Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-02-2012, 21:23   #11
mondek1808
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-05-2011
Skąd: Zakopane
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 25
Domyślnie Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?

(niestety jakość naszych paliw pozostawia wiele do życzenia ja tankowałem zawsze na BP. )

Ja tankuje na orlenie jak jestem w polsce a na codzien jestem w wiedniu i tu tankuje na shelu tu chyba lepsze paliwo jak w pl ? czyli piszecie ze trzeba zmienic filtr paliwa . a co mi grozi jak tego nie zrobie ? ps ma ktros jeszcze jakies pomysły ?

mondek1808 jest offline  
Stary 06-02-2012, 21:34   #12
Zicher2
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 05-01-2011
Skąd: Piława Górna
Model: Scorpio MKI /Mondeo MKII
Silnik: 2,0 8V / 1,8 16V
Rocznik: 1990 / 1996
Postów: 177
Domyślnie Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?

Cytat:
Napisał mondek1808 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a co mi grozi jak tego nie zrobie
zapcha się filtr na amen. Odpalisz auto będziesz chciał dodać gazu a on będzie gasł i założysz nowy temat na forum bo "Twoje mondeo gaśnie po dodaniu gazu"
Zicher2 jest offline  
Stary 06-02-2012, 21:38   #13
mondek1808
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-05-2011
Skąd: Zakopane
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 25
Domyślnie Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?

Miejmy nadzieje ze nie bede musial zakladac nowego tematu haha ... a tak na powaznie to na 100 % filtr paliwa ?
mondek1808 jest offline  
Stary 06-02-2012, 21:44   #14
Zicher2
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 05-01-2011
Skąd: Piława Górna
Model: Scorpio MKI /Mondeo MKII
Silnik: 2,0 8V / 1,8 16V
Rocznik: 1990 / 1996
Postów: 177
Domyślnie Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?

Chłopaki wyżej pisali ze wymienili filtr i jest ok. Wiec wymień i powinno być git.
Cytat:
Napisał mondek1808 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a tak na powaznie to na 100 % filtr paliwa ?
nikt Ci nie powie na 100 % Jedna przyczyna niekoniecznie ma te same objawy u wszystkich.
Zicher2 jest offline  
Stary 06-02-2012, 21:49   #15
mondek1808
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-05-2011
Skąd: Zakopane
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 25
Domyślnie Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?

ok Dzieki za pomoc .
Kontynuując temat piszcie jak zachowuja sie wasze mondki i co z nimi robicie wszystkim sie przyda ... Pozdrawiam
mondek1808 jest offline  
Stary 07-02-2012, 07:13   #16
krzkol
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-11-2008
Skąd: Tarnów
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCI 115KM
Rocznik: 2005
Postów: 12
Domyślnie Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?

Witam, mam podobny problem i tylko na zimnymsilniku po nocy. Ale od początku.
Wraz z nadchodzącymi mrozami narastał problem z odpaleniem auta. Przy -25 było już bardzo ciężko go odpalić ale się udawało. Pewnego dnia żona wracając z pracy stwierdziła iż zapaliła się jej sprężynka, auto poszarpywało. Po kilku dniach i jak mogłem sobie pozwolić na wizytę u mechanika pojechałem na oględziny. Godzina roboty i wymienione 4 świece żarowe ( 3 były spalone ale wymienił komplet). Autko od tamtego czasu (soboty) spisywało się ok - aż do wczoraj gdy osobiście doświadczyłem poszarpywań.
Otóż odpaliłem auto i po wyjechaniu na główną drogę przy niewielkiej prędkości podczas przyspieszania 2 i 3 bieg auto szarpnęło tak jakby brakło mu paliwa i zapaliła się sprężynka nastęnie kilka sekund później auto straciło na mocy zjechałem na pobocze i auto zgasło. Odpaliłem znów doszedłem do 3 biegu i to samo. Kolejne odpalenie auta spowodowało zapalenie się CHECK ENGINE a sprężynka już się nie pojawiła. Myśląć iż zimą auto jest zmulone postanowiłem je trochę przewietrzyćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Auto przyspieszało jak dla mnie normalnie na wszystkich biegach i zakresach obrotów (5 i 6 do końca nie wypróbowałem - warunki a raczej ich brak).
Wieczorem podjechałem do mechanika i nie było tam stałych błędów tylko chwilowe. Udało mi się zapamiętać tylko że były 3 i ostatni z nich tyczył się zbyt niskiego ciśnienia w pompie. Mechanik wykasował i pojechałem. Dziś rano to samo. Ale zatrzymałem się nna poboczu i ato popracowało kilka minut. Problem się już nie pojawił.

