepła i sie przegrzewa. Trzba załozyć hybrydę lub odwrócony D5WZ.
Jesli maszx piec D5WZ to sterownik do naprawy.

Pozdrawiam.


Ostatnio edytowane przez Stefano ; 17-02-2013 o 10:49
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2013, 12:49   #2802
Paintbox_team
ford::advanced
 
Avatar Paintbox_team
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 29-11-2008
Skąd: pomorskie
Model: Galaxy GHIA-WOLF CONCEPT
Silnik: 1.9 TDI 143 PS 360 Nm
Rocznik: 2003
Postów: 314
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Witam !
Zrobiłem pompkę obiegu,chodziła jeden dzień a piec nie startował ...
Nie można się połączyć ze sterownikiem no i pompka przestała chodzić ...
Co piardło i na jakie koszta się nastawić ?
__________________
Pozdrawiam Marcin,niżej pozujący galuś
http://forum.fordclubpolska.org/album.php?albumid=94
Paintbox_team jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2013, 13:51   #2803
smithpl
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: Warszawa
Model: Ford Galaxy MK2
Silnik: 1900
Rocznik: 2004
Postów: 91
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Problem sie rozwiązał - wysłałem do ciebie na serwis :-) ale i tak dzięki za info :-)
smithpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2013, 19:18   #2804
artur1056
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-02-2013
Model: ford galaxy
Silnik: 1,9tdi
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Witam wszystkich.Jest to mój pierwszy post na forum i odrazu zacznę od trudnego tematu.Czy ma ktoś wiedzę czym (jakim środkiem chemicznym lub termicznym) można wytopić żel,zalewę którym pokryty jest sterownik w piecykach eberszpachera.Może kolega Stefano,obyty w tej wiedzy coś nam podpowie.Nie ukrywam że udało mi się kilka sterowników naprawić i przeważnie były to tylko zimne luty na płytce.Jeżeli żel jest elastyczny to można go mozolnie wydłubać a jak jest twardy zaczynają się schody.Czekam na wszelkie sugestie i podpowiedzi.
artur1056 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2013, 21:18   #2805
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał artur1056 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich.Jest to mój pierwszy post na forum i odrazu zacznę od trudnego tematu.Czy ma ktoś wiedzę czym (jakim środkiem chemicznym lub termicznym) można wytopić żel,zalewę którym pokryty jest sterownik w piecykach eberszpachera.Może kolega Stefano,obyty w tej wiedzy coś nam podpowie.Nie ukrywam że udało mi się kilka sterowników naprawić i przeważnie były to tylko zimne luty na płytce.Jeżeli żel jest elastyczny to można go mozolnie wydłubać a jak jest twardy zaczynają się schody.Czekam na wszelkie sugestie i podpowiedzi.
Chyba nie myślisz, że będę pozbawiał się chleba i tak tutaj go dość duzo rozdzieliłem...
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2013, 16:33   #2806
peters
ford::advanced
 
Avatar peters
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Mazowieckie
Model: Vw T4,Vw Sharan 2006
Silnik: 2,5tdi 1,9tdi
Rocznik: 01
Postów: 213
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Niestety nie mozna wszystkiego wiedziec.Nie daj sie Stefano.

Cytat:
Napisał smithpl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
System trochę mnie pokonał. Udało mi się prawie rozkręcić urządzenie.
Pozostały 2 śruby gwiazdki które dostępne sa przez komore wiatraka i świecy tak że nie moge dostać się do komory.
Kombinuje i kombinuje ale nie ma jak podejść do tych śrub aby je odkręcić - ma ktoś jakiś chytry pomysł ? Wymoczyć w czymś? Ogólnie moje wszystkie śruby były mega zapieczone.

Dzięki za sugestie...
Ciezka sprawa i wymaga cierpliwosci.Moze pomoze nafta,lub jakis dobry preparat pomoze.
Kiedys smarowalem plynem hamulcowym,ale ta ktora miala sie odkrecic to poszla wczesniej.Teraz smaruje tawotem miedzianym i idzie kazda.

