Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-02-2013, 18:44   #1
oski101
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-07-2012
Model: Focus mk1
Silnik: 1.6
Rocznik: 2000
Postów: 3
Domyślnie Podłączenie wzmacniacza

Witam, posiadam radio Forda 6000 rds eon i zakupiłem skrzynie basową z wbudowanym wzmacniaczem PEIYING PY-BC250X. Gdy podłączyłem +12 do akumulatora, GND do blachy w samochodzie i Rem do radia po odpaleniu samochodu na wzmacniaczu ze skrzyni pokazuje się czerwona lampka i nie gra, a gdy wyłączę auto zmienia się na zieloną i gra... Podpiąłem w radiu do pinu na którym świeciła mi żaróweczka przy odpalonym radiu, a przy wyłączonym gasła, więc myślę, że do dobrego... Gdy zamieniłem na wzmacniaczu kable +12 i rem to wyłącza i włącza się jak trzeba, tyle źle i cicho gra. Jak zmostkuje +12 i rem to fajnie gra tylko znów jest cały czas włączony wzmacniacz. O co chodzi? Pomoże ktoś? Z góry dzięki za pomoc, bo nie mam pomysłu, co może być nie tak ;|


Ostatnio edytowane przez jvc ; 14-02-2013 o 19:08
oski101 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2013, 19:07   #2
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Podłączenie wzmacniacza - problem

Przenoszę do działu audio.
Na przyszłość zwracaj też uwagę na poprawny tytuł tematu
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2013, 00:49   #3
oski101
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-07-2012
Model: Focus mk1
Silnik: 1.6
Rocznik: 2000
Postów: 3
Domyślnie Odp: Podłączenie wzmacniacza -Fokus MK1

Przepraszam za pomyłkę. Daje zdjęcie jak to wygląda bardziej obrazowo...

http://iv.pl/images/19244306133824115205.jpg
Przy takim podłączeniu świeci się zielona dioda i wszystko ładnie gra lecz tylko przy wyłączonym zapłonie, a włączonym radiu. Gdy odpalę auto dioda automatycznie zmienia kolor na czerwony i głośnik przestaje grać. Jest zupełnie odwrotnie jak powinno być... Pojechałem to warsztatu "elektryka i car audio" zamienili mi tam kabel + z rem (odwrotnie podłączyli) i teraz cały czas gra jak radio jest włączone (tak jak powinno być), ale dość mizernie i przy większych głośnościach w ogóle przestaje wydobywać się bass. Chyba, że zmostkuje + i rem, to wtedy gra ładnie głośno i cały czas, tylko, że gdy wyłączę radio, to dalej świeci zielona dioda i nie wiem czy to nie rozładuje akumulatora... I do tego po czasie takie podłączenie przestaje grać. Co poradzicie?
oski101 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.