Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-07-2023, 21:19   #121
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,453
Domyślnie Odp: Doprogramowanie drugiego "piloto-kluczyka"

Gdybym był na emeryturze to może i bym znalazł posty o dostępie delerskim bez którego nie da się dopisać kluczyka do Forda 🙂
Niestety do emerytury mi daleko i nie mam chęci ani czasu na szukanie takich bzdetów.

Większość osób ma problemy z Volvo, reszta jest dawno rozgryziona.

lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2023, 09:09   #122
Tomi999
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 24-11-2020
Skąd: Mysiadło
Model: Mondeo mk5 + Escape 2017
Silnik: 2.0 TDCI + 2.0 EB
Rocznik: 2015 + 2017
Postów: 27
Domyślnie Odp: Doprogramowanie drugiego "piloto-kluczyka"

Cześć. Szukam kogoś z Warszawy lub okolic, kto doprogramuje mi 2 pilot. Escape 2017 rok. Kupiłem już chińczyka.
Tomi999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2023, 10:05   #123
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Doprogramowanie drugiego "piloto-kluczyka"

Cytat:
Napisał Tomi999 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć. Szukam kogoś z Warszawy lub okolic, kto doprogramuje mi 2 pilot...
Cytat:
Napisał lukaszooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...kluczyk do Forda dopisze każdy zakład który zajmuje dorabianiem kluczyków...
Zgodnie z powyższym cytatem, to "nie ma co szukać"... Nawet na Kurpiach (moich rodzinnych - jestem z Baranowa!) ktoś to powinien robić...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie ma sensu więc aż do Mińska Mazowieckiego się fatygować...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2023, 15:36   #124
teiksef
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-06-2023
Model: Escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2020
Postów: 29
Domyślnie Odp: Doprogramowanie drugiego "piloto-kluczyka"

Cytat:
Napisał lukaszooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kluczyki w fordach nie są w żaden sposób zabezpieczone. Wbrew temu co piszą ludzie na tym forum, kluczyk do Forda dopisze każdy zakład który zajmuje dorabianiem kluczyków.
Jakim oprogramowaniem mogą/powinni to robić?
Trzeci kluczyk można doprogramować samodzielnie, mając fizycznie dwa poprzednie (instrukcja obsługi Forda Escape 2020 US, strona 77, "Programming a Spare Intelligent Access Key").
Przy braku dwóch fizycznych kluczyków w różnych miejscach można znaleźć, że jest to spory problem (także w temacie np. Escape 2014: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]).
Jeśli potrzebny jest np. IDS (z dostępem dealerskim czy nie), wolałbym móc upewnić się, że idę do punktu, który ten IDS ma, niż tracić czas na to, żeby ktoś drapał się przy mnie po głowie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jeśli chiński klon VCMa, zapytam o chiński klon VCMa. Itd.
Oczywiście nie mam na myśli klonowania.

Cytat:
Napisał lukaszooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli chodzi o chińskie kluczyki, jeden chiński klucz działa, inny nie działa wogole a jeszcze inny rozładowuje baterie co dwa tygodnie. Właśnie dlatego jeden kosztuje 50zl a inny taki sam 450zl.
Jeśli kupisz oryginał to grot można wymienić, mam takie od ręki.
Dzięki za informacje. Jeśli uda mi się kupić w sensownej cenie oryginał, będę szukał/pytał.
teiksef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2023, 15:55   #125
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Doprogramowanie drugiego "piloto-kluczyka"

Cytat:
Napisał teiksef Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakim oprogramowaniem mogą/powinni to robić?
....
"Klucznicy" (nieważne jak dobrzy...) zwykle nie mają żadnego programu. Używają "programatorów do kluczy" - np podobnych do tego urządzonka [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Podałem najprostszy przykład z aliexpress.
Im lepszy klucznik tym bardziej profesjonalne (i uniwersalne...) takie urządzenie.
ZAZWYCZAJ jak taki klucznik umawia się na programowanie w danym typie/roczniku auta - to już to kiedyś robił. Więc ryzyko, że będzie "kombinował" jest niezbyt duże (szkoda mu tracić czasu, bo zwykle leży u niego kupka kluczy różnych do skopiowania...).

Osobna sprawa jak dana "maszynka" danego klucznika dopisuje te klucze.... Czy kasuje stare i dopisuje tylko nowe itp. itd... Tu odpowiedzi jednej brak...

