Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-04-2016, 20:47   #1641
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Witam. Dzisiaj za radą i pomocą kolegi STECUS został wymieniony alternator na wersję z silnika benzynowego razem ze sprzęgiełkiem. Nastąpiła w końcu cisza, nawet na włączonej klimie pasek nawet nie drgnie. Kolega doradził żeby nie brnąć w zbędne koszta i nie wymieniać napinacza, paska czy rolek tylko poszukać używanego altka w komplecie ze sprzęgiełkiem.

Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2016, 08:49   #1642
Michał82
FCP member
 
Avatar Michał82
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 09-02-2011
Skąd: Lublin, Piaski
Model: Ford S-max
Silnik: 2.0 TDCi 140 KM
Rocznik: 2013
Postów: 85
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał Pogodny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Byłem właśnie w intercarsie porównać do siebie ten tłumik z bemki do sprężyny napinacza SNR. Ogólnie wygląda to tak:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Teraz pytanie czy różnica w rozstawie o te 4-5mm nie zrobi jakiegoś problemu w montażu...
A to przypadkiem nie miał być tłumik z Opla Omegi?
__________________







Michał82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2016, 19:36   #1643
tomkal28
ford::beginner
 
Avatar tomkal28
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 28-04-2009
Skąd: J
Model: mondeo
Silnik: 2000
Rocznik: 2001
Postów: 37
Cool Hałasujący napinacz

Witam
Na wstępie napiszę,że nie znalazłem odpowiedzi na mój problem na forum.

A więc rozpadło się koło pasowe walu i zaczął dobiegać metaliczny dzwięk od strony rozrządu , wymieniłem koło pasowe, wszystkie rolki, napinacz i pasek alternatora i co się okazało metaliczny dzwięk ustąpił natomiast pojawił się inny odgłos jakby stukot pochodzący od napinacza i tutaj rodzi się moje pytanie czy przyczyną może być uszkodzone łożysko na kole sprężarki lub samo koło bo tylko to nie było wymieniane a patrząc od dołu na pasek alternatora miedzy kołem pasowym wału a kołem klimatyzacji pasek wpada w drgania dość znaczne.

Pozdrawiam i czekam na wskazówki.
tomkal28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2016, 19:49   #1644
Michał82
FCP member
 
Avatar Michał82
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 09-02-2011
Skąd: Lublin, Piaski
Model: Ford S-max
Silnik: 2.0 TDCi 140 KM
Rocznik: 2013
Postów: 85
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz

U mnie po wymianie koła i rolek prowadzących pasek, między kołem a kółkiem sprężarki też drgał pasek. Dźwięk jakby ktoś brzdąkał na gitarze basowej. Pomogła wymiana rolki alternatora na taką ze sprzęgiełkiem.

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka
__________________








Ostatnio edytowane przez Michał82 ; 14-04-2016 o 19:58
Michał82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2016, 10:44   #1645
tomkal28
ford::beginner
 
Avatar tomkal28
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 28-04-2009
Skąd: J
Model: mondeo
Silnik: 2000
Rocznik: 2001
Postów: 37
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz

Cytat:
Napisał Michał82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie po wymianie koła i rolek prowadzących pasek, między kołem a kółkiem sprężarki też drgał pasek. Dźwięk jakby ktoś brzdąkał na gitarze basowej. Pomogła wymiana rolki alternatora na taką ze sprzęgiełkiem.

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka
Dzięki za podpowiedź tylko mam problem bo dzwoniłem po taką rolkę za sprzęgiełkiem i gość powiedział że w silnikach disla występują rolki bez sprzęgiełka
tomkal28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2016, 10:53   #1646
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego- wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał tomkal28 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gość powiedział że w silnikach disla występują rolki bez sprzęgiełka
Od tego właśnie masz ten temat. Jak go zgłębisz, to wszystko zrozumiesz.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________

668855686

Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 15-04-2016 o 10:57
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2016, 20:40   #1647
tomkal28
ford::beginner
 
Avatar tomkal28
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 28-04-2009
Skąd: J
Model: mondeo
Silnik: 2000
Rocznik: 2001
Postów: 37
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego- wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał Mariusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Od tego właśnie masz ten temat. Jak go zgłębisz, to wszystko zrozumiesz.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Witam
Piszę po to aby oszczędzić poszukiwań i wydawania zbędnych pieniędzy jeżeli ktoś w przyszłości będzie miał podobny problem.
A więc nie zakładałem żadnej rolki alternatora ze sprzęgiełkiem tylko założyłem krótszy pasek o wymiarze 1623 antypoślizgowy firmy "SKF"-chociaż firma pewnie nie gra roli i problem rozwiązany jest cichutko i słychać tylko przyjemny klekot disla i dodam że pisząc to jestem już 2 tygodnie po wymianie paska na krótszy i jest git.
tomkal28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2016, 23:56   #1648
AKuba
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-06-2010
Skąd: Poznań
Model: Mondeo III kombi
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 402
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego- wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał tomkal28 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
krótszy pasek o wymiarze 1623
I czyzby o 2 cm krótszy pasek przestał drgać? Napinacz niby napina i dziwne ,że dało radę założyć taki krótki pasek. A czasem napinacz nie jest napięty na maxa na tym pasku?
__________________
AKuba
Mondeo III 2005 kombi, 2,2 TDCi

Ostatnio edytowane przez AKuba ; 30-04-2016 o 00:02
AKuba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2016, 05:57   #1649
marwyk
ford::professional
 
Avatar marwyk
 
Zarejestrowany: 11-07-2006
Skąd: Kraków
Model: VW SHARAN
Silnik: 1.9tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

jest i o to właśnie chodzi - ciekawe jaki to bedzie miało wpływ na łożyska osprzętu - ale to wyjdzie dopiero za jakiś czas
marwyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2016, 23:40   #1650
AKuba
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-06-2010
Skąd: Poznań
Model: Mondeo III kombi
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 402
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Ja sie trochę namęczyłem z rozbiórką wszystkich rolek (ostatnią centralną rolkę dopiero razem z pokrywą boczną udało się ściągnąć z powodu: za długa śruba mocująca i za mało przestrzeni do podłużnicy). Mam pytanie- w jakiej kolejności powinno sie demontować pasek i posczególne rolki? Ciągle coś mi przeszkadzało - musiałem zdemontować też altek.
__________________
AKuba
Mondeo III 2005 kombi, 2,2 TDCi

Ostatnio edytowane przez AKuba ; 03-05-2016 o 02:51
AKuba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.