Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-07-2009, 12:25   #1
macslad
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-02-2009
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk3 kombi Ghia
Silnik: 2.0 Pb
Rocznik: 2004
Postów: 376
Domyślnie Katalizator - wymiana

Witam szanownych kolegów. Przejrzałem już tematy związane z katalizatorem na forum ale odpowiedzi satysfakcjonującej mnie nie znalazłem. Stoję przed wymianą katalizatora ponieważ prawdopodobnie jego zawartość urwała się i auto przy obrotach 1500-2000 chodzi jak stara betoniarka (układ wydechowy, a właściwie to chyba jego zawartość wpada w wibracje i niby w osiągach nie ma żadnej różnicy, ale to warczenie przy ruszaniu delikatnie rzecz ujmując mnie wkur...) powyżej tych obrotów jest cicho.
I teraz mam pytanie czy ktoś wstawiał może taki uniwersalny kat i czy nie było w związku z tym jakichś skutków ubocznych typu "check engine". Taki kat do wstawienia kosztuje 260zł-750zł. Nie wiem tylko czy ten za 260zł to kat EURO-2, czy EURO-3 i czy jest jakaś różnica w ich budowie pomiędzy samym katem EURO-2 i EURO-3.
Ewentualnie czy kupić używkę na alledrogo za 200zł i ją po prostu zamontować (ryzykując zakup gorszego niż się ma) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Opcja 3 czyli ASO odpada koszt oryginalnego kata do mkIII 2.0 benzyny to koszt 4700zł (chyba lekka przesada).

Kolegów którzy mają jakieś doświadczenie w powyższej kwestii prosiłbym o jakieś rzeczowe opinie i porady.

macslad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2009, 13:46   #2
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Odp: Katalizator - wymiana

Cytat:
Napisał macslad Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I teraz mam pytanie czy ktoś wstawiał może taki uniwersalny kat i czy nie było w związku z tym jakichś skutków ubocznych typu "check engine". Taki kat do wstawienia kosztuje 260zł-750zł. Nie wiem tylko czy ten za 260zł to kat EURO-2, czy EURO-3 i czy jest jakaś różnica w ich budowie pomiędzy samym katem EURO-2 i EURO-3.
Nie kupuj byle czego z Allegro ani drożyzny z ASO, zamów tutaj: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ].
Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2009, 14:52   #3
MAXIMUS_00
ford::advanced
 
Avatar MAXIMUS_00
 
Zarejestrowany: 16-10-2008
Skąd: ŁÓDŹ-RETKINIA
Model: S-MAX TITANIUM
Silnik: 2.0 16v 145 KM
Rocznik: 2008
Postów: 280
Domyślnie Odp: Katalizator - wymiana

Cytat:
Napisał macslad Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
.

Opcja 3 czyli ASO odpada koszt oryginalnego kata do mkIII 2.0 benzyny to koszt 4700zł (chyba lekka przesada).

Tyleeee naprawdę kosztuje katalizator z wymianą w ASO ???????
__________________
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje."
FORD FOCUS 1.8 16V-2000r, FORD MONDEO 2.0 16V -2005r, FORD S-MAX 2.0 16V-2008r
MAXIMUS_00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2009, 15:03   #4
Jack001
ford::average
 
Avatar Jack001
 
Zarejestrowany: 22-08-2008
Skąd: pomorskie
Model: Mondeo MK3 kombi
Silnik: 2.0 benz. automat
Rocznik: 2001
Postów: 141
Domyślnie Odp: Katalizator - wymiana

Daj znać jak sprawę załatwiłeś. W zaszłym roku byłem w ASO do podpięcia samochodu do komputera. Stwierdzili że czeka mnie wymiana katalizatora - na potwierdzenie dali wykres. Teraz jak robiłem przegląd, nie w ASO, mechanik stwierdził że nie ma potrzeby wymiany katalizatora ponieważ katalizatory w benzynie tak często nie padają.
Jednak cały czas ma na uwadze aby ten katalizator wymienić. Jak rozmawiałem z mechanikiem to polski zamiennik w cenie 250 zł + robocizna.
Jack001 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2009, 15:56   #5
macslad
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-02-2009
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk3 kombi Ghia
Silnik: 2.0 Pb
Rocznik: 2004
Postów: 376
Domyślnie Odp: Katalizator - wymiana

No raczej też się skłonię ku zamiennikowi. Choć mechanior zasugerował, że mi go zoperuje usuwając wnętrzności, ale chyba to nie jest dobry pomysł zważywszy, że jest druga sonda lambda za katalizatorem i tak sobie kminie, że może dawać jakieś chore odczyty i komputer dostanie głupawki.
Cytat:
Napisał Jack001 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz jak robiłem przegląd, nie w ASO, mechanik stwierdził że nie ma potrzeby wymiany katalizatora ponieważ katalizatory w benzynie tak często nie padają.
U mnie to sprawa chyba czysto mechaniczna, że coś tam się po prostu urwało i brzęczy, bo autko śmiga całkiem OK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
macslad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2009, 16:57   #6
chodaki4
ford::beginner
 
Avatar chodaki4
 
Zarejestrowany: 02-03-2009
Skąd: Nowa Sucha
Model: Mondeo mk3 kombi
Silnik: 2,0 benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 39
Domyślnie Odp: Katalizator - wymiana

Masz popękany wkład w katalizatorze. Dlatego ten hałas.
Trzeba wymieniac.
Do naszych silników musi by katalizator euro3.
Wywalanie bebechów z katalizatora , wstawianie rurek lub strumienic spowoduje zapalanie się check engine .Przerabiałem ten temat.
Kupiłem używany za 160,00 i jest o.k.
Nie jest to takie ryzykowne jeśli sprzedawca da ci gwarancję rozruchową.