Z tego co przeczytałem powyżej może to być efekt filtra i samego paliwa. Przy tych mrozach co były to dolałem do paliwa jakiś dodatek. Wymienię filtr a jak to nie pomoże to czy są jakieś inne pomysły?
krzkol jest offline  
Stary 07-02-2012, 08:24   #17
Zicher2
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 05-01-2011
Skąd: Piława Górna
Model: Scorpio MKI /Mondeo MKII
Silnik: 2,0 8V / 1,8 16V
Rocznik: 1990 / 1996
Postów: 177
Domyślnie Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?

wymień filtr, odpowietrz układ i wtedy zobaczymy co dalej jeżeli przyczyny nie ustąpią.
Zicher2 jest offline  
Stary 07-02-2012, 20:37   #18
lukaszsk
ford::average
 
Avatar lukaszsk
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: Siemianowice Śląskie
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 12.2005
Postów: 118
Domyślnie Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?

Cytat:
Napisał krzkol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, mam podobny problem i tylko na zimnymsilniku po nocy. Ale od początku.
Wraz z nadchodzącymi mrozami narastał problem z odpaleniem auta. Przy -25 było już bardzo ciężko go odpalić ale się udawało. Pewnego dnia żona wracając z pracy stwierdziła iż zapaliła się jej sprężynka, auto poszarpywało. Po kilku dniach i jak mogłem sobie pozwolić na wizytę u mechanika pojechałem na oględziny. Godzina roboty i wymienione 4 świece żarowe ( 3 były spalone ale wymienił komplet). Autko od tamtego czasu (soboty) spisywało się ok - aż do wczoraj gdy osobiście doświadczyłem poszarpywań.
Otóż odpaliłem auto i po wyjechaniu na główną drogę przy niewielkiej prędkości podczas przyspieszania 2 i 3 bieg auto szarpnęło tak jakby brakło mu paliwa i zapaliła się sprężynka nastęnie kilka sekund później auto straciło na mocy zjechałem na pobocze i auto zgasło. Odpaliłem znów doszedłem do 3 biegu i to samo. Kolejne odpalenie auta spowodowało zapalenie się CHECK ENGINE a sprężynka już się nie pojawiła. Myśląć iż zimą auto jest zmulone postanowiłem je trochę przewietrzyćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Auto przyspieszało jak dla mnie normalnie na wszystkich biegach i zakresach obrotów (5 i 6 do końca nie wypróbowałem - warunki a raczej ich brak).
Wieczorem podjechałem do mechanika i nie było tam stałych błędów tylko chwilowe. Udało mi się zapamiętać tylko że były 3 i ostatni z nich tyczył się zbyt niskiego ciśnienia w pompie. Mechanik wykasował i pojechałem. Dziś rano to samo. Ale zatrzymałem się nna poboczu i ato popracowało kilka minut. Problem się już nie pojawił.

Z tego co przeczytałem powyżej może to być efekt filtra i samego paliwa. Przy tych mrozach co były to dolałem do paliwa jakiś dodatek. Wymienię filtr a jak to nie pomoże to czy są jakieś inne pomysły?
U mnie dokładnie jest ten sam objaw.
Stało sie to po dolaniu do paliwa dodatku (depresatora) i to był mój błąd.
Efekt był dokładnie odwrotny od zamierzonego.
Dzisiaj spuściłem całe paliwo z baku i to co było w samym filtrze paliwa i zalałem nowym (to w baku było mętne).
Jeżeli jutro znowu będą problemy z poszarpytaniem wymienie odrazu filtr paliwa.
Bardziej martwi mnie jeszcze fakt stałego świecenia się kontrolki check engine Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.( nie wiem czy sam zniknie (odłączenie aku na 5min nie pomogło - może to zbyc krótko) ??
Próbowałem odczytać błąd na desce rozdz. ale mam tylko to co na zdjęciu
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 060220121981.jpg (95.9 KB, 44 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez lukaszsk ; 07-02-2012 o 21:15
lukaszsk jest offline  
Stary 07-02-2012, 20:46   #19
bambelo
ford::advanced
 
Avatar bambelo
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 11-05-2008
Skąd: SZCZECIN
Model: HONDA ACCORD + Mondeo mk3
Silnik: i-VTEC
Rocznik: 2005
Postów: 354
Domyślnie Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?

Cytat:
Napisał lukaszsk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
może to zbyc krótko
na pewno krótko bo sam dzisiaj usuwałem check engine i ponad pół godziny wystarczyło. Lecz na zdjęciu kontrolka się nie świeci ? tylko pokazuje kod błędu.
bambelo jest offline  
Stary 07-02-2012, 21:16   #20
lukaszsk
ford::average
 
Avatar lukaszsk
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: Siemianowice Śląskie
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 12.2005
Postów: 118
Domyślnie Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?

Już się świeci :-)
Dałem inna fotke na które check sie nie świecił - ale już się poprawiłem.
lukaszsk jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.