Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-12-2009, 14:13   #1
predipl
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-11-2009
Model: fiesta mk6
Silnik: 1.4
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Świeci się kontrolka ABS, ręcznego oraz zółta kontrolka silnika co może być przyczyną

Witam was i prosze was o rade bo juz niemam sił . zaczeło sie od swiecenia kontrolki abs-u po paru dniach zaczeły mi sie swiecic 3 kontrolki od abs-u , od recznego i od silnika ta zółta kontrolka , no i postanowilem jechac na komputer i okazało sie ze sa 2 czujniki walniete ,przod lewy i tył lewy , jak wymienilem te czujniki to pozniej komputer wykazal tylko jeden bład czujnik lewy przod i mechanik stwierdzil walniety sterownik pompa abs . no i zamowilem z alegro uzywana pompme abs z tymi samymi numerami bo nowa kosztuje 3000zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jak ja zamontowali to wtedy komputer wykazal bład 4 czujnikow i nawet teraz niechodzi predkosciomierz . i jestem bezrdany prosze was co wy otym myslicie bo niemam juz sil

predipl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2009, 15:36   #2
stasiek49
ford::expert
 
Avatar stasiek49
 
Zarejestrowany: 14-03-2006
Skąd: ZAWIERCIE
Model: MK 3.5 MK5
Silnik: 1,1i 1.8TDDI
Rocznik: 1995 2002
Postów: 3,278
Domyślnie Odp: problem abs swieci kontrolka i od recznego

kupiłeś bardziej walniętą pompe ABS niż miałes,często na Allegro jest ogłoszenie o regeneracji pomp a właściwie sterownika pompy,uszkodzeniu ulega przewód masowy
__________________
stasiek49 nie udzielam porad na PW
stasiek49 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2012, 11:03   #3
TOMASSS
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-09-2011
Skąd: Sochaczew
Model: fiesta mk6
Silnik: 1.25
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Re: problem abs swieci kontrolka i od recznego

Podnosze temat mam ten sam problem.
Mam wyjętą juz pompe i własnie szukam drugiej na wymianę.
Może mi ktoś doradzić jak dobierać pompe to wszystkie numery muszą zgadzać?
Czy tylko ten z pompy u mnie jest 4s61 - 2m110 cc
oraz na module 10.0970-0117.3
Na portalu aukcyjnym nie ma dokladnie takiej samej często ostanie numery się nie zgadzają.
Pozdrawiam
Tomek
TOMASSS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2012, 09:17   #4
em_ka40
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-06-2012
Skąd: skawina
Model: MK6
Silnik: 1.4 Tdci
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie Re: Świeci się kontrolka ABS, ręcznego oraz zółta kontrolka silnika co może być przyc

witam, czy znalazles w koncu rozwiazanie tego problemu, mam taki sam, i tez nie mam sily jak to wszystko czytam?
em_ka40 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2012, 12:45   #5
Dris91
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-05-2012
Model: Fiesta ST
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 6
Domyślnie Odp: Świeci się kontrolka ABS, ręcznego oraz zółta kontrolka silnika co może być przy

Mam dokladnie to samo co Wy i po diagnozie wychodzi ze padniety jest sterownik absu
Dris91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2012, 18:15   #6
em_ka40
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-06-2012
Skąd: skawina
Model: MK6
Silnik: 1.4 Tdci
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie

ciekawi mnie jak poprzednicy rozwiazali problem, sterownik to pompa, predipl pompe wymienił i nie pomogło, chyba że kupił walniętą, nie wiem, jak zamowilem czujnik abs-teraz po wymienia szwankuje predkosciomiez, swieci reczny i abs, masakra jak cos rozwiazesz to daj znac, ja tez sie bede odzywal..i jesli ktokolwiek wie jak to rozwiazac, prosze o pomoc

Witam
Szukałem długo odpowiedzi i w końcu wymieniłem pompę ABS wraz z modułem sterowania.
Żeby kupić drugą musisz najpierw zdemontować swoją i sprawdzić numery jakie są na niej.
Swój przypadek opisałem na forum fiesty tu masz linka sam sobie odpowiedziałem na moje problemy.
Jak masz klika kluczy i kanał zrobisz to sam.
Ja nie mogłem znaleźć pompy z takimi samymi numerami tzn. znalazłem jedną ale bardzo drogą więc kupiłem pompę z numerami gdzie początki były takie same.
tu dołączam foto tych numerów z pompy i sterownika. Na zakupionej pompie końcówka była inna ja miałem CC a kupiłem DA a na module sterowania początek był zgodny reszta nie.
Wymieniłem pompę i odpowietrzyłem hamulce kontrolki zgasły jeszcze świeci mi się chek engine ale nie mam czasu podjechać wykasować.
Aby wyjąc pompkę musisz wywalić skrzynkę akumulatora i odkręcić rurki hamulcowe wcześniej ściągnij płyn ile się da strzykawką ze zbiornika pompa jest na uchwycie metalowym trzyma się na dwie śrubki m6 klucz dziesiątka długi nasadowy odkręcisz ją z kanału. delikatnie z kostką elektryczną trzeba ją ścisnąć palcami na dole i podnieść do góry otwierając ją wtyk działa jak dźwignia
jak coś to podeśle foto bo mam wtyk który kupiłem z pompą.
Powodzenia
T.


tu masz linka do tematu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
a tu masz moje wpisy


Podnoszę temat mam ten sam problem
Nie wiem jak dobrać nr pompy ABS czy wszystkie numerki muszą się zgadzać?
Na znanym portalu aukcyjnym nie znalazłem dokładnie takiej samej pompy.
Na pompie mam 4s61 - 2m110cc oraz na module 10.0970-0117.3
Czy jak kupie np 4s61-2m110 ac lub dc to będzie działać ?
Czy jak na module początek jest taki sam 10.0970- a reszta inna to nie będzie problemu.
Czy wystarczy adaptacja sterownika ?
Potrzebuje odpowiedzi bo różnie jest ze zwrotami po zakupach przez internet.
Pozdrawiam
T.

Witam
Proponuje przykleić ten temat lub przenieść gdzieś do działu z elektryką.
Wymieniłem pompę ABS wraz z modułem i tak jak sądziłem nie wszystkie numery muszą się zgadzać.
W mojej było 4s61-2m110cc a zakupionej 4s61-2m110da
na module sterującym tylko początek był zgodny czyli 10.0970 reszta była inna.
Po zmianie pompy wszystko działa wybiorę się jeszcze na skasowanie starych błędów.
Pozdrawiam
T.

dostałem maila od kolegi, wrzucam to tu, zeby kazdy mial dostep, DZIEKI STOKROTNE PANIE TOMKU!

Ostatnio edytowane przez Agnesqa ; 04-06-2012 o 23:26 Powód: pkt 21 regulaminu
em_ka40 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.