Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-04-2010, 17:40   #1
marrlon
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-03-2010
Model: MK1
Silnik: 2.3 bnz-gaz
Rocznik: 1998
Postów: 6
Domyślnie bierze olej

od miesiaca posiadam galaxe zrobilem wymiane oleju -zalalem mobil 10 na 40 bo takim tez byl zalany. po przejechaniu okolo 700 km dolalem 1.5 li to juz jest problem.nadmienie ze zaobserwowalem po odpaleniu przez jakis czas z rury idzie niebieski dymek ale nie zawsze dzis tak nie bylo!sprawdzalem czy nie ma osadu na korku od wlewu oleju jest ok.plyn w zbiorniczku ma stan-przy otwieraniu korka lekko zasysa powietrze sladow oleju w zbiorniczku brak ,weze po nagrzaniu miekie. nie mam pojecia co to moze byc.jesli ktos by mogl poradzic co robic - i jakie koszty bo wiecej sam juz nie zdolam sprawdzic. prawdopodobnie uszczelka pod glowica nie ale nie chce sugerowac -moge sie mylic

marrlon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2010, 17:48   #2
piotrmarczak
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Sanok
Postów: 69
Domyślnie Odp: bierze olej

skoro masz niebieski dym to spalasz olej na poczatek zmien uszczelniacze zaworow jak niepomoze to zostaje ci zmiana pierscieni
piotrmarczak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2010, 19:21   #3
Mario16
ford::average
 
Avatar Mario16
 
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Kielce
Model: Galaxy GHIA
Silnik: 2,3 + LPG
Rocznik: 2002
Postów: 154
Domyślnie Odp: bierze olej

Sprawdź czy nie masz gdzieś wycieku jeśli nie to nie wróży to najlepiej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Ten silnik był nagrodzony w któryś latach jako silnik roku (nie pamiętam rocznika bo pakowali go też do Scorpio) generalnie można powiedzieć że jest bezobsługowy, mimo że ma taki sam łańcuch i podzespoły jak w 2,0 to wymianę przewidziano dopiero przy generalce t/j po 600,000km. Jeśli masz biały dymek po odpaleniu to wskazuje to na spalanie oleju więc niewiele jest elementów które mogą paść przy tym objawie ! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Skoro masz od niedawna to auto to najprawdopodobniej poprzedni właściciel pozbył się zajeżdżonego trupa (pewnie był doktorek przed sprzedażą). Ze względu na koszty remontu proponuję rozejrzeć się za nowym motorkiem (np: z angola, o wiele taniej) lecz przed zakupem proponuje dobry warsztat z dobrym sprzętem i fachową diagnozę wraz z pomiarem ciśnienia na cylindrach !! Gdybanie przy tym silniku z tymi objawami jest bez sensu.
polecam te lektury:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Mario16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2010, 19:35   #4
davideee
ford::average
 
Avatar davideee
 
Imię: dawid
Zarejestrowany: 24-02-2009
Skąd: Bregenz (Austria)
Model: Ford mondeo / Saab 93 Areo
Silnik: 2.0 aut. / 1.9 TTDI
Rocznik: 2002/ 2010
Postów: 104
Domyślnie Odp: bierze olej

a jaki ma przebieg ?? ten motorek?
davideee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2010, 20:04   #5
marrlon
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-03-2010
Model: MK1
Silnik: 2.3 bnz-gaz
Rocznik: 1998
Postów: 6
Domyślnie Odp: bierze olej

niby na liczniku 193000 i wsrodku widac ze zadbany -nie jest zlochany

Ostatnio edytowane przez marrlon ; 02-04-2010 o 20:08
marrlon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2010, 11:45   #6
Paintbox_team
ford::advanced
 
Avatar Paintbox_team
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 29-11-2008
Skąd: pomorskie
Model: Galaxy GHIA-WOLF CONCEPT
Silnik: 1.9 TDI 143 PS 360 Nm
Rocznik: 2003
Postów: 314
Domyślnie Odp: bierze olej

Proponuję zmienić olej....mobil to kompletne dzidostwo...Kiedyś przed podróżą anglia - polska zalali mi galusia właśnie mobilem i... po dystansie 1600 km na miarce ledwo go było widać...Przejdź na CASTROL EDGE 10W 40 i wierz mi szczerze że inaczej pracuje motor.Teraz na 10 tyś dolewam może 3 setki oleju...
__________________
Pozdrawiam Marcin,niżej pozujący galuś
http://forum.fordclubpolska.org/album.php?albumid=94
Paintbox_team jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2010, 12:43   #7
sworacz37
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-05-2009
Skąd: Pomorskie GCH
Model: sharan1.9TDI 90km
Silnik: 1Z
Rocznik: 1996
Postów: 44
Domyślnie Odp: bierze olej

Też zmieniłem na castrola i faktycznie prawie nie bierzeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sworacz37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2010, 17:21   #8
amocox
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2009
Skąd: Piaseczno
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2002
Postów: 135
Domyślnie Odp: bierze olej

Cytat:
Napisał Paintbox_team Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Proponuję zmienić olej....mobil to kompletne dzidostwo...Kiedyś przed podróżą anglia - polska zalali mi galusia właśnie mobilem i... po dystansie 1600 km na miarce ledwo go było widać...Przejdź na CASTROL EDGE 10W 40 i wierz mi szczerze że inaczej pracuje motor.Teraz na 10 tyś dolewam może 3 setki oleju...



No ja także jeżdżę na Castrolu tyle ,że 5W30 i zuzycie mam na poziomie 500ml na ok.11 000km. To chyba w normie ?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam,
amocox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2010, 22:42   #9
galo
ford::advanced
 
Avatar galo
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-04-2009
Skąd: Bełchatów
Model: S Max
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2007
Postów: 492
Domyślnie Odp: bierze olej

To ja mam prawie 180tt i nic jeszcze nie dolewam na bagnecie ubędzie mi max 1/3 między min. a max. na 10tt a jeżdżę na fordowskim oleju 10/40
galo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.