Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-07-2019, 13:41   #1
tomdeef
 
Postów: n/a
Domyślnie Rdza + sonda lambda - pomoc przed zakupem

Witajcie,

Rozważam zakup forda GRAND C-MAX z 2015r. - silnik 2.0 170KM, automat.
Jako, że jestem laikiem jeśli chodzi o samochody, zleciłem sprawdzenie firmie zewnętrznej. Podczas kontroli zwrócono mi uwagę na zardzewiałe podwozie:

"Widoczne elementy korozji: występują na elementach podwozia głównie zawieszenia tj. wachaczach, wózkach oraz na rórze tłumika końcowego
Zawieszenie:OK Oględziny warsztatowe przeprowadzono na podnośniku w stacji kontroli pojazdów. Auto pod spodem ma trochę korozji głównie na wahaczach, amortyzatorach, a także na wózku tylnym i rurze tłumika końcowego. Na aucie korozję odnotowano też korozję na zwrotnicach i piastach kół. Korozja jest dość niewielka za wyjątkiem tłumika. Nie ma na aucie wycieków płynów eksploatacyjnych."

Zdjęcia można zobaczyć tutaj https://tufotki.pl/0iNfl

Pytanie nr 1 - czy taka rdza wpływa jakoś na walory użytkowe ? czy trzeba coś z tym odrazu po zakupie zrobić, czy jeszcze parę lat pojeżdżę ? Jaki ewentualny orientacyjny koszt naprawy ?

Stwierdzono również awarię sondy lambda:

"błędy Tak Brak P0138 - sonda lambda
Podsumowanie:
Diagnostykę wykonano testerem AUTOLINK AL419, który wykazał usterkę sondy lambda. Po rozmowie ze sprzedawcą (sam powiedział) ustaliłem że sonda lambda jest do wymiany. Niezależnie jednak od wyniku testu proponuję wizytę w serwisie celem dokładnej diagnozy przy pomocy przy użyciu komputera diagnostycznego dedykowanego dla marki."

zdjęcia z pomiaru: https://tufotki.pl/PUw9H

Pytanie nr 2 - czy może to świadczyć czy przepowiadać o jakieś innej poważnej usterce ? jaki ewentualny orientacyjny koszt naprawy w ASO ?

Pytanie nr 3 - proszę o opinie co do ceny, auto jest w dobrym stanie wizualnym, ma niecałe 170 tys przebiegu, bogate wyposażenie ( czujniki deszczu, automatyczne światła, asystent parkowania itd. ), 2 komplety opon w dobrym stanie, pomiar miernikiem lakieru oraz oględziny wskazują, że nie było bite, wykonana była jedynie mała naprawa lakiernicza nad tylnym błotnikiem. Stwierdzone mankamenty to ta rdza podwozia i sonda lambda.
Proszę o Wasze zdanie, czy zdecydowalibyście się na samochód w takim stanie ? Cena proponowana przez sprzedającego to około 54 tys zł licząc z opłatami, jest adekwatna ?

Liczę na pomoc i z góry dziękuję za wszystkie porady Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Gdyby trzeba było coś uszczegółowić jestem do dyspozycji.\

Pozdrawiam
Tomek

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2019, 14:42   #2
Petru23
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-04-2015
Skąd: Kielce
Model: Focus C-Max
Silnik: 2.0L Duratec-HE PFI 145KM
Rocznik: 2006
Postów: 378
Domyślnie Odp: Rdza + sonda lambda - pomoc przed zakupem

170tys w 4 letnim samochodzie z zardzewialą podłoga?
Mój z 2006r ma taki przebieg i delikatny nalot tu i ówdzie na podwoziu ale ogólnie spód jest cacy.


Coś mi się tu nie podoba...
Petru23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2019, 14:55   #3
corneliusab
ford::expert
 
Avatar corneliusab
 
Zarejestrowany: 26-02-2008
Skąd: AB(DE) / GD(PL)
Model: S-Max Titanium S / Kuga Individual
Silnik: 2.5 T 220 PS / 2.5 T 200PS
Rocznik: 2009 / 2009
Postów: 3,731
Domyślnie Odp: Rdza + sonda lambda - pomoc przed zakupem

Niestety ale te nowsze modele maja nalot rdzy na elementach zawieszenia. Juz sie z tym spotkalem, czy to c-max czy kuga, jest to samo

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk
__________________
Moje Mondeo

corneliusab jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2019, 15:32   #4
Petru23
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-04-2015
Skąd: Kielce
Model: Focus C-Max
Silnik: 2.0L Duratec-HE PFI 145KM
Rocznik: 2006
Postów: 378
Domyślnie Odp: Rdza + sonda lambda - pomoc przed zakupem

Jak dla mnie ten egz to albo taksówka albo jakiś megalot. Zmęczone autko.
Głównie o przebieg mi się rozchodzi. Ja wiem, że na zachodzie jeździ się więcej niż u nas z racji normalnej infrastruktury, ale bez przesady. 45tys rocznie. W rodzinnym aucie, nie jakimś menagerskim czy cruiserze-polykaczu kilometrów. Max to miejski vanik.
Petru23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2019, 19:49   #5
grzesiuj@onet.eu
ford::average
 
Avatar grzesiuj@onet.eu
 
Zarejestrowany: 17-06-2009
Skąd: wrocław
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 99
Domyślnie Odp: Rdza + sonda lambda - pomoc przed zakupem

Ludzie ja was nie kumam 170 tys w cztero letnim aucie ??? coś złego???? pewnie latało po Bawarji potem odstało z 2-6 miesięcy w komisie i mamy nalot na zawieszeniu i ot wielki problem
grzesiuj@onet.eu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2019, 11:11   #6
tomdeef
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Rdza + sonda lambda - pomoc przed zakupem

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Postanowiłem zrezygnować z zakupu, ~50 tys to za duża dla mnie kwota żeby ryzykować.

Może jeszcze ktoś odwiedzi temat, więc przy okazji zapytam. Co możecie powiedzieć o automatycznych skrzyniach w fordzie ? Ten model o którym mowa w pierwszym poście miał skrzynie dwusprzęgłową, teraz na oku mam egzemplarz ze skrzynią hydrauliczną (klasyczną) - jakie są różnice ? Któraś lepsza/gorsza ? Jak z eksploatacją i awaryjnością ? Czy mają wpływ na spalanie ?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2019, 11:53   #7
ernestowski
ford::amateur
 
Imię: Ernest
Zarejestrowany: 10-03-2012
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Odp: Rdza + sonda lambda - pomoc przed zakupem

Jest więcej warsztatów specjalizujących się w naprawie skrzyń hydraulicznych. Skrzynie hydrauliczne mają wyższe opory wewnętrzne, co wpływa na spalanie i przyspieszenie. Skrzynie hydrauliczne nie mają koła dwumasowego. Awaryjność i jakość działania ściśle zależy od modelu.
ernestowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.