Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-03-2014, 23:04   #21
kylo1
ford::beginner
 
Imię: krzysiek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Ruda Śląska
Model: mondeo MK4 1.8
Silnik: diesel
Rocznik: 2007
Postów: 25
Domyślnie Odp: piasta kola przedniego-wymiana,koszta?

Założyłem łożysko niemieckiej firmy Optimal , mechanik powiedział że bardzo dobra alternatywa cenowa w porównaniu z org. , cena allegro 325 zł.

__________________
kylo1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2014, 19:27   #22
aromaro
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-11-2010
Skąd: wodzisław
Model: focus
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 12
Domyślnie Odp: piasta kola przedniego-wymiana,koszta?

Witam Ja wymieniałem dwa razy lewą stronę. I żeby trochę pochodziło to trzeba to zrobić specjalnym ściągaczem. Inaczej piastę wpychają przez wewnętrzny pierścień łożyska i poprzez kulki które robią mikro uszkodzenia. Oryginalny ściagacz kosztuje ponad siedem stówek dobry tokarz może to zrobić za 100 zł. Radzę o tym pomyśleć dając jakiemuś mechanikowi to wymienić. Po 5 ,10 czy 15 tyś. km trudno wynegocjować u mechanika wymianę gwarancyjną. Piszę, bo wymieniałem dwa razy gdzieś po 5 tys km. Trochę po szperałem i teraz mam 20tyś km i jest cichutko. To tyle może ta informacja się komus przyda.
aromaro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2014, 12:19   #23
agassii
ford::advanced
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 31-05-2012
Skąd: Gorzów Wlkp
Model: Ford Mondeo mk4 GHIA X Thunder Metallic :)
Silnik: 2,0 TDCI 150 PS
Rocznik: '07/08
Postów: 251
Domyślnie Odp: piasta kola przedniego-wymiana,koszta?

Cytat:
Napisał agassii Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie piasta wymieniona i to kurna nie to - nadal huczy. Szczególnie pomiędzy 105 a 110 km/h. I o co chodzi?
Huczy wyraźnie z przodu. Po zamianie kół przód/tył to samo...
No i jednak okazało się, że to piasta po około 7000 km zaczęła znowu wyć. Wymieniłem na ori i mam spokój. Nie kupujcie piast GERMANY - lipa a koszt też nie mały - ponad 290 z przesyłką...
__________________
agassii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2016, 21:52   #24
miru73
ford::beginner
 
Imię: Miro
Zarejestrowany: 10-01-2015
Model: Ford Flex VW T5
Silnik: 3.5 296 KM
Rocznik: 2013
Postów: 27
Domyślnie Odp: piasta kola przedniego-wymiana,koszta?

Cytat:
Napisał PieroBoss Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wie ktos moze gdzie znajde jakas instrukcje lub filmik jak sie taka piaste wymienia ? Pozdrawiam
Ponawiam pytanie kolegi....Czy macie moze jakis filmik? Niestety ale nie umiem nic znalesc.
miru73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2016, 23:33   #25
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,762
Domyślnie Odp: piasta kola przedniego-wymiana,koszta?

Cytat:
Napisał miru73 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ponawiam pytanie kolegi....Czy macie moze jakis filmik? Niestety ale nie umiem nic znalesc.
W sumie to nic trudnego, musisz wydostać generalnie zwrotnice na zewnątrz, czyli odkecić Macphersona, oddzielić od wahacza i na prasę - wycisnąć starą piaste z łożyskiem i wcisnąć nową tylko trzeba uważać jak mechanik to robi. Nie można wciskać przez zewnętrzną bieznie . i najlepiej oryginał a nie zamienniki.
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2016, 23:42   #26
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: piasta kola przedniego-wymiana,koszta?

Jakiej marki są oryginalne piasty w mondeo mk4? FAG, SKF czy coś innego?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

(tu widać, że SKF)

Ostatnio edytowane przez weuek ; 20-03-2016 o 23:46
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2016, 00:02   #27
Du_poid
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-02-2013
Model: Mondeo
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 298
Domyślnie Odp: piasta kola przedniego-wymiana,koszta?

Cytat:
Napisał koszka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie można wciskać przez zewnętrzną bieznie
??????????? A kolega widział kiedyś budowę łożyska? Tylko przez zewnętrzną, bo wtedy nie oddziałujemy siłą na żaden znaczący element, jeżeli siła zostanie przyłożona na wewnętrzne elementy łożyska, to na pewno ulegnie ono szybszemu zużyciu (szybciej złapie luz)
Du_poid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2016, 06:26   #28
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,762
Domyślnie Odp: piasta kola przedniego-wymiana,koszta?

Tak kolega widział i to niejeden raz bo wymieniał u siebie dwa łozyska , tylko ze względu na późna porę się pomylił Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakiej marki są oryginalne piasty w mondeo mk4? FAG, SKF czy coś innego?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

(tu widać, że SKF)
To z linku to jest łożysko TYLNE (oryginalnie u mnie było SKF), natomiast jeśli chodzi o przód
oryginał FAG , z tego sklepu smiało można kupować tylko nie jakies tam optimale czy germany tylko oryginał. Ja już raz się przejechałem jak kupiłem zamiennik , zresztą wcześniej to opisywałem. Łożysko mimo że było prawidłowo wciskane , zaczęło wyć po 8 tys km

Ostatnio edytowane przez koszka ; 21-03-2016 o 06:30
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2016, 07:51   #29
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: piasta kola przedniego-wymiana,koszta?

Wiem, że tylne, przeca sam zalinkowałem (na przednim nie widać było nazwy producenta).
Stara dobra zasada mówi, że niezależnie co tam zakupił producent, FAG bądź SKF (ten drugi zwykle droższy) spełni oczekiwania co do trwałości łożyska/piasty. Ja kupuję fagi.

Już chyba zniknęły z runku, ale jeszcze ze 3 lata temu najtańsze piasty (i nie tylko) były marki VIKA. Teraz to się pewnie nazywa KRAFT.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2016, 13:22   #30
Du_poid
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-02-2013
Model: Mondeo
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 298
Domyślnie Odp: piasta kola przedniego-wymiana,koszta?

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ze względu na późna porę się pomylił
W takim razie przepraszam i zwracam honor. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Du_poid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.