Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-12-2007, 13:04   #101
marwyk
ford::professional
 
Avatar marwyk
 
Zarejestrowany: 11-07-2006
Skąd: Kraków
Model: VW SHARAN
Silnik: 1.9tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie

No właśnie u mnie coś gumą czuć jak piecyk chodzi na pełnych obrotach

marwyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2007, 23:01   #102
ryba2000
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-01-2007
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 116
Domyślnie

subratri a moglbys podac te statystyki lub ewentualnie link do postu bo nie moge znalesc
ryba2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2007, 23:17   #103
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie

gdzie czytalem nie pamietam ale na pewno na tym forum. pomiedzy 1.2 a 1.5 litra na godzine, wiec malo, wiec warto uzywac bo kilka razy wiecej spali zanim sie zagrzeje
poza tym wedlug tego co czytalem piecyk wylacza sie automatycznie po pol godziny jesli silnik nie zostanie uruchomiony (praca "inteligetna" )albo po osiagnieciu przez silnik 75 stopni jesli silnik pracuje
wiecej nie pamietam, to sa informnacje z lata jesli pomoze w szukaniu
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2007, 22:20   #104
ryba2000
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-01-2007
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 116
Domyślnie

mam jeszcze takie pytanie gdyż w moim przypadku dogrzewacz jest mało skuteczny, zazwyczaj w moim mieście sa korki wiec auto chodzi "bez gazu" na wolnych obrotach w środku zimno a dogrzewacz sie włączy i zaraz sie wyłącza gdy trzymam silnik na wyższych obrotach to chodzi długo.
Wiec z tego widać ze obieg wody jest slaby i dlatego sie rozgrzeje i wyłącza, silniczek w dogrzewaczu chodzi bo go czasami słychać, ale czy w komorze silnika jest jeszcze jedna pompka (zaraz nad zbiorniczkiem płynu hamulcowego) czy to cos innego zupełnie ?

Fotki
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
ryba2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2007, 05:58   #105
mike_111
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Jawor-zno
Model: SEAT ALHAMBRA
Silnik: 1,9 TDI <--> 115KM AUY
Rocznik: 2002
Postów: 93
Domyślnie

Cytat:
Napisał ryba2000
mam jeszcze takie pytanie gdyż w moim przypadku dogrzewacz jest mało skuteczny, zazwyczaj w moim mieście sa korki wiec auto chodzi "bez gazu" na wolnych obrotach w środku zimno a dogrzewacz sie włączy i zaraz sie wyłącza gdy trzymam silnik na wyższych obrotach to chodzi długo.
Wiec z tego widać ze obieg wody jest slaby i dlatego sie rozgrzeje i wyłącza, silniczek w dogrzewaczu chodzi bo go czasami słychać, ale czy w komorze silnika jest jeszcze jedna pompka (zaraz nad zbiorniczkiem płynu hamulcowego) czy to cos innego zupełnie ?

Fotki
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Tak to jest dodatkowa pompa, ja ostatnio w niej wymieniałem szczotki (opisywane już na forum), w środku było pełno pyłu ze startych szczotek.
Przed wymianą miałem komunikaty na Vag'u o przegrzewaniu nagrzewnicy (błąd 1410), teraz już jest spokój.
Pozdr
__________________
SEAT ALHAMBRA 2002
1,9TDI 115KM AUY
mike_111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2007, 07:27   #106
danielp
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-10-2007
Model: Sharan MK2
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2001
Postów: 379
Domyślnie

Długo sie nie nacieszyłem naprawionym dogrzewaczem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ręce opadają ok 700zł wydane na naprawę i po kilku tyg znowu nie działa.

Tym razem sprawa wygląda tak, rano jak zwykle odpalił, zawiozłem córkę do przedszkola i stanąłem z górki, po chwili zapaliła się rezerwa paliwa (dlatego, że auto stało z gorki bo paliwa było jeszcze w miarę dużo) i zaraz po tym słysze jak wylącza sie dogrzewacz. Teraz nie wiem czy to był tylko zbieg okoliczności czy pompka dogrzewacza załapała powietrze. Wydaje mi się, że chyba nie grzał tego ranka jak trzeba bo temp wody była chyba za mała jak na tyle czasu pracy.
Zatankowałem później paliwo ale od tamtego czasu dogrzewacz nawet nie próbuje odpalić, pewnie się zablokował. Pytanie - czy faktycznie mogła się zapowietrzyć pompka paliwa i czy takie zapowietrzenie powoduje blokadę sterownika? Czy macie inne pomysły?

pzdr DanielP.
danielp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2007, 08:15   #107
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie

Nie mógła się zapowietrzyc pompka paliwa od piecyka, ponieważ jej zasilanie idzie z tego samego wężyka co zasilanie silnika, a silnik przeciez ci chodził.....
Sprawdź kabelkami 'na krótko' pompkę płynu, bo nie pamietam co pisałeś wczesniej, czy sa już w niej wymienione szczotki.
Sterownik sie zablokował po kilku nieudanych startach, lub przegrzaniach, skasuj błędy i odpali.
Pozdr.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2007, 08:46   #108
danielp
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-10-2007
Model: Sharan MK2
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2001
Postów: 379
Domyślnie

Pompka plynu dziala, wymienilem w niej szczotki, po zgaszeniu silnika slychac jak chodzi. Moze jakis czujnik, albo swieca, moze bezpiecznik, wiesz moze ktory bezpiecznik odpowiada za dogrzewacz, w instrukcji nie ma slowa o tym. Tlumik dogrzewacza suchy nic nie kapie nic nie smierdzi poprostu sie wylaczyl i kicha nawet nie probuje odpalic. Poprzedni dogrzewacz dymil, smierdzial kapalo paliwo ale caly czas startowal, ten po wymianie i nie dzialajacej pompie wody wlaczal sie na minute i sie wylaczal a teraz kompletna cisza - wiec wniosek ze sie zablokowal, tylko ciekawe dlaczego.

Jak to w koncu jest z tym kasowaniem bledow przez VAGa, da sie skasowac bledy w dogrzewaczu przez VAG - auto 2001rok?
danielp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2007, 17:18   #109
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie

Błędy oczywiscie kasuję nagminnie VAGiem w Sharanie 2001, da się na 100 %, bo to robię.

Jak sie nie mylę, za dogrzewacz odpowiada bezpiecznik nr 12, bedzie przy nim na naklejce taka parujaca chmurka, tak 12-stka, licząc od lewej strony, przed nim jest chyba pusta dziura bez bezp.

A skąd jesteś? Nie uzupełniłes profilu.
Pozdr.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2007, 21:51   #110
danielp
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-10-2007
Model: Sharan MK2
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2001
Postów: 379
Domyślnie

Uzupełniłem profil.

Muszę kupić interfejs do VW, tymczasem umówiłem się z kolegą w niedzielę w Poznaniu na sprawdzenie błędów, spiszę wszystko i wykasuję, zobaczymy co go znowu boli. Rano sprawdzę też bezpiecznik ale pewnie jest cały.
Zaczyna mnie wkurzać ten cały dogrzewacz...
danielp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.