Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-03-2015, 07:26   #271
axel83
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-11-2011
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 TDCI 115
Rocznik: 2011
Postów: 139
Domyślnie Odp: Zaślepienie EGR, jakie konsekwęcje?

Wycięcie EGR ma dobroczynny wpływ na silnik - brak syfu w dolocie, silnik dostaje czyste powietrze. Z doświadczenia wiem że nawet mocno zabrudzony kolektor ssący potrafi się sam oczyścić po zaślepieniu egr(po parunastu tyś km).

axel83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2015, 16:27   #272
JohnLenin
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-08-2011
Skąd: Rzeszów
Model: Focus MK3
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2011
Postów: 320
Domyślnie Odp: Zaślepienie EGR, jakie konsekwęcje?

Cytat:
Napisał benio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Taki objaw pojawia się po zaślepieniu EGR-a, ponieważ spaliny które wcześniej "dopływały" zmniejszały ciśnienie z turbawki, a tym samym spowalniały jej obroty co zauważalne jest właśnie przy odjęciu gazu.
W zależności od głośności pracy silnika i stanu turbiny świst jest słyszalny mniej lub bardziej.
Teraz pytanie, czy wyprogramowanie może zaszkodzić turbinie skoro tak to wyglada?
JohnLenin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2015, 20:19   #273
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: Zaślepienie EGR, jakie konsekwęcje?

Nie sądzę, że wyłączenie obsługi EGR-a może znacząco przyczynić się do szybszego zużycia turbiny, ale to tylko moje uwagi nie poparte badaniami.
Do szybszego zużycia turbawki może przyczynić się np. ciskanie na pedał gazu zaraz po uruchomieniu silnika lub wyłączanie silnika zaraz po "butowaniu".
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2015, 14:12   #274
JohnLenin
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-08-2011
Skąd: Rzeszów
Model: Focus MK3
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2011
Postów: 320
Domyślnie Odp: Zaślepienie EGR, jakie konsekwęcje?

Ciekawe jest to, że tego dźwięku nie było słychać, kiedy egr był tylko zaślepiony, a po wyprogramowaniu pojawił się?
JohnLenin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2015, 20:18   #275
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: Zaślepienie EGR, jakie konsekwęcje?

To być może po przeprogramowaniu na "off EGR" turbo dostało inny soft pracy.
Jeżeli masz stare charakterystyki sterowania geometrią turbiny to możesz porównać je z obecnymi.
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2015, 08:17   #276
JohnLenin
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-08-2011
Skąd: Rzeszów
Model: Focus MK3
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2011
Postów: 320
Domyślnie Odp: Zaślepienie EGR, jakie konsekwęcje?

Cytat:
Napisał benio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To być może po przeprogramowaniu na "off EGR" turbo dostało inny soft pracy.
Jeżeli masz stare charakterystyki sterowania geometrią turbiny to możesz porównać je z obecnymi.
Witam, niestety nie mam charakterystyk sterowania turbo. Po prostu wyprogramowałem u osoby zajmującej się takimi rzeczami, tylko ostatnio jeszcze wywaliło błąd P0489, z tego co znalazłem w sieci jest to błąd związany z egr-em, tylko że mam wyprogramowany egr+zaślepka i nie wiem czy to wina złego wyprogramowania i trzeba będzie reklamować? Przed zmianą programu pojawiał się tylko błąd P0490. Co o tym sądzicie?
JohnLenin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2015, 19:56   #277
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: Zaślepienie EGR, jakie konsekwęcje?

Cytat:
Napisał JohnLenin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... tylko ostatnio jeszcze wywaliło błąd P0489, ... mam wyprogramowany egr+zaślepka i nie wiem czy to wina złego wyprogramowania i trzeba będzie reklamować? ...
P0489 - obwód sterowania przepustnicy recyrkulacji spalin obwodu niskiego.
Moim zdaniem jest to związane z nie do końca poprawnym "off-em" EGR-a.
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2015, 11:57   #278
widmoboy
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 31-10-2014
Model: 407SW
Silnik: 1.6HDi
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Odp: Zaślepienie EGR, jakie konsekwęcje?

Witam wszystkich
Niestety mam problem i potrzebuje porady.
Mój Peugeot z silnikiem 1.6 HDi 110, niee zgłasza żadnych błędów a okresowo traci moc i kopci na czarno.
Zrobiłem test, jazda z lapkiem na kolanach z podglądem w Diagboxie.
Z pomiarów wynika,że przepływomierz zawyża "zmierzony wydatek powietrza" ale nie cały czas. Przy spokojnej jeździe jest tak samo jak " wartość zadana wydatku powietrza". Wskazania się rozjeżdżają gdy lekko przyśpieszam jak również wciskam pedał w podłogę.
Te rozjechane wskazania wpływają na EGR który komunikuje w tedy "Wartość RCO elektrozaworu recyrkulacji spalin Wartość niewłaściwa ".
Gdy znowu mpp się pokrywa z wartością zadaną, EGR ożywa.

Dodam,że po odpięciu przepływki, jakby się lepiej zbierał, nie wiem czy EGR się zamyka, bo jest wartość niewłaściwa. Za to jest "Kopiowanie położenia EGR 0% "
EGR był czyszczony ze 20kkm ale wyglądał na dobry.

Teraz pytanie, czy mpp ma jakąś zwłokę w działaniu?
I czy ja dobrze interpretuję wskazania ?
Pozdrawiam
widmoboy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2015, 20:59   #279
Homie
ford::average
 
Avatar Homie
 
Zarejestrowany: 25-07-2011
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Tdci
Rocznik: 2006
Postów: 121
Domyślnie Odp: Zaślepienie EGR, jakie konsekwęcje?

Cytat:
Napisał axel83 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wycięcie EGR ma dobroczynny wpływ na silnik - brak syfu w dolocie, silnik dostaje czyste powietrze. Z doświadczenia wiem że nawet mocno zabrudzony kolektor ssący potrafi się sam oczyścić po zaślepieniu egr(po parunastu tyś km).
Właśnie miałem pytać, czy warto czyścić, czy przedmucha się sam. EGR zaślepiony, auto jeździ jak nówka z salonu, ustały WSZYSTKIE dolegliwości, tylko dzięki jednej małej blaszce. Szok.
Homie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2015, 09:15   #280
slawek196812
ford::average
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecin
Model: Grand C max
Silnik: 1,5 TDCI 120 KM
Rocznik: 2017
Postów: 73
Domyślnie Odp: Zaślepienie EGR, jakie konsekwęcje?

Witam
Ja swoją Foczką z zaślepionym i wyprogramowanym EGR-em śmigą już prawie dwa lata,do tego przerobione odpowietrzenie komory korboweji wyprowadzone poza filtr powietrza,efekt taki że mam czyściutko w dolocie ,filtrze powietrza i czystą turbawkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i odpukać ,żadnych problemów od dwóch lat (przebieg 197 tys)
Pozdrawiam
slawek196812 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.