Ja jak to robię IDSem to pokazuję, że skasowałem stare klucze, zaprogramowałem tylko nowe i że w aucie są tylko 2 klucze trzymane przez właściciela w ręce.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2023, 23:33   #126
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,453
Domyślnie Odp: Doprogramowanie drugiego "piloto-kluczyka"

Udowadnialem to wiele razy, na dzień dzisiejszy chińska zabawka to IDS. Jeśli ktoś chce udowodnić ,że jest inaczej niech wymieni BCM i dopiszę w nim kluczyki.

To ,że na Ali jest podróbka za małe pieniądze za wiele nie mówi. Oryginalny OBDstar u oficjalnego dystrybutora kosztuje 8.5 tys zl. Autel 7tys. Do tego różne ficzery do dopisywania kluczy np do Toyoty za 2500zl.....Roczna licencja na jeden to koszt ok 1700zl. Jeden programator to za mało trzeba mieć dwa a nawet trzy, tego co nie robi jeden,zrobi drugi. Jeśli bawisz sie w kluczyki to bawisz sie też w groty. Frezarka to koszt 5-16tys zł. Na Ali można kupić zabawki od 400zl ale ja bal bym się tego używać.

Porządny programator odczytuje ID klucza, częstotliwość, rodzaj transpondera i status blokady. Porzadna frezarka docina grot z pinu lub zdjęcia.
Dopisać można jeden klucz, wiele kluczy, wykasować wszystkie i zapisać tylko jeden czego nie da się zrobić IDS.
Kopiowanie transponderów to inna para kaloszy i robi się je w starych autach.

Kolejna sprawa nikt na tym forum nie posiada licencji na siebie bo taka kosztuje coś ok 8tys euro rocznie. Nie wiem jak inni ale ja posiadam ubezpieczenie na warsztat a w regulaminie jest zapis o uzywanych narzędziach i sprzętu z legalnego źródła i z atestem

Ostatnio edytowane przez lukaszooo ; 08-07-2023 o 06:34
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2023, 00:10   #127
teiksef
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-06-2023
Model: Escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2020
Postów: 29
Domyślnie Odp: Doprogramowanie drugiego "piloto-kluczyka"

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] : Dzięki Panowie za informacje. Mam już chyba jasność.
teiksef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2023, 22:36   #128
przemo0106
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 16-05-2012
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Model: Escape
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2013
Postów: 20
Domyślnie Odp: Pilot nie otwiera drzwi, auto odpala normlanie - KeyLess

Witam. U mnie w Escape 2013 właśnie wymieniłem baterię w kluczyku. Mam odpalanie na przycisk i ogólnie pełny keyless. Po wymianie baterii kluczyk zwariował. Otwieranie bezkluczykowe na sensory na klamkach działa kiedy chce i raczej muszę go otwierac na pilota. Jak wejdę do auta to wyskakuje mi komunikat że nie wykryto kluczyka my key (dodam że nigdy tej funkcji nie włączałem) i żeby odpalić auto muszę wcisnąć na pilocie otwieranie drzwi i dopiero potem przycisk zapłonu. Dziwne rzeczy. Czy ktoś coś może zaradzić? Dzięki z góry.
przemo0106 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2023, 08:41   #129
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Pilot nie otwiera drzwi, auto odpala normlanie - KeyLess

Cytat:
Napisał przemo0106 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Czy ktoś coś może zaradzić? Dzięki z góry.
Zapewne trzeba włożyć porządną, firmową i nie przeterminowaną baterię...
Opisane zachowania są standardem dla byle jakich baterii wyglądających (i tylko wyglądających....) "jak nowe".
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 30-09-2023 o 21:21
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2023, 11:04   #130
henrykus1
ford::beginner
 
Imię: Henry
Zarejestrowany: 18-10-2018
Model: Kuga Mk2 4x4
Silnik: 2,0 Tdc
Rocznik: 2014
Postów: 20
Domyślnie Odp: Doprogramowanie drugiego "piloto-kluczyka"

Witam, czy przeprogramuję u klucznika używany kluczyk pilot Forda KUGA MK3 PHEV 2.5 ORYGINAŁ 2020 dla Kuga mk2 2014 ?
henrykus1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.