Ostatnio edytowane przez peters ; 18-02-2013 o 21:16
peters jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2013, 16:45   #2807
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał artur1056 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich.Jest to mój pierwszy post na forum i odrazu zacznę od trudnego tematu.Czy ma ktoś wiedzę czym (jakim środkiem chemicznym lub termicznym) można wytopić żel,zalewę którym pokryty jest sterownik w piecykach eberszpachera.
próbowałeś grzać opalarką i odrywać ostrożnie ?
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2013, 19:28   #2808
artur1056
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-02-2013
Model: ford galaxy
Silnik: 1,9tdi
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Jeżeli kolega Stefano myślał że chciałem go pozbawi chleba, to bardzo przepraszam, w końcu jesteśmy na forum gdzie każdy każdemu służy pomocą, a nie zatrzymuje dla siebie wiedzę dotyczącą takich czy innych możliwości rozwiązania problemu. Może ktoś oprócz Stefano jest w stanie mi pomóc. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
artur1056 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2013, 21:20   #2809
doktorek35
ford::advanced
 
Avatar doktorek35
 
Zarejestrowany: 11-01-2009
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDi 90 KM 1Z
Rocznik: 1997
Postów: 289
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał peters Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety nie mozna wszystkiego wiedziec.Nie daj sie Stefano.
Chyba forum jest po to by pomagać i dzielić się wiedzą....
Cytat:
Napisał bartixr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
próbowałeś grzać opalarką i odrywać ostrożnie ?
Myślę że jakaś metoda chemiczna wchodzi w grę.Opalarką jest mało efektywne.
Cytat:
Napisał artur1056 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich.Jest to mój pierwszy post na forum i odrazu zacznę od trudnego tematu.Czy ma ktoś wiedzę czym (jakim środkiem chemicznym lub termicznym) można wytopić żel,zalewę którym pokryty jest sterownik w piecykach eberszpachera.Może kolega Stefano,obyty w tej wiedzy coś nam podpowie.Nie ukrywam że udało mi się kilka sterowników naprawić i przeważnie były to tylko zimne luty na płytce.Jeżeli żel jest elastyczny to można go mozolnie wydłubać a jak jest twardy zaczynają się schody.Czekam na wszelkie sugestie i podpowiedzi.
Ja wydłubuje żel w miejscach gdzie są śruby mocujące płytkę a następnie dookoła sterownika przecinam żel nożykiem do tapet i w odpowiednim miejscu cienkim ale twardym drutem podważam i całość wyskakuje bez problemu.Zazwyczaj faktycznie są to zimne luty na płytce w miejscu gdzie jest do niej przylutowana wtyczka.Tam oczyszczam płytkę z żelu - lutownica w rękę i po sprawie. Jak zrobie fotki to tu zapodam. Stwardniały żel to już utrapienie. Lepiej byłoby "wytopić" cały żel.Muszę poszukać coś na ruskich stronach.

Ostatnio edytowane przez doktorek35 ; 18-02-2013 o 21:24
doktorek35 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2013, 10:51   #2810
albinguma
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-11-2009
Skąd: Chełm
Model: Galaxy MK2
Silnik: 1.9 TDI 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 15
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Przede wszystkim wielkie podziękowania dla Janusza za całą robotę jaką wykonali razem z Wojtkiem:
- zmiana piecyka na hybrydę
- wymiana pompki
- zamontowanie tempomatu
- zamontowanie wyłącznika do piecyka
+ wymiana styku w czarnej skrzyneczce przy aku, dodanie funkcji ile paliwa do tankowania
i oczywiście bardzo mile spędzonego dnia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Janusz tak jak mówiłeś - wymieniłem termostat (notabene też od Ciebie) i dogrzewacz pracuje tak jak powinien czyli wyłącza się po osiągnięciu temperatury (wcześniej pracował cały czas mimo, że włączał "drugi bieg") i uruchamia się jak temperatura spadnie (specjalnie sprawdziłem na postoju).
Moja rada to jak ktoś wymienia pomkę na podszybiu to proponuję odrazu wymienić termostat - koszt niewielki a przy jednej robocie załatwiona pewność, że dogrzewacz będzie sprawnie pracował.
Pozdrawiam Janusza i Wojtka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
albinguma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.