Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-09-2012, 15:26   #1
weckl
ford::amateur
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 28-09-2012
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta MK6
Silnik: 1,4TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Jak zamknąć drzwi nie odpinając akumulatora ?

Jak mogę zamknąć drzwi, kiedy centralny nie działa, nie odpinając samochodu od akumulatora?

Problemem jest jak sądzę świecąca się kontrolka niedomkniętych drzwi, ponieważ centralny zamyka i od razu otwiera drzwi. Czytałem, że podobno da się jakoś spiąć na krótko, żeby tę kontrolkę wyłączyć, choć nie wiem czy to mogłoby pomóc? Jeśli tak to co należałoby spiąć?

weckl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2012, 18:08   #2
JoeMix
ford::professional
 
Avatar JoeMix
 
Zarejestrowany: 07-09-2005
Skąd: Łódź
Model: Fiesta Mk3 Futura
Silnik: 1118ccm 50KM
Rocznik: 1994
Postów: 1,309
Domyślnie Odp: Jak zamknąć drzwi?

Świecąca kontrolka nie jest problemem tylko efektem awarii która uniemożliwia poprawne zaryglowanie drzwi,,, pomijając kwestie mechaniczna zamka (drzwi zatrzaskują się i zamykają jak należy) świecąca kontrolka to na 90% uszkodzenie czujników w drzwiach lub ich obwodu,,, krańcówki jak pamiętam są w zamkach i działają odwrotnie niż normalne to znaczy ze obwód jest zamknięty na zamkniętych drzwiach a otwarcie powoduje przerwę (dlatego zmostkowanie krańcówki doraźnie rozwiąże problem)
__________________
podpis usuniety, naruszenie regulaminu paragraf 23 i 24
JoeMix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2012, 10:58   #3
Pavlis83
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-03-2006
Model: Ford Fiesta
Silnik: TDCi
Rocznik: 05
Postów: 181
Domyślnie Odp: Jak zamknąć drzwi nie odpinając akumulatora ?

Ja mam centralny nie z pilota lecz z "zamka". Nie wiem czy to Ci pomoze ale w tych fiestach jest jeszcze tak ze jak probuje sie zamknac drzwi z kluczyka majac centralny zamek i ktores przednie sa niedomkniete to centralny zamyka i odrazu otwiera. Jezeli sa niedomkniete drzwi tylne to centralny zamyka, z reszta zamyka nawet jak tylne drzwi lub bagaznik sa otwarte na osciez. Wiec chyba Twoja awaria dotyczy przednich drzwi
__________________
http://forum.fordclubpolska.org/viewtop ... 794#194794
Zapraszam do oglądania i komentowania tych dwoch filmów o wyścigach
Pavlis83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.