Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-12-2013, 18:42   #1
Arkadio12
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-10-2013
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 4
Domyślnie otwieranie tylnej klapy nie dziala

witam, mam problem z otwieraniem tylnej klapy w mojej fieście. Czasami przestaje dzialac otwieranie klapy i z kluczyka jak i z przycisku na desce. Po jakims czasie znow dziala. W kabinie slychac odglos przeskakiwania mechanizmu ale jakby cos go blokuje i klapa nie chce sie otworzyc. Prosze o jakies podpowiedzi moze dostaje sie tam wilgoc moze mozna to jakos zabezpieczyc.

Arkadio12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2013, 19:21   #2
marko52
ford::advanced
 
Imię: marek
Zarejestrowany: 21-07-2012
Skąd: wielkopolska
Model: FIESTA
Silnik: 1250 ZETEC S
Rocznik: 1997
Postów: 298
Domyślnie Odp: otwieranie tylnej klapy nie dziala

Miałem słabe zero na klapie- poradzono mi tutaj spryskanie wd zawiasów klapy i wszystko wróciło do normy nie chodziła mi też tylna wycieraczka. odgiołem gumę od wycieraczki i też tak potraktowałem - miałem ten sam problem- może to jest to?
marko52 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2013, 00:46   #3
rfx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-10-2008
Skąd: Gdańsk
Model: FF
Silnik: francuski
Rocznik: nn
Postów: 44
Domyślnie Odp: otwieranie tylnej klapy nie dziala

Prawdopodobnie winny jest zużyty siłownik otwierania klapy, a konkretnie jego silniczek. Nowy siłownik jest absurdalnie drogi, na forum o Fusionie znajdziesz więcej informacji na temat tego problemu plus kilka rozwiązań.
rfx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2013, 13:14   #4
marko52
ford::advanced
 
Imię: marek
Zarejestrowany: 21-07-2012
Skąd: wielkopolska
Model: FIESTA
Silnik: 1250 ZETEC S
Rocznik: 1997
Postów: 298
Domyślnie Odp: otwieranie tylnej klapy nie dziala

Cytat:
Napisał marko52 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałem słabe zero na klapie- poradzono mi tutaj spryskanie wd zawiasów klapy i wszystko wróciło do normy nie chodziła mi też tylna wycieraczka. odgiołem gumę od wycieraczki i też tak potraktowałem - miałem ten sam problem- może to jest to?
P.S. Sprawdzałem zero żarówką, plus wziołem od oświetlenia bagażnika i o dziwo- zarówka palila, a klapa nie otwierała się z przycisku i też myślałem o siłowniku.a jednak to nie było to.
marko52 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2013, 14:00   #5
helmut01
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-01-2008
Model: fusion
Silnik: 1.4 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 67
Domyślnie Odp: otwieranie tylnej klapy nie dziala

Błąd może rónież tkwić w włączniki klapy( tym w desce sterowania). Podobno kable lubią sie poluzować. Nie wiem tylko jak sie go demontuje, może ktoś z was poradzi jak tego dokonać?
__________________
helmut
helmut01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2013, 19:39   #6
rfx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-10-2008
Skąd: Gdańsk
Model: FF
Silnik: francuski
Rocznik: nn
Postów: 44
Domyślnie Odp: otwieranie tylnej klapy nie dziala

Znalazłem gdzieś informację, że przycisk ten łatwo jest wymontować wkładając rękę od dołu deski lewej strony. Sam tam nie zaglądałem więc nie potwierdzę. Dlaczego chcesz zaczynać sprawdzanie od włącznika? Zacznij z drugiej strony - odłącz wiązkę od siłownika, podepnij się pod nią multimetrem. Poproś drugą osobę aby nacisnęła przycisk. Jeśli pojawi się napięcie zbliżone do tego z akumulatora będziesz wiedzieć nie, że nie tylko przycisk ale i przewody są sprawne.
rfx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2013, 21:01   #7
helmut01
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-01-2008
Model: fusion
Silnik: 1.4 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 67
Domyślnie Odp: otwieranie tylnej klapy nie dziala

Sprawdzone, napięcie jest, siłownik wymontowany, przesmarowany i działa na sucho. Gdy zamontuję to już różnie. Zadziała kiedy chce więc chce się dobrać do przycisku.
__________________
helmut
helmut01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2013, 22:20   #8
rfx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-10-2008
Skąd: Gdańsk
Model: FF
Silnik: francuski
Rocznik: nn
Postów: 44
Domyślnie Odp: otwieranie tylnej klapy nie dziala

No to jeśli jest napięcie to po co chcesz sprawdzać przycisk? To, że siłownik działa na sucho nic nie znaczy. Zapewne zamontowany w nim silniczek jest zatarty i kręci się bardzo wolno w porównaniu z tym, co powinno być. Chodzi o to aby pod obciążeniem wykonał pełen ruch dosłownie w ułamku sekundy. Sam to przerabiałem, poszukaj na forum o Fusionie moich postów na ten temat to znajdziesz szybkie i proste rozwiązanie.
rfx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2014, 20:29   #9
mariuszz0
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-04-2014
Model: Focus Vignale
Silnik: 1.5 EcoBlue manual
Rocznik: 2019
Postów: 12
Domyślnie Odp: otwieranie tylnej klapy nie dziala

Tez mialem problem z silownikiem tylnej klapy Fiesty: 2S6T-432A98-AF. Sila otwierania byla za mala. Czyszczenie i smarowanie nic nie dawalo. Okazalo sie ze problem byl z silniczkiem. Rozebralem silownik podwazajac gorna obudowe za pomoca srubokreta- wpierw ucinajac kawalek brzegu obudowy. Silnik wyjalem i rozebralem za pomoca cienkiego szpikulca- podwazylem blaszki przegiete w obudowie z tworzywa sztucznego. Wyjalem tylna czesc silniczka, przeczyscilem szczotki ale nic to nie dalo. Dopiero wyjecie pewnego elementu- kostki siedzacej przy szczotkach i zalozenie go w odwrotnej pozycji dalo pozytywny rezultat (brak styku? lub uszkodzona powloka elementu?). Nie wiem na jak dlugo ale poki co dziala jak nowy. Obudowe silownika skrecilem za pomoca opasek zaciskowych do kabli elektrycznych. Moze sie komus przyda moja porada, poki co 300 zl zaoszczedzilem.
mariuszz0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.