Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-03-2010, 13:30   #1
misiu200
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 09-04-2005
Skąd: Sandomierz
Model: Ford MOndeo
Silnik: 1,8 benz
Rocznik: 1993
Postów: 52
Domyślnie Prosba o pomoc w wymianie sprezyny amortyzatora-przod

Witam forumowiczow po dlugiej nie obecnoci
Mam do Was ogromna prosbe o pomoc. Otoz pekla mi prawa sprezyna chcialbym wiedziec co oprocz zprezyn trzeba jeszcze kupic i ew jak za to sie zabrac dodam ze troche z mechanika mam stycznosci- wiekszosc remontow mojego mondka wykonuje sam
Jesli ktos by mial jakies linki ew zdjecia jak pokolei wymienic sprezyne bede dozgonnie wdzieczny
Z gory dziekuje za pomoc.
P.S.
Sprezyny zostaly zamowione 2 sz.(lewa,prawa)


Ostatnio edytowane przez misiu200 ; 31-03-2010 o 14:25
misiu200 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2010, 16:23   #2
dyda6joe
ford::professional
 
Avatar dyda6joe
 
Zarejestrowany: 13-08-2007
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk1/sedan/ghia
Silnik: 2.0
Rocznik: marzec 1993
Postów: 1,025
Domyślnie Odp: Pomoc w wymianie sprezyny amortyzatora-przod

rozumiem że amortyzatory zostawiasz. no to warto drobne niedrogie części typu poduszka amortyzatora, łożysko oporowe amortyzatora, odbojniki, osłony sprawdzić w jakim stanie i ewentualnie dokupić. no i jest jednak sprawa. mocowanie amortyzatora w zwrotnicy jest rozwiązane, że dół amortyzatora wchodzi w taką obręcz zwrotnicy, którą ściska się śrubą wkręcaną w tą właśnie obręcz. z własnego doświadczenia wiem, i z innych wątków, że gdyby nie ta śruba to wymiana trwałaby 2h i tyle. tymczasem śruba skorodowana, zespolona z gwintem obręczy, albo się ukręci, albo zerwie gwint. wtedy dłuugie wiercenie i kwestia zastąpienia tej śruby jakąś inną, wraz z nakrętką. przygotuj wiertło, wiertarę, no i śrubę, jakąś dobrą. ja tak miałem z obu stron, zastąpiłem śrubą na imbus, twardości bodajże 13.8
__________________
gorąca osiemnastka
dyda6joe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2010, 18:28   #3
misiu200
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 09-04-2005
Skąd: Sandomierz
Model: Ford MOndeo
Silnik: 1,8 benz
Rocznik: 1993
Postów: 52
Domyślnie Odp: Pomoc w wymianie sprezyny amortyzatora-przod

a drodzy koledzy czym albo jak najlepiej scisnac sprezyny? Czytamlem na innych postach ze sciskami a czym jeszce mozna albo w jaki sposob?
misiu200 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2010, 18:36   #4
kamil2102
ford::average
 
Avatar kamil2102
 
Zarejestrowany: 06-11-2009
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK2 KOMBI GLX
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1999
Postów: 59
Domyślnie Odp: Pomoc w wymianie sprezyny amortyzatora-przod

witam
kolego dyda6joe a nie lepiej wyciagnac z cala piasta tarcza itd. ja tak zrobilem i wszystko ok wyszlo -ogolnie kila srubek wiecej do odkrecenia i nie musimy sie martwic ze cos urwiemy- tu jedynie uczule trzeba uwazac na to aby nie uszkodzic koncowki drazka przy wybijaniu.
A no i najwazniejsza sprawa potrzebne sciagacze sprezyn - widzialem na allegro kosztuja chyba kolo 100zl - ja osobiscie wykorzysalem wygiety plaskownik i pret gwintowany, ta zeby bylo taniejGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. poskutkowalo.
Pozdrawiam i zycze owocnej wymianyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kamil2102 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2010, 19:18   #5
uro2
ford::professional
 
Avatar uro2
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: bydgoszcz
Model: mondeo sedan [mk1]
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1996
Postów: 1,730
Domyślnie Odp: Pomoc w wymianie sprezyny amortyzatora-przod

Jeżeli chcesz robić sam to albo kup albo pożycz porządny ściągacz do sprężyn(w żadnym wypadku ściski).Sprężynę ściska się tylko tyle ile potrzeba żeby złożyć kolumnę.Kiepski ściągacz grozi wypadkiem.
__________________
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford
uro2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2010, 21:41   #6
dyda6joe
ford::professional
 
Avatar dyda6joe
 
Zarejestrowany: 13-08-2007
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk1/sedan/ghia
Silnik: 2.0
Rocznik: marzec 1993
Postów: 1,025
Domyślnie Odp: Pomoc w wymianie sprezyny amortyzatora-przod

no niby tak. ale za to jak śruba okaże się cała i ładnie pójdzie to o połowę mniej roboty. źle zacząłem. mogłem napisać - napsikaj wd40 albo oblej płynem hamulcowym i bądź ostrożny to bez wybebeszania albo ewentualnego rozwiercania wymienisz sprawnie sprężyny. co do ściskania sprężyn to ja z chrzestnym użyliśmy ścisków. mieliśmy za krótkie więc ściskaliśmy po kawałku a ściśnięty kawałek zabezpieczaliśmy łańcuchem. nie polecam bo niebezpieczne. to straszne naprężenie
__________________
gorąca osiemnastka
dyda6joe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.