Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-02-2014, 11:02   #631
pawpor
ford::advanced
 
Avatar pawpor
 
Zarejestrowany: 12-10-2006
Skąd: Rybnik/Kraków
Model: Alfa 159 SW
Silnik: 2.4 JTDm
Rocznik: 2006
Postów: 456
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Cytat:
Napisał dbdrag Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to żem się uśmiał musisz mieszkać w Niemczech aby takie głupoty pisać o takich prędkościach na polskich drogach no chyba że śmigasz tylko po polskich autostradach i wyskakuje ci jeleń nagle na drogę i musisz deptać ostra po wentylachGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.D
Nie bardzo rozumiem co napisałeś - używaj znaków interpunkcyjych!. Wierz mi, że w Polsce też da się tak jeździć, a wiele osób nie jeździ tylko po Polsce dlatego wg mnie pytanie o prędkości z jakimi ktoś się porusza jest jak najbardziej na miejscu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pawpor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2014, 11:12   #632
Spock
Zablokowany
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 22-02-2010
Skąd: Karlsruhe/Gdańsk
Model: A6 4G 3.0TDI Quattro
Silnik: kleklekleklekle
Rocznik: 2011
Postów: 106
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Juz kilka razy mi ta tabela pomogla.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spock jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2014, 11:37   #633
pawpor
ford::advanced
 
Avatar pawpor
 
Zarejestrowany: 12-10-2006
Skąd: Rybnik/Kraków
Model: Alfa 159 SW
Silnik: 2.4 JTDm
Rocznik: 2006
Postów: 456
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Spock - nie wiem kto tworzył tą tabelkę ale jest bzdurna... Czemu można np stosować DS Performance z np Ate PowerDisc a nie można EBC Green - kiedy są to klocki tej samej klasy..
Sami w kliku samochodach stosowaliśmy EBC Yellow do standardowych Ate i były dużo lepsze efekty niż na standardowych klockach Ate (tarcza nie zużywała się nadmiernie). Kolejna sprawa to tarcze EBC Standard - one są takiej samej klasy jak Ate więc nie rozumiem dlaczego niektóre klocki można stosować z tarczami EBC a nie można z Ate.. A do pływających, torowych tarcz Zimmermann FormulaZ można stosować tylko klocki Ate i EBC Black - powodzenia...
pawpor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2014, 11:41   #634
Spock
Zablokowany
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 22-02-2010
Skąd: Karlsruhe/Gdańsk
Model: A6 4G 3.0TDI Quattro
Silnik: kleklekleklekle
Rocznik: 2011
Postów: 106
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Przeczytaj co pisze pod tabela.Jest tam nawet numer telefonu,mozesz zadzwonic tam i powiedziec co o tym sadzisz.Ja tej tabeli nie tworzylem.

Napisalem tylko ze MI pomogla.

Tutaj jest aktualniejsza tabela:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez Spock ; 03-02-2014 o 12:04
Spock jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2014, 12:21   #635
pawpor
ford::advanced
 
Avatar pawpor
 
Zarejestrowany: 12-10-2006
Skąd: Rybnik/Kraków
Model: Alfa 159 SW
Silnik: 2.4 JTDm
Rocznik: 2006
Postów: 456
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Cytat:
Napisał Spock Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przeczytaj co pisze pod tabela.Jest tam nawet numer telefonu,mozesz zadzwonic tam i powiedziec co o tym sadzisz.Ja tej tabeli nie tworzylem.

Napisalem tylko ze MI pomogla.

