Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-01-2014, 09:47   #1
flamaniac
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-11-2013
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus Mk1
Silnik: 1.8 TDCI 100KM
Rocznik: 2003
Postów: 14
Domyślnie ŁAdowanie akumulatora, a brak kluczyka alarmu

Witam,
jestem świeżym kierowcą i nie wiem jak sobie z tym poradzić(oraz ile bezie mnie to kosztować...).
Kupiłem używanego focusa 1.8 tdci 2003, ale nie dostałem kluczyka do centrali/syreny alarmowej oraz tylko jeden klucz do auta i dwa piloty.
Chciałem go wyjąc i naładować, ale alarm wyje i nie mogę go wyłączyć pilotem. Podejrzewam, że potrzebuje tego kluczyka. Co mogę zrobić? Alarm Cobra.


Ostatnio edytowane przez flamaniac ; 25-01-2014 o 15:48
flamaniac jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2014, 22:03   #2
czuker
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-10-2010
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 75
Domyślnie Odp: ŁAdowanie akumulatora, a brak kluczyka alarmu

Nie wiem czy to standard ale u mnie jest jeszcze wyłącznik/przełącznik którym można deaktywować alarm np na czas oddawania samochodu do warsztatu. Kluczyk o którym piszesz to zapewne kluczyk do odłączenia syreny i powoduje jej zamilknięcie choć alarm normalnie działa dalej i np.mruga światłami (tak wiem, bez akumulatora mrugać nie będzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ).
Ostatecznie bym się zastanawiał nad podłączeniem +12 w inny sposób, ale to zazwyczaj jest karkołomne jeśli nie ma się własnego garażu.

Z informacji w sieci wynika że alarm powinien mieć jakiś kod PIN
czuker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2014, 07:55   #3
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: ŁAdowanie akumulatora, a brak kluczyka alarmu

Cytat:
Napisał flamaniac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...dostałem ....tylko jeden klucz do auta...
To może być podejrzane i ryzykowne.
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2014, 16:04   #4
flamaniac
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-11-2013
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus Mk1
Silnik: 1.8 TDCI 100KM
Rocznik: 2003
Postów: 14
Domyślnie Odp: ŁAdowanie akumulatora, a brak kluczyka alarmu

Cytat:
Napisał korek007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To może być podejrzane i ryzykowne.
Wiem. Auto kupiłem przez komis. Poprzedni właściciel nie ma mojego adresu (zameldowania mam inny niż zamieszkania), więc raczej auto mi nie zniknie.
Wkurza mnie jednak ten alarm, już mam kłopoty z odpaleniem.

Nie wiem który model posiadam, ale wyczytałem w necie, że:
"Alarm tytan Max R posiada również specjalny tryb tzw. warsztatowy,[...]
W celu wprowadzenia alarmu w tryb warsztatowy należy w stanie wyłączonym (po autoryzacji antynapadu jeśli jest aktywny) :

1. Wcisnąć przycisk antynapadowy i trzymać.
2. Włączyć i wyłączyć zapłon 5 razy w czasie krótszym niż 10s.
3. LED mrugnie 1 raz i syrenka odezwie się 4 krotnie.
4. Alarm jest w trybie warsztatowym."

Rozumiem, że ten przycisk "antynapadowy" to nie jest ten z diodą służący do programowania.

Ostatnio edytowane przez flamaniac ; 28-01-2014 o 09:28
flamaniac jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2014, 09:27   #5
flamaniac
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-11-2013
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus Mk1
Silnik: 1.8 TDCI 100KM
Rocznik: 2003
Postów: 14
Domyślnie Odp: ŁAdowanie akumulatora, a brak kluczyka alarmu

Ściągnąłem z elektrody instrukcje w której jest napisane że wystarczy wcisnąć przycisk B w czasie 20 sekund od włączenia zapłonu. Oczywiście u mnie to nie działa. Napisałem do serwisu, ale nie odpowiadają. Tajnego przycisku tez nie znalazłem.

Mam pytanie: Gdzie znajdę centralkę od alarmu?(gdzie najczęściej jest montowana w Focusie 1). Chce sprawdzić jaki mam dokładnie model cobry i ściągnąć właściwą instrukcję.
flamaniac jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2014, 14:09   #6
hokus
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-07-2011
Skąd: puławy
Model: fokus kombi
Silnik: 1,6ZetecSE
Rocznik: 2001
Postów: 94
Domyślnie Odp: ŁAdowanie akumulatora, a brak kluczyka alarmu

Centralki zwykle są po lewej stronie od kierownicy, niedaleko złącza diagnostycznego.Po co jednak go wyłączać, podpinasz prostownik i ładujesz bez zdejmowania klem, przynajmniej ja tak ładuje od lat.
hokus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2014, 19:23   #7
flamaniac
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-11-2013
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus Mk1
Silnik: 1.8 TDCI 100KM
Rocznik: 2003
Postów: 14
Domyślnie Odp: ŁAdowanie akumulatora, a brak kluczyka alarmu

Cytat:
Napisał hokus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Centralki zwykle są po lewej stronie od kierownicy, niedaleko złącza diagnostycznego.Po co jednak go wyłączać, podpinasz prostownik i ładujesz bez zdejmowania klem, przynajmniej ja tak ładuje od lat.
No właśnie nie bardzo mam gdzie to zrobić, ale chyba będę musiał coś wykombinować. Co do centralki to skoro już zająłem się tematem to chociaż sprawdzę model alarmu i dowiem się ile mnie będzie kosztować przyjemność posiadania pinu i kluczyka do syrenki.

Tymczasem podzielę się linkiem do INSTUKCJI ALARMU COBRA:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
może komuś się przyda.
flamaniac jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2014, 21:20   #8
flamaniac
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-11-2013
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus Mk1
Silnik: 1.8 TDCI 100KM
Rocznik: 2003
Postów: 14
Domyślnie Odp: Ładowanie akumulatora, a brak kluczyka alarmu

Taką wycenę dostałem:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

"Prawdopodobnie ma Pan alarm 3178. Z całą pewnością możemy dokodować plota, ustalić PIN lub też znaleźć kluczyk do syreny, ale musimy mieć samochód na miejscu.
Pin- ok. 60-120zł(w zależności od tego czy centrala jest na wierzchu…) .
Kluczyk do syreny 20zł "

BTW Bardzo miła obsługa! Poprosili bym zadzwonił miedzy 9-17 gdy będę przy aucie, a postarają mi się pomóc przez telefon.

Nie miałem kiedy urwać się z pracy by do nich jechać, ale byłem dziś w tesco i kupiłem:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. spinacze biurowe 50 szt. -1,49 zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Chociaż pierwszy raz to robiłem wyłączenie syreny zajęło mi jakaś minutę. Więcej energii włożyłem w sumie na otwarcie pojemnika ze spinaczami niż przekręcenie zamka syrenyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jego konstrukcja nie jest chyba zbyt wymagająca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam
flamaniac jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
alarm , kluczyk



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.