Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-11-2011, 18:55   #11
sp9wlc
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-11-2009
Skąd: Rybnik
Model: Galaxy Diamant
Silnik: 1.9
Rocznik: 1996
Postów: 72
Domyślnie Odp: Samodzielna wymiana nagrzewnicy

w sklepie mają taką cenę z fakturą, firma polcar, sprzedają tego dużo i nie mieli zwrotów.
nagrzewnicę wymieniłem, ale coś posżłonie tak, bo po włączeniu zapłonu działaja cały czas wycieraczki, niezaleznie od pozycji przełącznika.

__________________
Pozdrawiam Tomasz, Rybnik
jak mogę to pomogę
sp9wlc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2011, 11:53   #12
piomich
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-02-2011
Skąd: Pruszków
Model: Ford Galaxy
Silnik: DOHC 2.0 + LPG sekwencja
Rocznik: 1995
Postów: 18
Question Odp: Samodzielna wymiana nagrzewnicy

Cytat:
Napisał horse668 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wielkie dzięki za odzew.ad3. na niemieckim forum, jest podana taka alternatywa (przynajmniej tak to zrozumiałem), że nagrzewnicę, można wyjąć z obudowy, jak sie odkreci rurki w kabinie, druga śruba od łączenia rurek, jest pod rurkami.Jest pokazany taki patent, że można długim kluczem, czy śrubokrętem, odkręcic tą drugą śrubę, poprzez przepust między rurkami od strony komory silnika. Zrozumiałem, że ten patent ma na celu uniuknięcie odkrecania całej obudowy. Może nie skumałem tego dobrze. Ewentualnie czy ktoś mógłby to potwierdzić.
pozdrawiam horse
horse668 a masz może gdzieś link do tej niemieckiej strony, szukałem ale jakoś nie mogę znaleźć, mnie także czeka wymiana nagrzewnicy, (wciąż zaparowane szyby) i jeszcze jedno jaki długi klucz będzie potrzebny aby się tam dostać i rozkręcić rurki od nagrzewnicy?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
piomich jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2011, 12:28   #13
sp9wlc
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-11-2009
Skąd: Rybnik
Model: Galaxy Diamant
Silnik: 1.9
Rocznik: 1996
Postów: 72
Domyślnie Odp: Samodzielna wymiana nagrzewnicy

a moge ja podac ten link?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
u mnie dwie długie na 1/2 cala wystarczyły
__________________
Pozdrawiam Tomasz, Rybnik
jak mogę to pomogę
sp9wlc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2011, 18:13   #14
horse668
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-11-2007
Skąd: Strzelin
Model: był Galaxy Mk1, jest Sharan 2
Silnik: TDI AHU + Wolf, TDI ASZ
Rocznik: 1997/2003
Postów: 188
Domyślnie Odp: Samodzielna wymiana nagrzewnicy

Ja zrobiłem tak, kupiłem nagrzewnicę z rurkami, i podczas demontażu stare rurki odłamałem , po odkręceniu górnej śróbki. Potem nowe rurki przykręciłem długim śrubokrętem krzyżakowym przez grodź.
horse668 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2011, 10:31   #15
sp9wlc
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-11-2009
Skąd: Rybnik
Model: Galaxy Diamant
Silnik: 1.9
Rocznik: 1996
Postów: 72
Domyślnie Odp: Samodzielna wymiana nagrzewnicy

a ja głupi odciągałem łyżką do opon cały rekuperator, jednak gdyby te rurki kończyły sie przy nagrzewnicy i węże gumowe były by wtedy dłuższe o 10cm to praca była by łatwiejsza, ale widac tak się nie da
__________________
Pozdrawiam Tomasz, Rybnik
jak mogę to pomogę
sp9wlc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2011, 10:40   #16
rciechan
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-03-2008
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: 2.8 VR6 AMY
Rocznik: 1998
Postów: 220
Domyślnie Odp: Samodzielna wymiana nagrzewnicy

Cytat:
Napisał horse668 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja zrobiłem tak, kupiłem nagrzewnicę z rurkami, i podczas demontażu stare rurki odłamałem , po odkręceniu górnej śróbki. Potem nowe rurki przykręciłem długim śrubokrętem krzyżakowym przez grodź.
czyli taki sam patent jaki ja zastosowałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

No nie jest to za mądrze pomyślane i chyba nie da się łatwo i bezinwazyjnie wyciągnąć samej nagrzewnicy.
__________________
Sprzedam moją bestię Galaxy Ghia 2,8VR6, '98, z polskiego salonu, 3 właściciel, LPG, 213 tys. km - prawdziwe!
rciechan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2011, 21:34   #17
kristoof
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Galaxy Mk1
Silnik: 2.0 + LPG
Rocznik: 1995
Postów: 100
Domyślnie Odp: Samodzielna wymiana nagrzewnicy

Urobiłem sie po łokcie ale nagrzewnica wymieniona Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie życze tego nikomu :/
kristoof jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2011, 07:58   #18
sp9wlc
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-11-2009
Skąd: Rybnik
Model: Galaxy Diamant
Silnik: 1.9
Rocznik: 1996
Postów: 72
Domyślnie Odp: Samodzielna wymiana nagrzewnicy

teraz juz wiadomo za co mechanik chce sobie policzyć 700zł a nawet słyszałem o 1000zł
__________________
Pozdrawiam Tomasz, Rybnik
jak mogę to pomogę
sp9wlc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2011, 14:36   #19
wiluś
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-06-2011
Skąd: Ruda Śląska
Model: Galaxy MK1
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 2000
Postów: 18
Domyślnie Odp: Samodzielna wymiana nagrzewnicy

Napewno będziecie się śmiać ale gdzie jest ta cała nagrzewnica i do czego służy bo powiem szcerze nie znam się na tym a mam juz galaxika 3 lata i nawet nie wiedziałem że coś takiego jest: : Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wiluś jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2011, 21:12   #20
kristoof
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Galaxy Mk1
Silnik: 2.0 + LPG
Rocznik: 1995
Postów: 100
Domyślnie Odp: Samodzielna wymiana nagrzewnicy

Nagrzewnica jest w każdym samochodzie, dzieki niej masz ogrzewanieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jest pod deską rozdzielczą i lepiej żebys sie nie musiał przekonac gdzie dokładnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kristoof jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.