Ostatnio edytowane przez chodaki4 ; 14-07-2009 o 17:10
chodaki4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2009, 09:53   #7
macslad
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-02-2009
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk3 kombi Ghia
Silnik: 2.0 Pb
Rocznik: 2004
Postów: 376
Domyślnie Odp: Katalizator - wymiana

No i po wymianie. Kupiłem ten zamiennik w firmie, którą polecił kolega Rijndael . Jak na razie żaden check engine nawet nie mrugnął i wygląda na to, że wszystko jest OK. Koszt to 400zł wraz z przesyłką plus wymiana (wspawanie) 50zł.
A w starym okazało się że cały blok katalityczny po prostu oddzielił się od obudowy i swobodnie sobie latał po puszce wydając odgłosy typu "stara betoniarka".

P.S.
Słyszałem, że skupują gdzieś stare katalizatory. Orientuje się może któryś z kolegów, gdzie to można opchnąć w okolicach Wrocławia? Zawsze na ten kieliszeczek chleba by było Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdr.
macslad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2012, 12:10   #8
zbynio007
ford::average
 
Avatar zbynio007
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 20-02-2012
Skąd: Lublin
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI 115km
Rocznik: 2006
Postów: 49
Domyślnie Odp: Katalizator - wymiana

Cytat:
Napisał macslad Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i po wymianie. Kupiłem ten zamiennik w firmie, którą polecił kolega Rijndael . Jak na razie żaden check engine nawet nie mrugnął i wygląda na to, że wszystko jest OK. Koszt to 400zł wraz z przesyłką plus wymiana (wspawanie) 50zł.
A w starym okazało się że cały blok katalityczny po prostu oddzielił się od obudowy i swobodnie sobie latał po puszce wydając odgłosy typu "stara betoniarka".

P.S.
Słyszałem, że skupują gdzieś stare katalizatory. Orientuje się może któryś z kolegów, gdzie to można opchnąć w okolicach Wrocławia? Zawsze na ten kieliszeczek chleba by było Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdr.
mam do was pytanie panowie, gdyz tez mam problem z katalizatorem, pojawila mi sie ost ta fatalna kontrolka, ktora wszystkim psuje nerwy a mianowicie check engine bylem u mechanika no i wykazalo ze jakis "blad katalizatora" czy cos w tym stylu ale mechanik stwierdzil ze pewnie katalizator sie rozlecial i zasugerowal mi zeby poprostu go wywalic i zrobic przelotowke co mnie bardzo zdziwilo. Nie znam sie akurat na tym pierwszy raz mam z tym problem i pisze do was z zapytaniem czy mozna go "wywalic" i zrobic przelotowke oraz zeby to nie skutkowalo pozniej czyms gorszym? Kontrolka ta razi w oko ale czy mozna ot tak na niej jezdzic?
zbynio007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2012, 07:14   #9
macslad
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-02-2009
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk3 kombi Ghia
Silnik: 2.0 Pb
Rocznik: 2004
Postów: 376
Domyślnie Odp: Katalizator - wymiana

A sprawdziłeś co jest powodem zapalania się tej kontrolki? Ten mechanik to taki średnio ogarnięty skoro sugeruje Ci całkowite wywalenie kata. Za katalizatorem jest druga sonda lambda, więc jak nie będzie katalizatora to ona będzie na 100% zapalać Ci Check Engine. Ale ja bym na Twoim miejscu najpierw podłączył go pod kompa i sprawdził gdzie leży problem tak na prawdę.
macslad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2012, 08:56   #10
zbynio007
ford::average
 
Avatar zbynio007
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 20-02-2012
Skąd: Lublin
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI 115km
Rocznik: 2006
Postów: 49
Domyślnie Odp: Katalizator - wymiana

Cytat:
Napisał macslad Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A sprawdziłeś co jest powodem zapalania się tej kontrolki? Ten mechanik to taki średnio ogarnięty skoro sugeruje Ci całkowite wywalenie kata. Za katalizatorem jest druga sonda lambda, więc jak nie będzie katalizatora to ona będzie na 100% zapalać Ci Check Engine. Ale ja bym na Twoim miejscu najpierw podłączył go pod kompa i sprawdził gdzie leży problem tak na prawdę.
na kompie pokazalo jakis "blad katalizatora" nie pamietam co dokladnie a wogole kata sie jakos czysci czy cos?
zbynio007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.