Tutaj jest aktualniejsza tabela:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Wiem, że nie Ty ją robiłeś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mówię tylko, że ona taka świetna nie jest bo nie uwzględnia dynamiki jazdy. Wg tej nowszej tabelki do Zimmermanna FormulaZ można zastosować EBC Black - chciałbym zobaczyć jak ktoś w BMW M3 jeździ na EBC Black.. W doborze hamulców nie zawsze da się spojrzeć w tabelę i z niej dobrać komponenty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pawpor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2014, 12:43   #636
Spock
Zablokowany
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 22-02-2010
Skąd: Karlsruhe/Gdańsk
Model: A6 4G 3.0TDI Quattro
Silnik: kleklekleklekle
Rocznik: 2011
Postów: 106
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Nikt nie twierdzil ze jest swietna i bezblednaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Sklep ten jednak cieszy sie bardzo dobra renoma.
Spock jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2014, 19:24   #637
grzechalm
ford::average
 
Avatar grzechalm
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 28-03-2013
Skąd: Tłuszcz/Wawa
Model: Mondeo Kombi Titek X
Silnik: 2.5 turbo
Rocznik: 2007.12 PL
Postów: 172
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Koledzy a co byscie zaproponowali do Mundka 2.5t? Bede potrzebowal kompletu na przod i na tyl. Jakies konkretne zestawienie?? Mocy troszke jest wiec trzeba go wyhamowac. Jezdze raczej spokojnie ale czasem zdarza sie predkosci"autostradowe"Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chcialbym wymienic tez plyn hamulcowy, jaki mozecie polecic "lepszy"?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
grzechalm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2014, 19:32   #638
pawpor
ford::advanced
 
Avatar pawpor
 
Zarejestrowany: 12-10-2006
Skąd: Rybnik/Kraków
Model: Alfa 159 SW
Silnik: 2.4 JTDm
Rocznik: 2006
Postów: 456
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Do tej pory jakieś problemy z biciem kierownicy występowały? Albo znaczny spadek skuteczności hamowania?
pawpor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2014, 19:46   #639
grzechalm
ford::average
 
Avatar grzechalm
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 28-03-2013
Skąd: Tłuszcz/Wawa
Model: Mondeo Kombi Titek X
Silnik: 2.5 turbo
Rocznik: 2007.12 PL
Postów: 172
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

zrobilem tym autem na razie 13tkm, bicia nie odczulem, jednak klocki juz zaczynaja sie konczyc, a tarcze maja rowki dziwne-mechanik zalecil wymiane wszystkich bo nie wygladaja ciekawie. Wszystkie sa ori forda z tego co wiem. NAlot 99tkm.
Skutecznosc, jak kilka razy byl hamowany z 200km/h to za ktoryms razem byl inny efekt na pedale, ale nie bylo wrazenia ze puchnie i brakuje sily do hamowania...
grzechalm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2014, 06:44   #640
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,526
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Cytat:
Napisał grzechalm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koledzy a co byscie zaproponowali do Mundka 2.5t? [...]Chcialbym wymienic tez plyn hamulcowy, jaki mozecie polecic "lepszy"?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Śmigam na zestawie:
1. Klocki EBC RedStuff,
2. Tarcze EBC Turbo Groove,
3. Płyn EBC BF 307,
Na 99% taki zestaw do 2,5 będzie.
Polecam bo:
1. Klocki nie pylą (nic a nic) i komplet wystarczył na blisko 85kkm (tradycyjnie najpierw skończyły się tylne)
2. Tarcze się nie przegrzewają,
3. Płyn daje radę w wyższych temperaturach.
4. Nie potrafię przegrzać tego zestawu, nawet w upalne dni, nawet hamując ostro z pełnym ładunkiem. Przy testach organoleptycznych z innym mondziakiem na oryginalnym zestawie w warunkach amatorskich, jakieś 2-3 m krótsza droga hamowania ze 100 km/h
Zmieniłbym:
2. Tarcze na EBC USR lub BSD bo moje są "stosunkowo" głośne, choć nie jest to, w tak wyciszonym jak mondek aucie jakiś wielki problem. Choć przyznaję, że nie wiem, czy te nowe są do mondziaka.
Pozdrawiam
__________________

Ostatnio edytowane przez PAFFCIO ; 11-02-2014 o 06:54
PAFFCIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bicie tarcz , drgania kierownicy , hamowanie , hamulce , mondeo mk4 , tarcze



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.